ניתוח מתיחת זרועות

מידע על ניתוח עיצוב זרועות

חלק מניתוחי עיצוב הגוף כוללים גם ניתוחים פלסטיים משלימים דוגמת ניתוח עיצוב זרועות. ניתוח זה נותן מענה לנשים (וגברים) הנמנעים מלבישת גופיות ומהרמת הזרועות על מנת שלא יראו את "המידלדלים" שנאספו שם. אותם עודפי עור בזרועות נוצרים בגילאים הצעירים, בדרך כלל כתוצאה מירידה דרסטית במשקל, בעוד בגילאים מבוגרים הגורם העיקרי הוא ירידה באלסטיות של העור ודלדול השרירים. התוצאה, בכל המקרים, אחת היא - עור עודף המקבל צורת ערסל כאשר מרימים את הזרועות למעלה ולצדדים.

מחפש מידע אודות ניתוח מתיחת זרועות?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

עיצוב זרועות בניתוח פלסטי כחלק מעיצוב הגוף
במידה ויש לך עור רפוי בזרועות ואת מעוניינת להיפטר ממנו אחת ולתמיד ולהשלים את עיצוב הגוף וחיטובו מכל זווית, ישנם מספר טיפולים וניתוחים פלסטיים שיוכלו לסייע לך להשיג את התוצאות המבוקשות- ניתוח עיצוב זרועות או ניתוח מתיחת זרועות הוא אחד מהם. במהלך ניתוח זה מסיר המנתח את העור העודף מהזרועות ולמעשה מעניק להן מראה מחוטב ומהודק, כאשר את הצלקת מנסים להסתיר בחלקה הפנימי של הזרוע. נציין כבר עכשיו שלא ניתן להסתיר את הצלקת לגמרי.

אגב, ניתוח פלסטי זה אינו מתאים למי שעברה ניתוח לכריתת שד, זאת עקב הסיכון להתנפחות באזור הזרוע, בשל הרחקת בלוטת הלימפה בבית השחי.

הליך ניתוח מתיחת זרועות
ניתוח מתיחת זרועות הוא ניתוח פשוט יחסית שנועד להסיר את העור העודף מהזרועות. במהלך הניתוח חותך המנתח את הזרוע בחלקה הפנימי מבית השחי ועד למרפק. דרך החתך הוא מפריד את העור העודף מהרקמות שמתחתיו, מעצב ומחזק את רקמת השריר העוטפת את הזרוע וכן מבצע בה תיקונים במידת הנדרש. לאחר הסרת עודפי העור, העור שנותר נמתח ומהודק לגוף והחתך נתפר בתפר פנימי שמתמוסס מעצמו. הניתוח אורך כשעתיים בממוצע ומבוצע תחת הרדמה כללית. שיטת הניתוח נגזרת ממראה זרועותיו של המטופל, רצונו וחוות דעתו של המנתח הפלסטי. נציין כי לעיתים יש לבצע הליך של שאיבת שומן טרם ניתוח עיצוב זרועות על מנת לקבל מראה אופטימאלי.

שיטות ניתוח עיצוב זרועות
כאמור שיטת הניתוח לעיצוב זרועות נקבעת בהתאם לצורת זרועו של המטופל, בקשותיו וחוות דעתו של המנתח. שתי השיטות האפשריות נבדלות בניהן באופן ביצוע החתך:

ניתוח מתיחת זרועות כאשר כמות הרקמה העודפת אינה גדולה - במקרה זה ובמקרים בהם עודפי העור מרוכזים בעיקר בחלק הזרוע הקרוב לבית השחי מבצעים את הניתוח תוך שילוב של שאיבת שומן מהזרוע וסילוק עודפי העור. בניתוח מסוג זה הצלקת ממוקמת בתוך בית השחי והיא מצומצמת יותר.

ניתוח עיצוב זרועות כאשר כמות הרקמה העודפת גדולה - במקרים אלו הטיפול בעודפי רקמת העור מבוצע על ידי חתך הנמשך לאורך החלק הפנימי של הזרוע ולעיתים אף ממשיך לכיוון צידי החזה העליון. גם בשיטה זו ניתן לשלב הליך של שאיבת שומן הקודם להסרת העור העודף.

החלמה מניתוח מתיחת זרועות
ההחלמה מניתוח מתיחת זרועות לא נחשבת קשה אך דורשת ימי התאוששות. המטופל יוצא מהניתוח כאשר זרועותיו חבושות ונפוחות וסביר כי הוא יחוש אי נעימות. הנפיחות והכאבים יעלמו בהדרגה בתוך שבועיים וניתן להיעזר במשככי כאבים בכדי להקל על התחושה.

החזרה לשגרה תלויה בהתאוששות האישית של כל מטופל ובדרישות שמציב מקום העבודה שלו (עבודה משרדית מתונה למול הרמת משקלים). מטופלים מסוימים חוזרים למקום עבודתם כבר לאחר שלושה ימים מיום הניתוח ואילו אחרים נזקקים לזמן ממושך יותר. בכל מקרה, בין אם המטופל חוזר לעבודתו ובין אם לאו, עליו להימנע למשך שבועיים לפחות מפעילות גופנית נמרצת ובעיקר מהפעלת מאמץ על הזרועות.

תוצאות ניתוח מתיחת זרועות
התוצאות הסופיות של ניתוח מתיחת זרועות מתגלות כשישה חודשים לאחר הניתוח. עד אז הכאבים יחלפו, הנפיחות ושטפי הדם יעלמו והצלקת תדהה ותקבל מרקם חלק יותר. התוצאות לא יאכזבו וישמרו לצמיתות, אלא אם יעלה המטופל באופן דרסטי במשקל.

תופעות לוואי וסיכונים
כפי שכבר כתבנו, בניתוח זה אין אפשרות להעלים או להסתיר את הצלקת לגמרי. המטופלים לוקחים סיכון אסתטי שהצלקת לו תתאחה יפה וגם במידה והיא תתאחה באופן אופטימאלי, שהיא לא תעלם לגמרי. הסיבות להתאחות גרועה של צלקות הן רבות ולא ניתנות לחיזוי מראש.

סיכונים נוספים שש לקחת בחשבון טרם הניתוח הן החלמה לא תקינה של החתך, היווצרות סרומה (הצטברות תת עורית של נוזלים), נמק, ופגיעה בתחושתיות באזור. כל התופעות הללו ניתנות לטיפול במידה והן אובחנו בזמן. לכן, במידה ואתם חוששים כי יש הסתבכות או החמרה גשו מייד לרופא.

מי שמחליט לעבור ניתוח מתיחת זרועות לוקח בחשבון שיתכן שיראו את הצלקת לאורך הזרוע, ועם זאת, ככל הנראה הניתוח חשוב לו מספיק על מנת לקחת את הסיכון הזה. הדיווח שמתקבל מאנשים שעברו את הניתוח הוא חיובי ביותר ורבים מהם מרוצים מהמראה החדש, המהודק והחטוב של הזרוע. הם נהנים מהיכולת ללבוש גופיות קצרות ולהניע את הידיים בחופשיות ללא חשש מפני מראה לא אסתטי שיחשף ואולי גם יביך אותם.

בנוסף, זרועות מהודקות מצביעות פעמים רבות על גיל צעיר וכן הן נחשבות בעיני רבים למאפיין סקסי ומושך. אם כן ניתן להבין מה גורם לאנשים לעבור את הניתוח ולסמוך על המנתח הפלסטי שיצניע את הצלקת עד כמה שניתן.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לניתוח מתיחת זרועות
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי ד"ר רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.