הליך ותוצאות עיצוב חזה שרירי

מעוניין בחזה מעוצב וחטוב? הפתרון הוא ניתוח עיצוב חזה שרירי לגבר

ניתוח עיצוב חזה שרירי הוא ניתוח שמיועד לעיצוב החזה השרירי של הגבר ויצירת מראה חטוב ושרירי גם אצל מי שלא עובד בכל יום בחדר הכושר. לאחר ההחלטה לעבור את הניתוח, פגישה ראשונית עם המנתח הפלסטי ובחירת טכניקת הניתוח ושתלי הסיליקון הגיע הזמן לשמוע קצת יותר על הליך הניתוח עצמו, ההחלמה והתוצאות הצפויות. ההכנה מראש והידיעה על הליך הצפוי מסייעים מאוחר יותר לעבור את ההחלמה ולהכין את עצמך ואת הסביבה לסוג התמיכה בה יהיה צורך.

מחפש מידע אודות הליך ותוצאות עיצוב חזה שרירי?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

הליך ניתוח עיצוב חזה לגבר
ניתוח עיצוב חזה לגבר מבוצע תחת הרדמה כללית ואורך בין שעה לשעתיים. את הניתוח ניתן לבצע בשתי טכניקות: באחת, ממקמים את השתלים מתחת לשריר החזה ובשנייה ממקמים אותם מעליו. במסגרת הניתוח, כאשר השתל ממוקם מתחת לשריר החזה, מבצע המנתח הפלסטי חתך באזור בית השחי, דרכו הוא מפריד את רקמת העור משריר החזה ומכלוב הצלעות שתחת שריר החזה. לכיס שנוצר מכניס המנתח הפלסטי את שתל הסיליקון שנבחר והותאם קודם לכן למטופל. במידה והמטופל החליט למקם את השתל מעל שריר החזה, החתך להחדרת השתל יעשה באזור הפטמה.

על מנת לערוך את הפעולות הכירורגיות בדיוק רב יותר, ישנם מנתחים שבניתוחים פלסטיים מסוג זה משתמשים בפנס זעיר דמוי צינור, או מצלמה זעירה המאפשרת להם להפריד טוב יותר בין העור לשריר מבלי לפגוע בכלי דם או ברקמה. לאחר יצירת ה"כיס" המנתח יכניס את השתלים לכל אחד מצידי החזה, יוודא כי ישנה סימטריה מלאה בין הצדדים וכי המראה המוצג שווה, ולסיום יסגור את החתך.

ניתוח עיצוב חזה לגבר - החלמה והתאוששות
עם סיום הניתוח, כמו בניתוחים פלסטיים רבים המבוצעים תחת הרדמה כללית, על המטופל להישאר לאשפוז והשגחה עד שיתאושש. לאחר ששוחרר לביתו על המנותח להיות במנוחה מלאה ב- 24 שעות הראשונות שלאחר הניתוח. במהלך ימי ההחלמה הראשונים, שרירי החזה יהיו עטופים בתחבושות לחץ שמטרתן לקבע את השתלים ולמנוע את התפתחותן של צלקות גדולות. רק לאחר שלושה ימים ניתן להסיר את תחבושות הלחץ, וכן והתפרים יוסרו על ידי המנתח.

לאורך תקופת ההחלמה מהניתוח יש סיכוי גבוה שיתפתחו כאבים בחזה, נפיחות ושטפי דם. תופעות הלוואי הללו נורמאליות לחלוטין והן החולפות בתוך שבוע ימים. במקרה של כאבים חזקים ניתן להיעזר במשככי כאבים.

מספר ימים לאחר סיום הניתוח, ומרגע שהוסרו התחבושות והתפרים, יוכלו מרבית המטופלים לחזור לשגרת יומם. אולם, על מנת שלא לפגוע בהמשך ההחלמה, יש להקפיד להימנע מפעילות גופנית מאומצת והרמת משאות כבדים למשך ארבעה שבועות נוספים לפחות. צלקת הניתוח דוהה עם הזמן ומיקום החתך בבית השחי מסייע לה להיבלע בשיער הגוף הטבעי ובקמטי העור שבאזור זה. תוצאות ניתוח עיצוב חזה נשארות קבועות פרט למקרים בהם יש השמנה קיצונית המכסה על התוצאות.

סיכונים ותופעות לוואי
ניתוח עיצוב חזה נחשב לניתוח פלסטי פשוט באופן יחסי שאין לו תופעות לוואי וסיבוכים קשים. יחד עם זאת, ככל פעולה כירורגית, יש סיכוי להיווצרות זיהום או דימום באזור החזה, הגוף עלול לדחות את השתל, שריר החזה עשוי להתקשח ויכול להתפתח אובדן תחושה באזור הזרוע העליונה. תופעות לוואי אלו נדירות וניתנות לטיפול. בכל אופן טרם הניתוח ובסיומו יש להישמע להוראות הרופא בכדי למנוע כל סיכון.

בנוסף, יש להיות רגישים לגוף ולכל תחושה שאינה מרגישה נורמטיבית במסגרת ההחלמה. יש גברים הנוטים להיות "גברים" ולא להתלונן על כאבים או על תחושת אי נוחות ובמקרה זה, על אף שמטרת הניתוח היא ליצור מצג של חזה גברי יותר, אין זה אומר שיש להתנהג כגבר ששום דבר לא נוגע בו או כואב לו.    

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ להליך ותוצאות עיצוב חזה שרירי
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.