ניתוח עיצוב טבור

לא מרוצה ממראה הטבור שלך? הפתרון הוא ניתוח עיצוב טבור

עולם הניתוחים הפלסטיים הולך ומתפתח ובכל פעם צובר תאוצה טרנד חדש. בזמן האחרון הניתוח הפלסטי האופנתי ביותר הוא ניתוח עיצוב טבור. כן כן, ניתוח עיצוב טבור בו משפצים ומעצבים מחדש את הטבור והופכים את מראהו לאסתטי יותר - הוא המילה האחרונה. אז אם יש לכם טבור בולט, שקוע או שאתם פשוט לא חושבים שהוא יפה ובעל מראה אסתטי אתם מוזמנים לקרוא ולהתעניין בניתוח הפלסטי שיכול לתת לכם מענה לבעיה.

מחפש מידע אודות ניתוח עיצוב טבור?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

ניתוח עיצוב טבור - מידע כללי
ניתוח עיצוב טבור הוא ניתוח פלסטי שמטרתו לעצב מחדש את מבנה הטבור כך שיראה אסתטי. לעיתים קרובות מבוצע הניתוח כחלק מניתוח מתיחת בטן, אך במידה ולמטופל אין עודפי עור וכל רצונו הוא לשנות את מראה הטבור הניתוח הופך לפשוט, מהיר וקל.

ניתוח עיצוב טבור, שהופך עם הזמן לאחד מהניתוחים הפלסטיים הפופולאריים, כולל בתוכו הסרה של עודפי עור בבטן התחתונה, מה שמאפשר למנתח לשנות את מיקומו של הטבור. במידה ומטרת העיצוב מתייחסת לצורת הטבור עצמו, חותך המנתח מסביב לטבור או בתוכו ומשנה את צורתו. וכיוון שהטבור שלנו מלא קפלים בעצמו החתך שעושה המנתח הפלסטי בתוך הטבור אינו נראה כלפני חוץ וצלקת הניתוח לא מתגלה לעיני כל. 

התאמה לניתוח עיצוב טבור
ניתוח טבור מיועד לכל מי שמעוניין לשנות את צורת או מיקום הטבור שלו. הרצון לשינוי יכול לנבוע משינויים במבנה הטבור בעקבות הריון ולידה (אצל נשים), עליה וירידה חריפה במשקל או טבור שאינו אסתטי באופן מולד. כמו כן, מיועד הניתוח לאנשים הסובלים מתופעת בקע בטבור הגורמת לשינוי במראהו של הטבור וקרויה בלשון הרפואית "הרניה". הניתוח מיועד הן לגברים והן לנשים ויכול לשנות כמעט כל צורת טבור.

ניתוח עיצוב טבור - ההחלטה לעבור את הניתוח
לפני שאתם עוברים ניתוח טבור מומלץ לגשת למנתח הפלסטי ולהתייעץ איתו על ההליך הניתוחי. הרופא יבחן את מראה הטבור ויוכל לדמות עבורכם כיצד הוא יראה לאחר הניתוח. כמו כן יתכן והרופא יציע לכם לעצב את הטבור כחלק מניתוח פלסטי מקיף של מתיחת בטן. זכרו שאתם לא מחויבים לכל המלצות הרופא וניתוח מתיחת בטן הוא מקיף ויקר הרבה יותר מניתוח עיצוב טבור בלבד. כמו כן, לאחר הפגישה עמדו בשקט מול המראה ושיקלו את הצעות המנתח לשינוי מראה הטבור לעומת המשאבים שתשקיעו.

נציין כי לדעת רבים הטבור המושלם והאידיאלי אצל נשים הוא טבור בצורת טיפה, בעוד שהטבור הגברי האידיאלי הוא טבור משוקע ועגול.

הליך ניתוח עיצוב טבור
במידה והחלטתם לעבור ניתוח עיצוב טבור ניתן לבצע את ההליך במרפאה פרטית, ללא צורך באשפוז. ניתוח טבור הוא הליך ניתוחי פשוט שאורך בין 20-30 דקות בלבד ומבוצע תחת הרדמה מקומית שההתאוששות ממנה מהירה. נציין שבמידה ועיצוב הטבור הוא חלק מניתוח גדול יותר דוגמת ניתוח מתיחת בטן פרק הזמן יהיה ארוך יותר ובמידה ואתם סובלים מבקע טבורי טרם העיצוב המחודש יהיה צורך לתקן את הבקע.

אופן הניתוח נובע מצורת הטבור של המטופל ומשתנה בהתאם:
טבור בולט - כאשר מעצבים טבור הבולט החוצה כתוצאה מעודפי עור, המנתח למעשה מסיר את אותם עודפי עור ומכניס את הטבור פנימה למקומו הטבעי.

טבור בצורת בייגלה - כאשר לטבור יש מראה המזכיר בייגלה (טבור עם מעין חור באמצע) פועל המנתח להסרת עודפי עור ועיצוב הטבור כך שהחור נעלם.

טבור פחוס - במקרה זה במרבית הפעמים משלבים בין ניתוח עיצוב טבור לבין ניתוח מתיחת בטן. טבור פחוס נוצר לרוב לאחר הריונות ולכן מלווה בעור עודף בבטן התחתונה. במהלך הניתוח הן מותחים את העור בבטן ומסירים עור עודף, מה שממקם את הטבור מחדש ומותח אותו, והן מקטינים את מימדי הטבור, במידת הצורך.

החלמה מניתוח עיצוב טבור
ההחלמה מניתוח עיצוב טבור, ממש כמו ההליך הניתוחי, נחשבת לקלה ופשוטה יחסית. מרבית המטופלים חוזרים לשגרה עוד באותו היום ואפילו התפרים של הניתוח נמסים מעצמם ולא משאירים זכר. יחד עם זאת, יש לזכור שמדובר בהליך כירורגי וההחלמה יכולה לכלול מעט כאבים ונפיחות באזור הטבור. את הנפיחות ניתן להפחית על ידי קומפרסים קרים או על ידי חבישת הבטן בתחבושת אלסטית. במקרים חריגים של דימום, כאבים חזקים או יש חשש לזיהום יש לפנות לרופא באופן מיידי.

ולגבי התוצאות? הן יראו כבר בתום הניתוח ויישארו לצמיתות. המקרים היחידים בהם יש סיכוי שצורת הטבור תשתנה הם מקרים של השמנה קיצונית או הריון לאחר הניתוח.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לניתוח עיצוב טבור
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי ד"ר רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.