ניתוח עיצוב ישבן

מעוניינת בישבן חטוב? מידע על שיטות ניתוח עיצוב ישבן

מלבד ג'ניפר לופז אין אנשים רבים שמתגאים בישבן גדול והופכים אותו לסמלם המסחרי. עבור רבים הישבן הוא אחד מהאיברים שיש לחטב ומלבד בחודשי הקיץ בהם שוהים בים או בבריכה הוא לא ממש נחשף לאור יום. יחד עם זאת הישבן הוא אחד מהאברים שמעסיקים אותנו הכי הרבה: האם הוא גדול או קטן מידי? רחב? רופס? כל קניית מכנס מלווה בשאלה איך הישבן נראה דרכו. אחד הפתרונות לעיצוב ישבן בעל מבנה ומראה מושלם הוא ניתוח עיצוב ישבן.

מחפש מידע אודות ניתוח עיצוב ישבן?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהו ניתוח עיצוב ישבן
קשה לעצב את אזור הישבן באמצעות דיאטה ופעילות גופנית בלבד. אפילו כאשר עובדים באופן ממוקד על אזור הישבן עם סדרת תרגילים המותאמת לשרירי הישבן לוקח זמן רב עד שניתן לראות תוצאות, ובכדי לשמור עליהן יש לעבוד אפילו קשה יותר. לכן, לא מעט אנשים שמעוניינים במשך זמן רב בחיטוב הישבן פונים לעולם הניתוחים פלסטיים ועוברים ניתוח עיצוב ישבן באחת מארבע הפרוצדורות המקובלות היום: הכנסת שתלי סיליקון בישבן, עיצוב ישבן עם שומן עצמי, עיצוב ישבן במקרוליין ועיצוב ישבן באמצעות ביו אלקמיד.

הניתוח או הליך עיצוב ישבן עצמו מותאם למבנה גופו ולפרופורציות הישבן הקיים של המטופל, לרצונו ולציפיותיו. לא כל שיטה מתאימה לכל מטופל ולכל מבנה גוף, ולכן רופאים שונים ממליצים על שיטות עיצוב ישבן שונות בהתאם להתמחותם.

שיטות עיצוב הישבן
נדון בקצרה בשיטות השונות לעיצוב ישבן, ביתרונות ובחסרונות של כל שיטה.

ניתוח עיצוב ישבן עם שתלי סיליקון 
החדרת שתלי סיליקון לישבן לצורך עיצובו היא פרוצדורה כירורגית חדשה באופן יחסי שהתפתחה בברזיל. במסגרת ניתוח עיצוב ישבן בסיליקון משפרים את פרופורציות הישבן על ידי העברת מצבורי שומן מאזורים מלאים בגוף לאזורים שקועים ולבסוף מחדירים שתלי סיליקון שמגדילים ומעגלים את הישבן, כמובן בהתאם למה שביקש המטופל. המועמדים המתאימים לעיצוב ישבן באמצעות שתלי סיליקון הם בני 18 ומעלה, בעלי מצב בריאותי תקין המעוניינים לשפר את פרופורציות גופם או כאלו הסובלים מישבן נמוך, רופס או ישבן אסימטרי.

עיצוב הישבן באמצעות העברת שומן עצמי (הרמת ישבן ברזילאית) 
שיטת עיצוב ישבן זו מיועדת לאנשים בעלי מצב בריאותי תקין שכן מלבד עיצוב הישבן כוללת פרוצדורת שאיבת שומן מאיבר תורם בגוף המטופל. ההליך הכפול מאפשר למטופלים ליהנות מכל העולמות, מצד אחד הם נפטרים משומן עודף ומצד שני הם מעצבים את הישבן ללא סכנה של דחיית גוף זר ומקנים לו מראה ומגע טבעי. הרמת ישבן ברזילאית מבוצעת בהרדמה חלקית או מלאה, כתלות במספר האברים התורמים מהם יש לשאוב את השומן ואורכת בין שעתיים לשלוש שעות.  

עיצוב ישבן בשיטת המקרוליין 
שיטה זו נועדה למלא אזורים "ריקים" בישבן, אותם מעוניין המטופל למלא ולעגל. שיטת המקרוליין מתאימה במיוחד לבעלי ישבן שטוח המבקשים למלא אותו ולהפוך אותו לעגול או ל- "ישבן ברזילאי". השיטה מעניקה לישבן מראה ומגע טבעי לגמרי על ידי הזרקת חומצה היאלורונית לגוף. עיצוב ישבן באמצעות שיטת המקרוליין הוא הליך פשוט יחסית הנמשך בין 10-20 דקות ומאפשר חזרה מהירה לשגרה ללא כאבים או צלקות. מלבד עיצוב ישבן, השיטה משמשת גם לעיצוב מותניים ומקנה למטופל מראה חטוב. 

עיצוב ישבן באמצעות ביו אלקמיד
בשיטה זו עושים שימוש בחומר מילוי בשם ביואלקמיד, שהינו חומר מילוי סינטטי הנספג בגוף לאחר זמן ממושך. החומר מוזרק מתחת לרקמת העור בישבן ומטרתו לעבות ולמלא את הרקמה הרכה. בשיטה זו ניתן לעבוד על עיצוב מבנה הישבן במשך 10 דקות מרגע הזרקת החומר, כיוון שלאחר 10 דקות החומר מתייצב ולא ניתן להגמישו. הטיפול נחשב לזמני הן בשל העובדה שניתן לשאוב החוצה את הביו אלקמיד והן בשל העובדה שהוא מתמוסס בגוף לאחר פרק זמן של שנה בערך. חשוב לנו לציין כי אופציית עיצוב ישבן זו פחות מקובלת משאר האופציות. הסיבה שבעטיה שיטת הביו אלקמיד פחות מקובלת היא שהחומר לא אושר לשימוש בארצות הברית (למרות שבישראל הוא אושר) וכן שהשפעותיו לטווח ארוך עדיין לא נחקרו.

שיטה נוספת המשמשת את המנתחים הפלסטיים במקרה של עודפי שומן באזור הישבן היא שאיבת שומן ממוקדת שמטרתה חיטוב האזור. שיטה זו משוייכת יותר לתחום ניתוח שאיבת שומן מאשר לתחום ניתוח עיצוב ישבן.

התאמה לניתוח עיצוב ישבן
מי שמתעניין בניתוח עיצוב ישבן ועובר אותו הן בעיקר נשים שחשות כי הישבן שלהן אינו מלא ועגול מספיק ואפילו "שטוח". ישבן חטוב אין משמעותו ישבן שטוח, אלא דווקא ישבן מלא במקומות הנכונים. לפיכך, ניתוח עיצוב ישבן ממלא את הישבן בשומן נוסף ומעצב אותו כך שיראה נשי ומושך (כך שהג'ינסים ישבו עליו בדיוק כמו שצריך). עבור נשים רבות עיצוב הישבן מאפשר להן ללבוש שמלות וחצאיות צמודות ואפילו ג'ינסים שלפתע יושבים עליהם היטב ומציגים מראה נשי, עגלגל ויפה. הישבן מעניק קימורים יפים לגוף וקווי מתאר חושניים.

על המנתח הפלסטי מוטלת האחריות, יחד עם המטופלת, להחליט היכן להזריק את השומן הנוסף ולעגל ולעצב את הישבן. יש משמעות רבה לניסיונו של המנתח הפלסטי במקרים אלו ולכן מומלץ לגשת ולהתייעץ עם המנתחים המנוסים בתחום. יש לשמור שעיצוב הישבן לא יגרום לישבן להיראות מלא יתר על המידה אלא רק נשי. מובן שיש לקחת בחשבון את כלל פרופורציות הגוף בזמן העיצוב.

תוצאות ניתוח עיצוב ישבן
לאחר סיום הניתוח או הזרקת חומר המילוי לאזור הישבן סביר כי המטופלת תחוש בכאב מה וכן יתכן ויהיה לה קשה לשבת. בהתאם לשיטת הטיפול או הניתוח יתקבעו התוצאות והמטופלת תהנה מישבן עגול, מעוצב וחטוב שנראה מצויין ומחמיא לה.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לניתוח עיצוב ישבן
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי דר' רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.