ניתוח עיצוב לחיים

שיטות לעיצוב עצמות לחיים

מרבית הדוגמניות, השחקניות והנשים מפורסמות באופן כללי ניחנו בעצמות לחיים גבוהות אשר משוות לפניהן מראה צעיר, אצילי ויפה. אנו נגלה לכם סוד קטן, לא תמיד אותן עצמות לחיים גבוהות הן מתנת האל. מה זה אומר? שכיוון שעצמות לחיים שקועות או שטוחות לא תמיד מחמיאות למראה הפנים מספר לא מבוטל של נשים בוחרות לשנות אותן ובפועל להגביה אותן בעזרת עיצוב לחיים או ניתוח עיצוב לחיים.

מחפש מידע אודות ניתוח עיצוב לחיים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

ניתוח עיצוב עצמות לחיים
עיצוב עצמות לחיים הוא ניתוח פלסטי פשוט יחסית אשר מטרתו היא לשוות ללחיים שטוחות או שקועות מראה מלא וגבוה. הניתוח מבוצע במספר שיטות בהן השתלת שתל סיליקון למראה לחיים גבוהות באופן קבוע או הזרקת חומר מילוי המעצב את הלחיים, אך נספג בגוף לאחר זמן מה.

הבחירה באיזו שיטה יערך ניתוח עיצוב לחיים תלויה בעוצמת השינוי הרצוי (גודל וגובה הלחיים) ובהחלטה האם מעוניינים בעיצוב שיישאר לצמיתות או בשינוי זמני בלבד.

סיבות לשקיעת עצמות הלחיים
עם הגיל יש לעצמות הלחיים נטייה לצנוח ולשקוע. באותה נסיגה של עצמות הפנים ניתן להבחין כבר בעשור השלישי לחיים והיא נובעת כתוצאה מירידה ניכרת בכמות השומן התת-עורי ופיזורו, ומירידה משמעותית בכמות של חלבונים דוגמת קולגן שתפקידם בין היתר לשמור על מיצוק וגמישות העור. התוצאה שבאה לידי ביטוי באופן חריף יותר אצל נשים, כוללת איבוד רקמות התומכות בעור הפנים, היווצרות שקעים באזור הלחיים ומראה רפוי ומבוגר של הפנים.

ניתוח עיצוב לחיים - שיטות ניתוח:
ניתוח עיצוב לחיים באמצעות שתל סיליקון - כאשר המטופל מבקש לבצע שינוי דרסטי במראה עצמות הלחיים שלו מומלץ לו לעבור ניתוח פלסטי פשוט במהלכו מושתלים ללחיים שתלי סיליקון או פוליתן. ההליך הניתוחי נחשב פשוט ובטוח וכולל חיתוך פנימי של הלחיים דרך הפה או תחת הריסים התחתונים והחדרת השתל דרך חתך פנימי זה. שתלי הסיליקון או הפוליתן מעוצבים במיוחד למטרה זו ומקובעים למקומם באמצעות שרירי הלחיים, ברגים או תפרים. ניתוח עיצוב עצמות לחיים אורך בין שעה לשעתיים ומבוצע לרוב בהרדמה כללית. הניתוח אינו דורש אשפוז ואינו משאיר צלקות חיצוניות.

נציין כי קיים ניתוח חלופי בו מושתלת רקמת שומן עצמית במקום שתל הסיליקון.

החלמה מניתוח עיצוב עצמות לחיים
לא משנה באיזו טכניקת עיצוב עצמות לחיים תבחרו, שתי הטכניקות נחשבות פשוטות וזמן ההתאוששות וההחלמה מהן קצר. רק נציין כי כמו אחרי כל ניתוח פלסטי או הליך כירורגי סביר שאזור הלחיים יתנפח וייווצרו שטפי דם, תופעות לוואי שייעלמו כעבור מספר ימים.

עיצוב עצמות לחיים - תוצאות
ניתוח עיצוב לחיים באמצעות שתל סיליקון - תוצאות ניתוח עיצוב לחיים אינן מאכזבות. השתל שהוכנס דרך חתך פנימי נשאר יציב במקומו ומקנה ללחיים מראה גבוה ומלא, אשר נראה טבעי.

חשוב לציין כי לשיטות השונות, על אף שנחשבות בטוחות, יש מספר תופעות לוואי עליהן חשוב לשמוע. בשיטת ההזרקה חשוב לנקות את אזור ההזרקה בכדי שלא יתפתח בו זיהום ובשיטת הניתוח יש לקחת בחשבון כי הכנסתו של שתל לגופינו יכולה לגרום לבעיה עצבית וחוסר תחושה בלחיים אשר תתבטא בקשיי דיבור ובקושי ליצור הבעות פנים באופן זמני. כמו כן, קיימת אפשרות לתזוזת השתל ממקומו ולהתפתחות זיהום בשתל. תופעות לוואי אלו נדירות ביותר, ובמידה ואחת מהתופעות אכן מופיע ניתן לטפל בה באמצעות ניתוח נוסף.

מי שיחליט לעבור ניתוח עיצוב לחיים סביר שלא יתאכזב. התוצאות מרשימות ביותר ומעניקות לפנים מראה אצילי ובלתי נשכח כפי שמחפשים אנשים רבים. בנוסף, המטופל, גם לאחר הניתוח עדיין נראה בעל מראה טבעי, כזה שלא גורם לאנשים לחשוב שעבר ניתוח פלסטי (אלמנט שחשוב לאנשים רבים המעוניינים בדסקרטיות). הניתוח שמיועד הן לצעירים והן למבוגרים מעצב את הפנים בעדינות ומעניק להן קווי מתאר יפים המותאמים ליתר מראהו של המטופל.

יתרון נוסף של הניתוח הוא שיש כמה שיטות להשגת התוצאה הרצויה, שיטות שחלקן אינן ניתוחיות, אלא מערבות טיפולי הזרקות של חומרי מילוי, שהינם טיפולים "רכים" יותר. כך יכולים המטופלים המתלבטים או אלו שמפחדים או אינם מעוניינים בניתוח מסיבות אחרות להנות מתוצאות יפות מבלי להעמיד את עצמם במצב שאינו נוח להם. כל מטופל המעוניין בהליך יוכל למצוא את הדרך המתאימה לו ביותר לעבור אותו.  

עיצוב לחיים ללא ניתוח
הזרקת חומר מילוי למטרת עיצוב לחיים - במידה והשינוי בו אתם חפצים הוא מתון, שיטת ההזרקה תהיה טובה עבורכם. ההליך, שאינו פולשני, נמשך בין דקות ספורות לחצי שעה וכולל הזרקה של חומר מילוי ללחיים, במקום בו רוצים להגדילן וליצור אשליה כי העצמות ממוקמות גבוה. השינוי שמתקבל הוא כאמור שינוי זמני, שכן חומר המילוי נספג בגוף, ויש לחזור עליו לאחר זמן מה. הזרקת חומר מילוי למטרת עיצוב לחיים מבוצעת תחת הרדמה מקומית.

בשיטה זו על המטופל לבחור יחד עם הפלסטיקאי את חומר המילוי בו הוא מעוניין. לכל חומר מילוי תכונות שונות במקצת וכיום החומר הפופולארי ביותר לעיצוב לחיים הוא ביואלקמיד. תכונותיו הייחודיות של ביו אלקמיד, פולימר סינטטי, מאפשרות לו להיספג בגוף באיטיות רבה ולשמר למשך זמן ארוך יחסית את העיצוב החדש (ביואלדמיד הוא גם החומר אשר משמש במילוי שפתיים ובניתוח עיצוב סנטר). בזמן ההזרקה של ביואלקמיד לגוף על ידי המנתח הפלסטי, עטוף החומר במולקולות מים אשר יוצרות סביבו מעטפת עמידה המקבעת אותו למקומו ושומרת על העיצוב.   

תוצאות הזרקת חומר מילוי ביו אלקמיד למטרת עיצוב לחיים - לאחר מספר ימים מיום הטיפול, כאשר הנפיחות יורדת ושטפי הדם נעלמים, ניתן להבחין בתוצאות. ההזרקה לא משאירה סימנים חיצוניים ומותירה את עור הפנים חלק וטבעי. חומר המילוי ביו אלקמיד אינו יוצר תגובתיות בגוף ונשאר יציב ומלא במקומו. על ההליך יש לחזור שנית לאחר שנה עד שנה וחצי. עיצוב לחיים ללא ניתוח הוא טיפול מבוקש ופופולארי ביותר.