ניתוח עיצוב סנטר

חושב לעצב מחדש את הסנטר? מידע על עיצוב סנטר

אנשים רבים אינם מסתפקים היום בניתוחים פלסטיים שכיחים ומוכרים כניתוח אף או טיפול עיבוי שפתיים,ובוחרים לשנות את מסגרת הפנים כולה, מה שמכונה ניתוח סנטר או ניתוח עיצוב סנטר. הסיבה לכך היא שמסגרת הפנים היא שנותנת להם את הבסיס ומשפיעה על האסתטיקה של הפנים.

מחפש מידע אודות ניתוח עיצוב סנטר?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהו עיצוב סנטר?
הפרופורציות והסימטריה של מסגרת הפנים שלנו חשובות ביותר והן חלק בלתי נפרד ממה שמעניק לפנים מראה אסתטי, נעים ומרשים. עם השנים והדרישה הגוברת לשליטה על כל חלקי הפנים, התפתחו ניתוחים פלסטיים המאפשרים לשנות ולעצב מחדש את מסגרת הפנים ובמיוחד את הסנטר. הרעיון מאחורי השינוי הוא שהסנטר הינו בעל השפעה הן על חזית הפנים והן על הפרופיל.

ניתוח עיצוב סנטר
ניתוח פלסטי בסנטר (chin remodeling) נועד לעצב אותו מחדש והוא כולל בתוכו מגוון גדול של שיטות וטיפולים שמתאימים לאנשים בעלי צורות סנטר שונות. בין הטיפולים המתבצעים במהלך ניתוח עיצוב סנטר ניתן למנות עיצוב סנטר כפול, הגדלה של סנטר נסוג, קטן או צר, הקטנה של סנטר בולט ועיצוב מחודש של הסנטר בעקבות חבלות או פגיעה בפנים. ניתוח פלסטי בסנטר ניתן לעבור לאחר סיום הגדילה, לרוב מגיל 18 ומעלה, והוא מתאים לצעירים ומבוגרים, נשים וגברים כאחד.

שיטות לניתוח עיצוב סנטר
אתם מסתכלים במראה ולא מרוצים? זה לא האף ולא העניים, זה משהו יותר כללי בפנים ש"הורס" לכם וקשה לשים את האצבע בדיוק על הנקודה? יכול להיות שזה הסנטר שלכם, שמשפיע ישירות על מראה הפנים הכולל, מהחזית ומהצד. פגישת ייעוץ עם מנתח פלסטי שיסייע לכם לבחון את השינוי האפשרי בסנטר יכול לעזור למטופל להחליט האם לעבור עיצוב סנטר. 

כמו בכל ניתוח פלסטי, גם לניתוח סנטר יש כמה שיטות, כאשר כל שיטה מתאימה למבנה פנים אחר. המנתח הפלסטי שבחר המטופל יסביר בזמן הפגישה ההתחלתית על כל שיטה, ובהחלטה משותפת עימו יצביע על השיטה המתאימה ביותר. אחת האפשרויות היא שיטת ניתוח למילוי גומת חן בסנטר.

עיצוב סנטר באמצעות חומר מילוי - שיטה זו מיועדת לבעלי סנטר קטן מידות המעוניינים להגדיל אותו במעט. הליך הזרקת חומר המילוי נחשב פשוט, נערך בהרדמה מקומית, ואורך מספר דקות בלבד. חומרי המילוי המוזרקים לגוף הינם חומרים המתמוססים בגוף, ולכן הטיפול הוא זמני ויש צורך לחזור עליו אחת לכמה חודשים. החומר בו נוטים להשתמש בהליך הוא ביו אלקמיד, חומר מילוי סינטטי הנספג באיטיות בגוף ומשמר למשך זמן ארוך יותר את האפקט (חומר זה משמש גם בהליך מילוי שפתיים). ברוב המקרים אף מזריקים את החומר כאשר הוא עטוף במולקולות מים, מולקולות אלו יוצרות סביב החומר המוזרק מעטפת המונעמת ממנו מגע ישיר עם הגוף ומאטה את ההתמוססות.  

ניתוח פלסטי לעיצוב הסנטר באמצעות שתל סיליקון - עבור אנשים הזקוקים לשינוי משמעותי בסנטר ניתוח עיצוב סנטר הוא הפתרון. הניתוח כולל השתלה של שתל סיליקון לסנטר והצמדתו לעצם הלסת התחתונה. הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית או כללית, כתלות בבקשת המטופל ובעדיפותיו של המנתח.

במסגרת הניתוח חותך המנתח הפלסטי חתך קטן בחלק פנימי של הסנטר שהגישה אליו היא דרך הפה, באזור שבין השיניים לשפתיים. דרך חתך זה מוחדר שתל הסיליקון הקשיח שמגדיל ומשנה את צורת הסנטר. הניתוח אורך בין שעה לשעתיים ואינו משאיר צלקות חיצוניות. טכניקה שונה לביצוע הניתוח כולל חתך בתחתית הסנטר, בחלק החיצוני של העור. בטכניקה זו משמשים כאשר משלבים בין ניתוח לעיצוב סנטר לבין ניתוח מתיחת פנים או ניתוח פלסטי אחר בפנים.

ניתוח פלסטי להקטנת סנטר - הקטנה ושינוי של צורת הסנטר נעשית על ידי שימוש בטכניקות של כריתה או הסרה של חלק מרקמת עצם הסנטר. לעיתים כאשר השינוי המבוקש אינו חריף, שיוף של עצם הסנטר ושינוי קווי המתאר החיצוניים יכולים להספיק לקבלת מראה פנים חדש ויפה. ניתוח הקטנת סנטר יכול לארוך עד ארבע שעות, ומתבצע תחת הרדמה כללית.

עיצוב סנטר באמצעות הזרקת שומן - שיטה זו עושה שימוש בשומן טבעי המוצא מגופו של המטופל ומוזרק לאזור הסנטר. את השומן מוציאים מאזורים תורמים כגון ישבן, ירכיים ובטן.

תופעות לוואי וסיבוכים אפשריים
כמו בכל ניתוח פלסטי או הליך רפואי גם לניתוחי סנטר זה יש תופעות לוואי בהן: שטפי דם, נפיחות באזור הניתוח, כאב, סכנה לזיהום וחוסר תחושה. כמו כן, במקרים של השתלה יש חשש שהשתל יזוז ממקומו, שייווצר עור עודף מתחת לסנטר ושהעצם תישחק.

מידע על החלמה ותוצאות ניתוח עיצוב סנטר.

רבים מאלו שמגיעים לניתוח עיצוב סנטר מגיעים תחילה להתייעצות אצל המנתח הפלסטי בקשר לשינוי מראה הפנים, ורק מאוחר יותר בסיוע המנתח מחליטים על שינוי הסנטר. נראה כי שינוי של מראה הסנטר אינו כה אינטואיטיבי לאזרח הפשוט כמו שינוי מראה האף או האוזניים, ומי שיכול לראות כיצד הוא יכול לסייע לשינוי מראה הפנים הם בעיקר בעלי הניסיון, כמו המנתחים הפלסטיים, שבמקרים מסויימים שמים את האצבע על הנקודה ובונים למטופל הדמיות של צורת הפנים החדשה הנוצרת תוך השפעה של הסנטר המעוצב. מפתיע כמה השפעה יש לסנטר ולצורה שלו על המראה הכולל של הפנים, על המידה בה הם נתפסים אציליים, סימטריים, מעניינים ויפים.

ניתוח עיצוב סנטר אינו הניתוח המבוקש ביותר בתחום הניתוחים הפלסטיים, אך עובדה זו נובעת ככל הנראה בעיקר מהעובדה שלא רבים יודעים על קיומו ועל השינוי שהוא עשוי לגרום למראה הפנים. סביר שאם היו יותר פרסומים על כל המפורסמים שעברו את הניתוח (כפי שמדווחים בצהובונים על כל מפורסמת שעוברת ניתוח בחזה) היה גם ניתוח זה תופס תאוצה ומתברג ברשימת הניתוחים הפלסטיים המבוקשים ביותר.