החלמה ותוצאות ניתוח עיצוב סנטר

עברת ניתוח עיצוב סנטר? כל המידע על החלמה ותוצאות הניתוח

מבנה הסנטר שלכם אינו מוצא חן בעינכם והחלטתם לאחר פגישה עם מנתח פלסטי לעצב אותו מחדש ולעבור ניתוח עיצוב סנטר? להליך קיימות מספר שיטות שנועדו לסוגים שונים של טיפולים, בהתאם לבחירת והעדפת המטופל. בין השיטות הפופולאריות לעיצוב סנטר נמצאות שיטות הזרקת חומר מילוי ביואלקמיד לסנטר וניתוח סנטר במהלכו מוחדר שתל סיליקון לסנטר.

מחפש מידע אודות החלמה ותוצאות ניתוח עיצוב סנטר?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

שיטות לעיצוב סנטר
כאמור ישנן מספר שיטות לעיצוב הסנטר, כאשר חלק מהן נחשבות ניתוחיות בעוד אחרות מגיעות מתחום האסתטיקה הרפואית. להלן פירוט על שיטות הטיפול המקובלות:

עיצוב סנטר בהזרקת חומר מילוי ביו אלקמיד

הליך עיצוב סנטר כולל הזרקה של חומר מילוי סינטטי בשם ביו אלקמיד שמתמוסס לאט בגוף ומשמר את צורת הסנטר החדשה. לרוב, מוזרק החומר כאשר הוא עטוף במולקולות מים שמבודדות אותו ומקבעות אותו למקומו החדש. עם סיום ההליך משוחרר המטופל לביתו, ללא חבישה או זמן אשפוז. הליך עיצוב סנטר בהזרקת חומר מילוי אינו מותיר צלקות חיצוניות אך תיתכן נפיחות שתרד כעבור מספר ימים.

לאחר מספר ימי החלמה במהלכם תרד הנפיחות תתגלה התוצאה הסופית של מבנה הסנטר החדש. הליך הזרקת ביואלקמיד מותיר אחריו תוצאה מרשימה, בעלת מראה טבעי אחיד וחלק. חומר המילוי ביו אלקמיד אינו יוצר תגובות אלרגיות בעור ורק לעיתים נדירות יש תופעות לוואי חריגות. ביו אלקמיד נחשב לחומר מילוי בטוח ביותר.

כפי שציינו קודם, החומר נספג לאיטו בגוף ובשל היותו חומר מילוי סינטטי הספיגה אף איטית יותר מזו של חומרי מילוי אחרים. בשל כך, יש צורך לחזור על טיפול ההזרקה לעיצוב סנטר לאחר תקופה של שנה עד שנה וחצי (עם התמוססות החומר) לצורך שימור התוצאות.

ניתוח סנטר באמצעות השתלת שתל סיליקון
מדובר בניתוח פלסטי פשוט במהלכו מוחדר שתל סיליקון קשיח לסנטר דרך חתך פנימי באזור הפה. השתל מקובע לעצם הלסת ומאפשר למנתח הפלסטי לעצב מחדש את מבנה הסנטר וצורתו החיצונית. שיטה נוספת כוללת החדרה של שתל הסיליקון דרך חתך חיצוני. במקרה זה משוחרר המטופל לביתו כאשר הוא חבוש ותפור, ולמשך שבוע עליו להסתובב עם החבישה. ההחלמה מניתוח עיצוב סנטר יכולה לכלול היווצרות של שטף דם או נפיחות באזור הניתוח, תופעות שנעלמות כעבור שבוע. במידה וניתוח הסנטר כלל חתך פנימי מאזור הפה מומלץ בשבוע הראשון לשמור על דיאטה נוזלית, שכן האזור יהיה רגיש ואכילה מאסיבית עלולה להכאיב, לפתוח את החתך וליצור זיהום.

לאחר שבוע עד שבועיים בהם האזור מחלים והתפרים החיצוניים (במידה ויש) מוצאים על ידי הרופא, התגובתיות באזור חוזרת לקדמותה והתוצאות שמתגלות מרשימות. ניתוח עיצוב סנטר באמצעות שתל סיליקון מביא לעיצוב מדויק ואסתטי של תווי המתאר והסנטר. העיצוב משפר את חזות הפנים, את הפרופיל וכן את הפרופורציות של הסנטר ושאר הפנים. ניתוח זה משאיר תוצאה קבועה.

ניתוח פלסטי להקטנת סנטר

ניתוח הקטנת סנטר מיועד למי שדווקא מעוניין להפחית מהנוכחות הדרמטית של הסנטר שלו. הניתוח מבוצע על ידי שימוש בטכניקות של כריתה או הסרה של חלק מרקמת עצם הסנטר ובפועל שינוי קווי המתאר החיצוניים. לאחר ניתוח הקטנת סנטר חלק מהמטופלים מאושפזים וחלקם משוחררים לביתם, בהתאם להתאוששות של כל מטופל ושיטת הניתוח שננקטה. תופעת לוואי שכיחה לאחר הניתוח היא נפיחות באזור הסנטר שנעלמת כעבור שבוע עד שבועיים.

עם סיום תקופת ההחלמה, לאחר שהעור נרפא והנפיחות נעלמה יישאר לכם סנטר מעוצב שישתלב בקלות במראה הפנים. כמו כן, לעיתים במהלך הניתוח משייף המנתח את העצם ומעצב אותה על ידי כך. השיוף מיועד לעיצוב נוסף של קווי המתאר באזור הלסת והוא מעדן אותם ומביא לשיפור שלא יכול להיעשות על ידי עיצוב הסנטר בלבד. ניתוח הקטנת סנטר משאיר תוצאה קבועה ואין צורך לחזור עליו.

לסיכום,
לאחר ניתוח עיצוב סנטר מתקבלת תוצאה מדוייקת של קווי מתאר הפנים שהפכו עדינים יותר, אצילים יותר או בולטים יותר, הכל תלוי בהתאם לרצונו ולנתוניו האישיים של המטופל. פעמים רבות הניתוח אינו משאיר אחריו עקבות ולא ניתן לנחש כי המטופל עבר ניתוח פלסטי. את הניתוח ממליצים לעבור לאחר שהגדילה הסתיימה והמטופל הגיע לבגרות, משמע הפנים שלו הגיע למבנה הסופי. החשיבות של היבט זה באה לידי ביטוי לאחר עיצוב הסנטר. במידה והפנים עודן משתנות יכולים להופיע כאבים בשל תזוזת העצמות והחיכוך עם השתל וכן המראה הסופי יכול להשתנות.

מי שעברו את הניתוח מביעים שביעות רצון גדולה מהתוצאות וכן מההליך כולו שנחשב להליך בטוח ומהיר, ביחס לגודל השינוי שהוא גורם.