מחיר השתלת שיער

כמה עולה טיפול השתלת שיער?

נשירת שיער והתקרחות הן תופעות נפוצות אצל גברים (ונשים) ובסופו של הליך שתיהן יכולות להוביל להתקרחות מלאה. כיום, גם מי שסובל מתופעות אלו של התקרחות ונשירה לא חייב לקבל ולהשלים עם תוצאותיהן, היום, ניתן לטפל באזור הקרחת באמצעות טיפול השתלת שיער שתמלא את האזור הדליל, בשיערו הטבעי של המטופל. טיפול או ניתוח השתלת שיער מבטיח כי בתוך כמה שבועות מיום הטיפול יתחיל לצמוח באזור ההתקרחות שיער חדש, בעל מראה טבעי ומלא. 

אם החלטתם לטפל בנשירת השיער ובהתקרחות באמצעות השתלת שיער, חשוב לדעת מראש מה תהיה עלות השתלת שיער.
מחפש מידע אודות מחיר השתלת שיער?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מחיר השתלת שיער
השתלת שיער נעשית על ידי השתלת זקיקי שיער שנלקחים מאזור בו לא מתקיימת נשירה והשיער צפוף (לרוב אזור העורף שמכונה גם 'אזור תורם') ומועברים לחלק בראש שבו נשר השיער והחלה התקרחות נקודתית. עלות השתלת השיער תלויה בעיקר בכמות זקיקי השיער שמשתילים ובדרך שבה משתילים את אותם זקיקים. ככל שיש צורך בהשתלת זקיקים רבים יותר (משמע, אזור ההתקרחות גדול יותר) כך מחיר השתלת השיער עולה. המחירים של השתלת שיער יכולים להתחיל ב- 2,000 דולר ולהגיע עד ל- 10,000 דולר ויותר.

גורם נוסף שמשפיע על מחיר השתלת השיער הוא הטכניקה שבה משתמשים לטיפול השתלת שיער. קיימות שלוש טכניקות עיקריות להשתלת שיער: F.U.T, F.U.E ו-B.H.T.

טכניקות השתלת שיער
F.U.T - בטכניקה זו לוקחים קבוצה של 1-5 זקיקים מאזור תורם בו לא מתקיימת נשירה או התקרחות ומעבירים אותם לאזור בו השיער נשר או מקריח. התהליך נעשה תוך שימוש בהרדמה מקומית ואורך מספר שעות. כעבור כמה חודשים צומחות באזור ההשתלה שיערות חדשות שנקלטו בו.
F.U.E - בסוג השתלות שיער זה מוציאים את זקיקי השיער אחד אחד עם השורש ומשתילים אותם בחלק בו ישנה התקרחות. שיטה זו יקרה יותר משאר השיטות להשתלת שיער שכן היא איטית יותר (בכל פעם מועבר זקיק בודד ולא קבוצת זקיקים) ודורשת יותר עבודה. עם זאת היא אינה משאירה צלקות, היא מדוייקת ואחוזי ההצלחה שלה גבוהים מאד.
B.H.T - היא טכניקה להשתלת שיער שבה זקיקי השערות נלקחים לא מהראש, אלא מאזורים אחרים בגוף כגון הגב והכתפיים.
השתלת שיער טבעי היא בכל מקרה מה שעושות כלל השיטות.

השתלת שיער לרוב אינה מסתיימת במפגש אחד אלא אורכת מספר פגישות וזאת על מנת לכסות את כל האזור המקריח עם זקיקים חדשים. לאחר תקופה של כמה שבועות בהם נקלטים הזקיקים במקומם החדש השיער מתחיל לצמוח, כאשר הוא בעל תכונות גנטיות הזהות לאלו שהיו למטופל כאשר ראשו היה מלא.

למי מיועדת השתלת שיער?
השתלת שיער אינה מיועדת רק לאנשים שהקריחו לגמרי. גם אנשים עם שיער דליל יכולים לעבור השתלת שיער על מנת למלא את החסר ולהימנע מהתקרחות עתידית. כדאי להיוועץ עם רופא עור לפני פנייה להשתלת שיער. ייתכן וניתן למנוע נשירה נוספת של שיער על ידי שינוי בטיפול בשיער או תרגול טכניקות להפחתת לחץ. בכל אופן הגיל המינימאלי הרשמי להשתלת שיער הוא 25. הטיפול מיועד לגברים ולנשים (השתלת שיער לנשים).

טרם ההחלטה לעבור השתלת שיער חשוב לבחור רופא עור / מכון שיבצע השתלת שיער מקצועית. לשם כך בדקו מספר מרפאות, השוו בין ההמלצות שיש לרופאים, וכמו כן, כדאי לשאול את הרופא המיועד על מספר ההשתלות שהוא ביצע בעבר. בימינו אפשר לברר על איכות הרופאים / מכונים דרך האינטרנט בפורומים או דרך אתר זה שמפנה אתכם למכונים ומרפאות מובילות שיוכלו לתת לכם פרטים על הטיפול ללא התחייבות.

עלות מול תועלת
בטיפולים מסוג השתלת שיער, בהם הטכנולוגיה מתפתחת בכל רגע נתון למחיר יש משמעות גדולה. לעיתים על טיפול טוב ויעיל יותר שישאיר אתכם עם שיער רב יותר ונטול צלקות תאלצו לשלם מעט יותר. זו החלטה לא קלה וברור לכולם שהמצב במשק כיום אינו מזהיר, אך מצד שני עדיף לבצע השקעה אחת חכמה מאשר לשלם אחר כך על תיקון של הטיפול או על טשטוש של צלקות. זכרו שאומנם מדובר על השיער (ולא על ניתוח מתיחת פנים) אך זה אזור חשוף שכולם רואים וכל שגיאה בטיפול תבוא לידי ביטוי באופן חיצוני.