עצות לפני ניתוח מתיחת פנים

מתיחת פנים

מן הסתם לפני שעוברים ניתוח מתיחת פנים חושבים עליו זמן מה ושוקלים אותו. על מנת לעשות סדר בדברים להלן רשימה של עצות שיש לזכור לעשות לפני הניתוח.
מחפש מידע אודות עצות לפני ניתוח מתיחת פנים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
עצות לפני ניתוח מתיחת פנים
א. פגישת ייעוץ. זה אולי נשמע בנאלי או ברור מאליו, אבל פגישת ייעוץ על מנתח פלסטי שנבחר עלידכם היא הפגישה החשובה ביותר שיש. פגישה זו כוללת היכרות עם המנתח הפלסטי, שיחה על הציפיות שלכם ועל המציאות. המנתח יבדוק התאמה ואת מצבכם הבריאותי ולבסוף הוא יקבע מה שיטת ניתוח מתיחת פנים האופטימאלית עבורכם. פגישה כנה, בה אתם מביעים כל שעל ליבכם היא מתכון להבנה בינכם לבין המנתח ולהצלחת הניתוח.  

ב. יש לעבור בדיקות רפואיות כלליות הכוללות בדיקת א.ק.ג., בדיקות עיניים וכמובן בדיקות דם. מצב בריאותי ירוד יכול למנוע או לדחות את ביצוע הניתוח.  

ג. צילומי לפני ואחרי. לפני הניתוח המנתח מצלם את המטופל על מנת שיוכל להראות לו מה הוא צפוי לשנות ומה ניתן להשיג באמצעות טכניקת הניתוח שבחר. ההדמיה מסייעת למטופל להבין מה התוצאות היאליות הצפויות ומה לעולם לא יוכל להשיג. הפחתה של הציפיות לרמה ריאלית מסייעת לשביעות הרצון לאחר הניתוח.  

ד. לא לעשן. במשך שבועיים - שלושה לפני הניתוח יש להימנע מעישון וכן מעישון פאסיבי. מהעישון יש להימנע גם שבועיים לאחר ניתוח מתיחת פנים.  

ה. שבועיים לפני הניתוח מומלץ להתחיל ליטול תוסף של ויטמין C בכמות של 2000-3000 מ”ג. ויטמין C מסייע ליכולת הריפוי של הגוף ומחזק אותו לקראת תקופת ההחלמה.  

ו. במשך שבועיים - שלושה לפני הניתוח ועד שבועיים לאחר הניתוח יש להימנע מנטילת תרופות בעלות השפעה כל קרישת דם. מי שנוטל תרופות אלו באופן קבוע עליו להיוועץ ברופא.  

ולאחר ניתוח מתיחת פנים...
ז. השבועיים הראשונים של ההחלמה מהניתוח כוללים תופעות לוואי בהם נפיחות רבה. ההמלצה היא לקחת את כל השבועיים הללו לצורך חופשת החלמה ולא לשוב לעבוד. מי שמחליט בכל זאת לחזור לשגרה לאחר שבוע שיקח בחשבון שהנפיחות עדיין לא תעלם לגמרי.  

ח. כאשר חוזרים הביתה, ניתן לחפוף את הראש והתנקות. ההמלצה היא לעשות זאת עם שמפו לתינוקות שהוא יותר עדין.  

ט. במהלך שבוע ההחלמה הראשון יש להימנע מפעילות גופנים מאומצת. המטרה היא שלא להחמיר את שטפני הדם בפנים ולתת לכל הגוף להירגע ולהסדיר את עצמו. אפילו מלעיסה של מאכלים קשים שגורמים להפעלת כוח יש להימנע. רק לאחר שלושה שבועות ניתן לחזור לפעילות גופנית מתונה.  

י. איפור וצביעה של השיער אינם מומלצים בימי החלמה הראשונים, שכן הם עלולים לגרום לזיהום. לאיפור ניתן לשוב כשבוע לאחר ההחלמה ולצביעת השיער רק חודש וחצי לאחר הניתוח.  

את שלל העצות הללו יוכל להגיד לכם גם המנתח הפלסטי שבחרתם, אולם חשוב לשאול את השאלות הנכונות ולכתוב את הדברים, ככה שיהיה סדר.