פוטורג'וביניישן

הצערת העור והעלמת כתמי שמש וקמטוטים

עור הפנים הוא האיבר החשוף ביותר בגופנו, ועל כן בא במגע תמידי עם רדיקאלים חופשיים, קרני שמש מסוכנות ופגעי מזג אוויר נוספים שמאיצים את קצב ההזדקנות שלו ופוגעים בגמישותו ובמראהו הבריא. כיום קיימות טכניקות רבות שמטרתן הצערת העור ושיפור מראה עור הפנים. כלל השיטות שייכות למשפחת טיפולי אנטי אייג'ינג, ושיטת פוטורג'וביניישן היא אחת מהן.

מחפש מידע אודות פוטורג'וביניישן?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהו פוטורג'וביניישן - טיפול הצערת העור
מדובר בטכניקה חדישה ומתקדמת לחידוש עור הפנים והצערתו, שמתמקדת בהעלמת קמטים זעירים וכתמים. טיפול פוטורג'וביניישן מושתת על הבזקי קרני אור באורכים שונים תוך שילוב טכנולוגיית לייזר, כאשר כל קרן אחראית על אלמנט אחר: החייאת העור, הבהרת כתמים, ייעול ספיגת חומרים, הרגעת עור מגורה, טיפול באקנה וכדומה. מדובר בהליך פשוט ובטוח יחסית שאינו מצריך הכנות מיוחדות או הרדמה, ומתבצע על ידי רופא או קוסמטיקאית רפואית שמוסמכת לבצע את הטיפול.
ניתן לטפל בטכניקת פוטורג'וביניישן בעור הפנים ובאזורים אחרים כמו המחשוף, הזרועות, הידיים והצוואר.

טיפול פוטורג'וביניישן מתאים לאנשים בעלי עור פנים פגוע, בעל מראה מבוגר וכן לאנשים שעור גופם, באזורים החשופים נפגע. לרוב, הפונים לטיפול הם מטופלים סביב גיל ה- 40, הגיל בו הכתמים והקמטוטים מתחילים להופיע. בשלב זה העור מתחיל לאבד מחיוניותו בשל הליך טבעי של התבגרות, ומתחילים להופיע ולהחשף כל אותם הפגמים שהצטברו במהלך השנים.

פוטורג'וביניישן הוא טיפול בעל 90 אחוזי הצלחה
פוטורג'וביניישן הוא טיפול בעל אחוזי הצלחה גבוהים מאוד, כ- 90%, שעשוי לחולל שינוי אמיתי בחיי המטופלים. הטיפול משנה ומשפר את מראה פני העור בצורה משמעותית תוך העלאת הביטחון העצמי של המטופל והפחתה משמעותית בצורך שלו להשתמש במוצרים קוסמטיים ביתיים (כמייקאפ) לשיפור מראה העור. טיפול פוטורג'וביניישן להצערת העור מקנה למטופלים עור מחודש ורענן בסדרה של מספר פגישות בודדות.

פוטורג'וביניישן IPL - הליך טיפולי
טרם ההחלטה לעבור את הטיפול יש להיוועץ ברופא עור ולקבל את כל המידע הרלוונטי באשר לטיפול פוטורג'וביניישן. הטיפול אינו פולשני, מניב תוצאות מהירות ומאפשר חזרה מהירה לשגרה. טיפול ממוצע אורך בין 20 ל- 30 דקות, ויש לחזור עליו מספר פעמים להשגת תוצאה מושלמת.

טיפול פוטורג'וביניישן (IPL - intense pulsed light) נעשה על ידי מכשור מתקדם שפועל בטכניקה של שליחת קרני אור באורכים שונים לכיוון העור. כל קרן אור אחראית לפעולה אחרת: החייאת העור, הבהרת כתמים, ייעול ספיגת חומרים, הרגעת אור מגורה, טיפול באקנה וכדומה. הטיפול מותאם לסוג העור ולבעיותיו, ולעיתים ייתכן שילוב של לייזר להשלמת הטיפול במוקדים בעייתיים.

טיפול פוטורג'וביניישן מתחיל במריחת ג'ל מרגיע ונעים על עור המטופל ובהרכבת משקפיים להגנה על העיניים מפני קרני האור. בשלב הבא מעבירים את המכשיר על גבי העור טעון הטיפול והמכשיר משחרר קרני אור באורכים שונים שחודרות לתוך העור ומטפלות בו. פעולת קרני האור מביאה להבהרת כתמים, בנוסף טיפול IPL משפיע על חילוף חומרים בתא ומעודד ייצור של קולגן ואלסטין שאחראים על החוזק והאלסטיות של העור, בהתאמה. כתוצאה מכך מתחילה שרשרת של תגובות חיוניות שמעלימה את הקמטים העדינים בעור ומחדשת אותו.

חשוב לציין כי טכנולוגיית IPL משמשת גם להרחקת שיער לצמיתות (הסרת שיער בשיטת IPL), ולכן במידה ועובדים על איזורי עור בהם יש צמיחת שיער שלא מעוניינים להעלים יש לקחת זאת בחשבון ולהימנע מתופעת הלוואי של קרחות באזור הטיפול (במיוחד עבור גברים המעוניינים לטפל בעור הפנים).

המלצות לסיום
עור הגוף בכלל ועור הפנים בפרט חשוף למפגעים רבים חלקם פנימיים ומתרחשים בגוף (תהליכי הזדקנות) וחלקם חיצוניים קרני השמש המסוכנות. כדי להגן על העור ולשמור עליו כדאי לאמץ אורח חיים בריא הכולל תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית מתונה, להימנע מהשמש בשעות המסוכנות, להשתמש במסנני קרינה במספר גבוה וכדומה.