טיפול פילינג

עור הפנים זקוק להתחדשות? הוא זקוק לטיפול פילינג!

עור הפנים שלך זקוק להתחדשות? הוא זקוק לטיפול פילינג!
טיפול פילינג הוא טיפול קוסמטי המסייע בהצערת עור הפנים והמחשוף. נזקי הזמן, השמש, מזג האוויר, הזיהום והתזונה שלנו פוגעים בעיקר בעור הפנים והמחשוף שנשאר כמעט תמיד חשוף ופגיע, ויוצרים בו חריצים, קמטים, קמטוטים וכתמים כבר בגיל הצעיר. טיפול פילינג לפנים הוא אחד מטיפולי הקוסמטיקה השכיחים והפופולאריים ביותר להצערת העור. הטיפול כולל קילוף של שכבת העור העליונה (או שכבות עור עמוקות יותר) והרס תאי העור המבוגרים והפגומים, כך שבמקומם נוצרים ומתגלים תאי עור חדשים.

מחפש מידע אודות טיפול פילינג?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהו טיפול פילינג
טיפול פילינג הוא טיפול פופולארי ביותר המאפשר להעלים קמטוטים, להבהיר ולהעלים כתמים ונמשים, לעדן קמטים וצלקות, לנקות פצעי אקנה, ולהקנות לעור הפנים מראה חלק, רענן וצעיר. מבחינה מעשית במסגרת טיפול פילינג מביאים באופן מכוון להתקלפות שכבת תאי העור העליונה והפגומה, מה שמאפשר היווצרות תאי עור חדשים וצעירים שטרם נפגעו מגורמים חיצוניים ואיבדו מחיוניותם.

שיטות טיפול פילינג לפנים
ישנן מספר שיטות לטיפול פילינג הנבדלות בעיקר בעוצמת הטיפול ועומקו:

פילינג כימי - הוא פילינג הגורם לכוויות בעור, בדומה לכוויות שמש. במסגרת הטיפול יוצר הרופא חומר כימי בריכוז המשתנה ממטופל למטופל, שהורס את שכבות העור. הרופא משנה את ריכוז החומר הפעיל בהתאם לעומק הפילינג שבו מעוניינים, כך שקילוף שכבת העור העליונה בלבד תצריך ריכוז נמוך יותר מאשר ריכוז החומר שידרש לטובת פילינג עמוק. החלמה מטיפול פילינג שטחי (שכבת העור העליונה בלבד) היא קלה וכוללת אדמומיות ורגישות העור למספר שעות עד יומיים. ההחלמה מפילינג עמוק ובינוני מתבטאת באודם של העור ודרגות שונות של נפיחות וצריבה. כאמור, הפילינג הכימי כולל בתוכו הן טיפול פילינג שטחי שגורם לפגיעה וקילוף של חלק מהאפידרמיס (השכבה העליונה של העור), והן פילינג בינוני שכולל קילוף שמגיע עד לאמצע השכבה השנייה של העור (הדרמיס), ונחשב לפילינג עמוק.

פילינג קל - ההחלמה הארוכה מהפילינג הכימי הביאה להתפתחותו של פילינג "הפסקת הצהריים". מדובר בטיפול פילינג קל ומהיר הנעזר בתרכובות מיוחדות המכילות בין היתר חומצה לקטית (חומצת חלב) וחומצה סליצילית. טיפול פילינג קל מביא לקילוף שטחי בלבד של שכבת העור העליונה, וביכולתו להפחית פיגמנטציה וקמטים עדינים. הטיפול קצר, כ- 20 דקות, וההחלמה אורכת שלושה ימים בלבד.

פילינג לייזר - טיפול פילינג חדשני המבוצע באמצעות קרן לייזר המתמקדת רק באזורים הפגועים בעור. מדובר בשיטת הפילינג החדשנית והמתקדמת ביותר. פילינג לייזר מביא להסרה של שכבת העור הפגומה שלאחר הסרתה מחדשת את עצמה באופן הומוגני. ניתן לעבור טיפול פילינג לייזר גם על מנת להעלים את הקמטוטים העדינים שעל פני העור.   

החלמה מטיפול פילינג לפנים
כאמור, טיפול פילינג כולל קילוף והרס של תאי העור בשכבה העליונה של הפנים ולעיתים גם בשכבות עמוקות יותר. בשל כך ההחלמה מהטיפול משתנה בהתאם לעוצמת הטיפול שבוצע ויכולה לנוע בין כמה שעות לבין החלמה ממושכת יותר של שבוע ויותר, שכן על העור לחדש את עצמו. בפועל, כשבוע עד שבועיים לאחר טיפול פילינג לפנים, הגלד שנוצר כחלק מהתהליך נושר והעור המחודש נחשף. העור החדש עודנו נפוח ואדום ועשוי לגרום תחושת צריבה ואי נוחות, איתה ניתן להתמודד על ידי נטילת תרופות, בהמלצת הרופא המטפל.

במסגרת ההחלמה מטיפול פילינג יכולים להופיע גם תסמינים המזוהים בדרך כלל עם כוויות שמש כגון קילוף מתמשך של העור, שלפוחיות, והופעת סדקים בעור. תופעות הלוואי השונות הופכות חמורות ככל שהטיפול אינטנסיבי יותר וכולל פילינג עמוק (קילוף של שכבות עור רבות ועמוקות יותר). יחד עם זאת לסוג העור השפעה רבה על תהליך החלמה.

במידה ותהליך ההחלמה קשה במיוחד, והתגובה לפילינג חריפה, ניתן להשתמש במשחות מרגיעות, קומפרסים קרים, חבישה מיוחדת ואף טיפול בסטרואידים לצורך הקלה. כעבור מספר שבועות מיום הטיפול העור ישתקם, יחזור לגוון טבעי והתוצאה תושג ותתנוסס על פני המטופל. נציין כי כל עוד נמשכת תקופת ההחלמה, עור הפנים רגיש במיוחד ויש להימנע מחשיפה לשמש ומשימוש בתכשירי קוסמטיקה כגון מייק-אפ שחוסמים את הנקבוביות ולא מאפשרים לעור לנשום.

למי מתאים טיפול פילינג?
 
טיפול פילינג לפנים אינו מתאים תמיד לכל אחת ואחד וחשוב להתאים את הטיפול לסוג עור הפנים ולצורך של המטופל. באופן כללי הטיפול אינו מתאים לאנשים בעלי נטייה לבעיות הצטלקות או פיגמנטציה, ופילינג עמוק אינו מומלץ לבעלי גוון עור כהה. כמו כן, טיפול פילינג אינו יעיל לבעלי עור שומני. בכל אופן טרם תחילת הטיפול על הרופא או על הקוסמטיקאית המוסמכת לאבחן את סוג העור של המטופל ולבדוק האם הטיפול אכן יעיל עבורו.

תופעות לוואי לאחר טיפול פילינג לעור הפנים
טיפולים קוסמטיים רבים עלולים ליצור תופעות לוואי. חשוב להכיר את תופעות הלוואי טרם עוברים את הטיפול, ולהתייעץ עם מומחים על דרכים למניעתן. טיפול פילינג וטיפול פילינג עמוק לפנים הם טיפולים הכוללים הרס של שכבת העור העליונה, מה שלא מתאים לכל אחד ולכל סוג עור ויכול ליצור תופעות לוואי לא נעימות במיוחד. ככל שהפילינג עמוק יותר והטיפול אינטנסיבי יותר הסיכוי לתופעות לוואי גדול יותר ובניהן ניתן למנות כוויות על עור הפנים, הופעת צלקות במקום ההחלמה של העור, שינויים לא אחידים בגוון העור, ואדמומיות שנשארת לאורך זמן רב.

טיפולי פילינג לעור הפנים נערכים הן אצל קוסמטיקאיות, הן במרפאות והן בקליניקות השונות, כאשר לאחרונה החלו להציע אותם גם במכוני ספא, כחלק מחבילות פינוק וטיפולי קוסמטיקה. במידה ואתם מעוניינים בטיפול פילינג עמוק ומשמעותי וודאו כי איש המקצוע אילו אתם פונים מוכשר לבצע את הטיפול ויכול להדריך אתכם בכל שלביו, כולל בזמן ההחלמה.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לטיפול פילינג
פרפקט שירותי רפואה אסתטית
פרפקט שירותי רפואה אסתטית
מיקום בארץ: פתח תקווה
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.