פיסול אף

מידע על טכניקה ייחודית לעיצוב האף ללא ניתוח אף

ניתוחים פלסטיים הפכו עם השנים לחלק מחיינו האסתטיים. מה שבעבר נחשב לטאבו מדובר היום בפריים טיים בטלויזיה וכל כוכב שני מצהיר שעבר טיפול כזה או אחר. אולם, לצד הלגיטימציה הגדולה שניתנה לניתוחים הפלסטיים החלו בשנים האחרונות לפתח יותר ויותר טיפולים עדינים ולא פולשניים מתחום האסתטיקה הרפואית שיוכלו לתת מענה דומה למטופל, מבלי שיאלץ לעבור ניתוח. אחד מהטיפולים הללו הוא פיסול האף באמצעות הזרקת חומרי מילוי ניתנים לעיצוב.
מחפש מידע אודות פיסול אף?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהו פיסול אף
בשל השילוב בין היותם של ניתוחים פלסטיים פולשניים מטבעם לבין הרצון של מטופלים רבים בטיפולים בעלי סיכונים פחותים שישאירו פחות צלקות ויעלו פחות כסף התפתח בשנים האחרונות לצד תחום הניתוחים הפלסטיים גם תחום רך יותר המכונה אסתטיקה רפואית. תחום זה כולל בתוכו, בין היתר, את טיפולי האנטי אייג'ינג, הזרקות, מיזוטרפיה והשימוש בחומר מילוי לפנים. במסגרת זו מוצעות למטופלים אופציות לשימור מראה הפנים והגוף תוך מעבר טיפולים שאינם פולשניים ואינם כוללים כניסה לחדר הניתוח.

בין האופציות המוצעות קיימת גם אופציה חדשנית המכונה "פיסול האף". שינוי מראה האף הוא שאיפה של גברים ונשים כאחד שאינם מרוצים ממראה האף איתו נולדו, והם מחפשים אחר טיפולים שיוכלו לסייע להם בשינוי המראה והמבנה שלו. האופציה הניתוחית היא כמובן ניתוח אף, ניתוח פלסטי שנחשב לפשוט יחסית ועם זאת, עדיין ניתוח.

עבור מי שאינו מעוניין באופציה כירורגית הטכניקה החדשה לפיסול האף ועיצוב האף נותנת מענה מצויין. בדרך זו, העושה שימוש בהזרקות, ניתן לתקן פגמים אסתטיים ולשנות במעט את מראה וצורת האף מבלי להיכנס לחדר הניתוח, לעבור הרדמה, התאוששות והחלמה.

הליך עיצוב אף
פיסול הוא הליך במסגרתו מחדיר הרופא חומר מילוי זמני אל נקודות באף בהן יש צורך בשינוי. ההזרקה מתבצעת אל אזורים בהם יש שקעים, קו מתאר לא אחיד או למקומות (כקצה האף) בהם המטופל מעוניין בסלידה קטנה. לאחר שהחומר מוחדר לאף לרופא יש חלון זמן בו הוא יכול לעצב את מראה החומר כראות עיניו ולמעשה ליצור מראה חדש לאף לפני שחומר המילוי מתקשה ומתקבע.

העיצוב נעשה לפי רצונותיו של המטופל, דרישות המציאות וניסיונו של הרופא. מכאן, שיכולים להיות מטופלים שמבנה האף שלהם וצורתו אינם מאפשרים להסתפק בפיסול האף בלבד, ואם ברצונם לשנות את המראה יהיה עליהם לעבור ניתוח אף, בעוד עבור אחרים שתי הזרקות לרקמת העור יעשו את העבודה.

המקרים הנפוצים בהם ניתן לעשות שימוש בהליך של פיסול אף הם כאשר ישנם שקעים באף שיש למלא, כאשר יש צורך בהרמה של האף, כאשר האף נשרי או במידה ויש לו צורת מגלשה שרוצים למתן.

הטיפול עצמו, פיסול אף, מתקיים מבלי שיש צורך בהרדמה של המטופל. הוא אורך 20 דקות בממוצע בהן מזריק הרופא את חומר המילוי ומפסל אותו בתוך האף. עם סיום הטיפול ניתן לשוב לשגרה והתוצאות מיידיות. עם זאת, חשוב לדעת שהחומר בו משתמשים בפיסול האף הוא חומר מילוי זמני, משמע לאחר שנתיים בקירוב הוא יתמוסס בגוף ויהיה צורך לחזור על הטיפול.

מי שמעוניין בטיפול פיסול האף יפגש קודם לכן עם הרופא המטפל לייעוץ, תיאום ציפיות, הסבר על ההליך, בדיקות של מראה הפנים והאף וקבלת החלטה לגבי מראה האף הרצוי. כמו כן בפגישה זו יסוכם מחיר הטיפול, שיהיה כמובן נמוך בהרבה ממחירו של ניתוח אף פלסטי.