להיראות צעיר ב-12 שנים

מתיחת פנים

תוצאות מחקר שפרסמו בשנת 2011 גורסות, כי בממוצע, מטופלים אשר עברו ניתוח מתיחת פנים חשו כי בעקבות הניתוח הם נראים צעירים ב- 12 שנים מגילם האמיתי.
מחפש מידע אודות להיראות צעיר ב-12 שנים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מחקר: מתיחת פנים משילה ממך שנים
המחקר פורסם בכתב העת ASPS, כתב עת רפואי נחשב. המחקר בוצע על ידי ד"ר סוונזון אריק, אשר הגדיל לעשות כאשר יצר מחקר אורך המתפרש על פני 5 שנים והתייחס למטופלים שונים אשר עברו מגוון פרוצדורות פלסטיות דוגמת ניתוח מתיחת פנים, ניתוח הרמת מצח וניתוח עפעפיים. ממוצע הגילאים של המטופלים שנחקרו היה 57 שנים. 

מטופלים שעברו ניתוח מתיחת פנים דיווחו לחוקרים כי רמת שביעות הרצון שלהם מהניתוח גבוהה ורוב המטופלים אף סיפרו כי קבלו פידבקים חיוביים מהסובבים אותם. עקב כך עלתה תחושת הביטחון העצמי של המטופלים ואיכות חייהם השתפרה.

דיווחים על ההחלמה
החוקרים שאלו את המטופלים לגבי תקופת ההחלמה, הכאבים שחשו והזמן שלקח להם לחזור לשגרת חיים ולשגרת עבודה. התוצאות מצביעות כי מרבית המטופלים דרגו את רמת הכאב שחשו לאחר הניתוח כדרגה 5, בסולם שנע בין 1-10, כאשר 10 הוא רמת הכאב הגבוהה ביותר. לגבי החזרה לשגרה עולה שמרבית המטופלים חזרו לשגרת חייהם לאחר שבועיים (פעילות בבית ונהיגה) ולשגרת העבודה חזרו לאחר 24 ימים.

תוצאות
התוצאה המעניינת ביותר במחקר היתה על תחושתם הסובייקטיבית של המטופלים שעברו ניתוח מתיחת פנים, בגין "כמה שנים, לתחושתם, השיל הניתוח ממראה פניהם" - התשובה הממוצעת של המטופלים היתה 12 שנים, נתון גבוה לכל הדעות.

תוצאות המחקר מעניינות מאד ומצביעות על שביעות הרצון של המטופלים מהניתוח, שביעות רצון שככל הנראה צובעת את כל החוויה שלהם באור חיובי. אלמנטים כמו זמן החלמה, הכאב הצפוי והזמן שיש לקחת עד לחזרה לשגרת עבודה כולם נלקחים בחשבון כאשר אנשים שוקלים האם לעבור ניתוח מתיחת פנים, או כל ניתוח פלסטי אחר, ונתוני המחקר יכולים לסייע לאנשים להשתכנע בדבר נכונות הניתוח.

הידע אודות תחושתיהם הסובייקטיביות של מטופלים שעברו את הניתוח יכול להוות הכנה טובה למי שעומד לעבור את הניתוח בעתיד ולעורר בו תקווה כמו גם ציפיה ריאלית על ההחלמה. 

התייחסות נוספת לתוצאות יכולה להיות מכיוון של שיפור הניתוח, כך שהרפואה תעשה נסיונות לשפר ולקצר את תקופת ההחלמה הממוצעת שעומדת על 24 ימי עבודה, עד שהמנותחים מרגישים כי הם יכולים לחזור לשגרת העבודה ולהיחשף בציבור.