קוסמטיקה טבעית

קוסמטיקה טבעית - על מה ולמה?

למה צריך בכלל קוסמטיקה טבעית? האם זה זול יותר או יקר יותר? מה כל כך מיוחד במוצרים טבעיים? איזה טיפולים ותכשירים קיימים בקוסמטיקה טבעית? שאלות אלו רלבנטיות היום יותר מתמיד בשל ריבוי התכשירים הקוסמטיים בכלל, והתכשירים הטבעיים בפרט.

מחפש מידע אודות קוסמטיקה טבעית?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

קוסמטיקה טבעית - קצת רקע כללי
קוסמטיקה טבעית מציעה היום מגוון עצום של מוצרים שמטפלים כמעט בכל הבעיות הקוסמטיות המוכרות לנו: טיפוח ואיפור טבעי, פילינג טבעי, טיפול טבעי באקנה, שיפור סימני מתיחה, טיפול בנשירת שיער, הבהרת כתמי עור, קמטים, קמטוטים, טיפול בצלוליט ועוד.

מחירי המוצרים נעים על קשת רחבה ועשויים להיות יקרים מאוד, אך בשונה מהקוסמטיקה הקונבנציונאלית אותה לא ניתן לייצר בבית, הקוסמטיקה הטבעית נולדה מייצור ביתי וכל אחד עם קצת תושייה יכול ליצר לעצמו את התכשיר לו הוא זקוק בעלויות נמוכות ביותר.

למה צריך קוסמטיקה טבעית?
קוסמטיקה קונבנציונאלית כוללת את כל התכשירים שאנו רגילים לרכוש ברשתות השיווק השונות. מדובר בכל אותן פירמות יוקרתיות הנמכרות לצד פירמות פחות יקרות ופחות ממותגות- שתיהן מוכרות מוצרים דומים בהרכבם בעטיפות שונות ועל כן מחיריהן מאוד מגוונים. אנו שרגילים לרכוש את כל המוצרים הללו וכלל לא חושבים על רכיביהם נגלה שפעמים רבות הרכיבים זהים ומעבר לכך המוצרים אף מגיעים מאותו פס ייצור. בנוסף, אם נטרח להביט לרגע ברכיבים נראה שבאותיות קטנטנות מופיעה רשימה של מוצרים שמעולם לא שמענו עליהם, אבל אנחנו סומכים על החברות האלו וקונים בלי לשאול שאלות. אבל זו טעות!!

בפועל, רוב התכשירים בקוסמטיקה הקונבנציונאלית מכילים באופן בסיסי את אותם הרכיבים שמרביתם רעילים ומסוכנים לנו. אחת הדוגמאות הבולטות היא, שמן המינראלי (Mineral Oil), מדובר במרכיב שמככב במוצרים רבים ומגוונים, כאשר שמן מינראלי הוא בעצם נפט, חומר מזיק המעודד תהליכים של הזדקנות העור.

רכיב זה מצטרף לרשימה ארוכה של רכיבים אחרים, כדוגמת: Petrolatum, פרופילן-גליקול, פרופיל-פרבן ומתיל-פרבן, שרובם ככולם הינם תוצרי לוואי של נפט ושל כימיקלים תעשייתיים. השימוש בהם מוזיל משמעותית את העלויות לחברות הקוסמטיקה והן אינן מהססות להוסיפם לתכשירים, וכאשר אנו קונים את המוצר הסופי העטוף בעטיפה יפה, עליו מתנוסס המותג האהוב עלינו, אנחנו בכלל לא חושבים על זה...

גם הריח הנעים של המוצר שקניתם מקורו לרוב ברקיחה כימית של ריחות זאת במטרה להוזיל עלויות, במקום להשתמש בתמציות טבעיות שהטבע נתן לנו... ומכאן שתעשייה שלמה מתרכזת בהוזלת עלויות ובקיצור תהליכי ייצור ואנחנו האזרחים התמימים משלמים את המחיר בהקרבת עורנו.

קוסמטיקה טבעית - מידע
קוסמטיקה טבעית מציעה שלל תכשירים ומוצרים שמבוססים על חומרי הגלם שהטבע נתן לנו, חומרים טבעיים שלא נוצרו במעבדה מתוחכמת. הקוסמטיקה הטבעית מאמינה שבטבע מצויים כל הרכיבים שהגוף זקוק להם וברקיחה נכונה ניתן ליצור כמעט כל מוצר שמציעה הקוסמטיקה הקונבנציונאלית.

כאמור, הקוסמטיקה הטבעית מבוססת על מה שנתן לנו הטבע, אך כדי לדעת באיזה ירק כדאי להשתמש או איזה תבלין יועיל לבעיה זו או אחרת דרוש ידע רב.
להלן חלק משלל המוצרים שיש לטבע להציע אשר מצויים בשימוש בקוסמטיקה הטבעית:
גזר, דבש, חימר, בוץ, חמאת שיאה, חמאת קקאו, סרפד, נים - Neem (זן של עץ האזדרכת), שמן ויטמין E, שמן נר הלילה, שמנים אתריים, גרניום, הדס, לבנדר, מנדרינה, תפוז ועוד.

לכל אחד מהנ"ל סגולות רבות וניתן לצרוך את מרביתם באכילה או במריחה פשוטה של הרכיב עצמו על גבי העור, אבל אפשר להגדיל לעשות ולהכין משחות ומרקחות המורכבות משילוב של רכיבים רבים. קיימים אין ספור מתכונים ו"תרופות סבתא" אותם ניתן לייצר לבד בבית, אך אם אתם עצלים או שסתם לא מתחשק לכם להתעסק עם זה אתם יכולים למצוא בקלות רבה יחסים שווקים בהם ניתן לרכוש מוצרי קוסמטיקה טבעית במחירים שווים לכל נפש. הקפידו לקרוא את רשימת הרכיבים ולראות שאתם מזהים את התכולה מעולם הצומח, אם אתם לא מכירים חלק מהשמות אל תהססו לפנות למוכר ולשאול על כל רכיב ורכיב. מהיום אתם כבר לא צריכים להתפשר ולסכן את בריאותכם!