קניית חגורת לחץ

מדוע חשוב לקנות חגורת לחץ לאחר הניתוח

ההוצאה הכספית על הניתוח הפלסטי הייתה משמעותית אך שווה? בדיוק התחלת את תקופת ההחלמה? כדאי להשקיע עוד קצת כסף ולקנות חגורת לחץ מותאמת אישית שתשלים את הניתוח ותבטיח את התוצאות הטובות ביותר. חגורת לחץ או חליפת לחץ היא בגד אלסטי הנראה פעמים רבות כמו מחטב גוף המוכר לכולם. תפקיד חגורת בטן הוא לשמור על שרירי הבטן ועל העור במנח שקבע המנתח הפלסטי ולא לאפשר תזוזה מיותרת. חגורת בטן המפעילה לחץ מעודדת איחוי תקין של הרקמות.
מחפש מידע אודות קניית חגורת לחץ?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
למה לקנות חגורת לחץ?
כאשר מדובר בניתוח פלסטי הנעשה באזור הבטן והגב התחתון דוגמת ניתוח מתיחת בטן וניתוח שאיבת שומן מנתחים פלסטיים רבים ממליצים טרם תחילת הניתוח לקנות חגורת לחץ (או בשמותיה הנוספים חגורת בטן או חליפת לחץ). מטרת חגורת הלחץ היא לשמור על רקמות הגוף במנח אותו קבע המנתח עם סיום הניתוח. פעמים רבות הניתוח כולל גם עיצוב מחדש של מראה העור ולעיתים גם הידוק של שרירי הבטן, כיוון שהמיקום החדש שלהם אינו טבעי להם יש להעניק להם תמיכה חיצונית במשך תקופת ההחלמה.

חליפת הלחץ מולבשת על גופו של המטופל ומותאמת לו אישית. הבד ממנו היא עשויה הוא בד אלסטי ונושם שאינו נדבק לעור, אך מעניק לו תמיכה מירבית ולוחץ עליו מעט. הלחץ חשוב בעיקר במקומות בהם על רקמת העור להתאחות, שכן הלחץ מונע מהרקרמות להגליד באופן בולט ומסייע בהיווצרות צלקות קטנות ובלתי נראות מהניתוח הנמצאות באותו קו של העור ואינן בולטות ממנו.

מדוע לא לקנות תחבושת אלסטית?
מטופלים רבים שחווים את ההוצאה של ניתוח פלסטי ושל תקופת ההחלמה תוהים האם יוכלו לקנות תחבושת אלסטית במקום להשקיע בחלית לחץ. הבעיה המרכזית בתחבושת אלסטית היא שהתחבושת אינה מותאמת לטיפול בעור לאחר ניתוח ועלולה להידבק אליו או לא לאפשר לו לנשום, מה שיגרור בעיות חמורות ביותר. בנוסף, את חגורת הלחץ על המטופל ללבוש בממוצע חודש לאחר הניתוח בכל שעות היום והלילה (מלבד במקלחת) - האם אתם רואים את עצמכם מתעסקים כל היום עם סידור תחבושת אלסטית סביב הבטן והגב? סביר שהתשובה שלילית. 

חגורת בטן מעוצבת כך שניתן ללבוש אותה ממש כפי שלובשים כל בגד אחר. היא נוחה ללבישה והסרה ומכסה בדיוק את כל האזורים שצריך בלי שהמטופל צריך לבדוק כל הזמן האם היא עודנה במקומה. בנוסף, היא כמובן מעוצבת מבד המותאם למצב העור ואינו פוגע בו.

ניתן לצאת עם חגורת בטן מהבית?
ברור! מרבית חליפות הלחץ שמעוצבות היום נראות כמו מחטבים בעלי שיק. המשמעות היא שאין שום בעיה ברגע שהמטופל מרגיש מספיק טוב, להתלבש נעל לחגורת הלחץ ולצאת מהבית. חליפת לחץ לא בולטת מתחת לבגדים וכמעט בלתי נראת. למעשה היא אפילו תומכת בגזרה החדשה לאחר הניתוח ומבליטה אותה - כך שכל העולם יראה כמה טוב אתם נראים!