קניית חזיית לחץ

מדוע חשוב לקנות חזיית לחץ אחרי ניתוח חזה

עברת ניתוח חזה? האמת שזה לא ממש משנה האם עברת ניתוח הגדלת חזה, ניתוח הקטנת חזה או ניתוח הרמת חזה - מה שחשוב כעת הוא לתמוך בחזה ולא לתת לא לנוע חופשי מבלי שהרקמות התאחו והתקבעו במנח החדש ומבלי שהשתלים מצאו את מקומם. את התמיכה לחזה מעניקה חזיית לחץ (שיש שמכנים חזיית ספורט או חזיית תמיכה) שמותאמת אישית למידות המטופלת.
מחפש מידע אודות קניית חזיית לחץ?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
למה לקנות חזיית לחץ?
מנתחים פלסטיים ממליצים ולעיתים אף מחייבים מטופלות לקנות חזיית לחץ אותה יוכלו ללבוש מייד לאחר הניתוח. מטרת חזיית לחץ היא תמיכה מתמשכת ועקבית בחזה וברקמות הפגועות שצריכות להתאחות לאחר ניתוח פלסטי. חזיית לחץ מאפשרת לחזה "לנוח" בזמן שהיא זו שמחזיקה ומקבעת אותו במקומו החדש, מבלי שמופעל לחץ או כובד על הרקמות הרגישות ומושך אותן כלפי מטה. בניתוח הרמת חזה והגדלת חזה המיקום החדש של החזה הוא קריטי וכך גם המנח של השדיים. במידה והם אינם מקבלים תמיכה יכולים השתלים, לאחר ניתוח הגדלת חזה, לזוז או להיות אה סימטריים, כאשר חזיית לחץ טובה אינם מאפשרת להם תזוזה זו ולמעשה מקבעת אותם במקומם כפי שיועד להם בעת הניתוח. בניתוח הרמת חזה מעניקה החזייה תמיכה לחזה המורם ומסייעת לו להישאר גבוה ולא לצנוח כפי שהיה קודם לכן.

חזיית לחץ מעוצבת כך שיהיה קל ללבוש אותה, למרות שטווח התנועה של המטופלות מצומצם בימים שלאחר הניתוח, וכן היא עשויה מבד נושם ואלסטי שאינו פוגע בעור ואינו נדבק אליו.

ניתן לקנות במקום תחבושת אסלטית?
יש מטופלות השואלות האם הן יכולות לקנות במקום חזיית לחץ תחבושת אלסטית ולעצב אותה כך שתתמוך בחזה החדש. בגדול זו אפשרות, אך לא אפשרות מועדפת או מומלצת. תחבושת אלסטית יש לעצב בכל יום מחדש ובכל פעם שהיא זזה. למטופלת יהיה קשה לעצב לבד את התחבושת כך שתעניק תמיכה מתמדת, נכונה וטובה לחזה ולא תיפול או תזוז, כשיש לקחת בחשבון שלא מדובר על כמה שעות של תמיכה אלא על כמה ימים טובים. כמו כן, עיקר התמיכה היא מלמטה ומהצדדים ויהיה קשה לעצב תמיכה שכזו בתחבושת מבלי למחוץ את החזה.

בנוסף, את התחבושת לא מומלץ להניח ישר על הגוף, היא עלולה להידבק לעור ולא לאפשר לו לנשום. באופן כללי תחבושת אלסטית אינה מותאמת להחלמה לאחר ניתוח אלא לתמיכה מסוג שונה ולא נוצרה על מנת להעניק סוג זה של תמיכה, לשם כך ייצרו את חזיית הלחץ.

אפשר לצאת עם חזיית לחץ מהבית?
כן!. חזיות לחץ מעוצבות כך שיראו כמו חזיית ספורט או אפילו חזייה מחטבת ואינן מסגירות דבר על הניתוח מעצם המראה שלהן. הן פעמים רבות בעלות שיק ואפילו נעימות למראה. לא צריכה להיות למטופלת בעיה להתלבש מעל חזיית הלחץ ולצאת מהבית ברגע שהיא חשה בנוח לעשות כן.