אזורים לטיפול שאיבת שומן

שאיבת שומן - אזורים מהם ניתן לשאוב שומן

מועמדים הפונים לניתוח שאיבת שומן מבקשים להיעזר בו לצורך שאיבת שומן עודף מאזורים שונים בגופם וחיטוב הגזרה. לכן, אחת השאלות הראשונות של המעוניינים בניתוח שאיבת שומן היא מאילו אזורים ניתן לשאוב תאי שומן עודף.
מחפש מידע אודות אזורים לטיפול שאיבת שומן?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
אזורים בגוף מהם ניתן לבצע שאיבת שומן
ניתוח שאיבת שומן כולל כיום מגוון שיטות לשאיבת שומן שמאפשרות לשאוב תאי שומן עודפים כמעט מכל אזור בגוף. את הטכניקה מתאים המנתח הפלסטי לפי בקשתו של המטופל, כאשר כלל האצבע הוא שככל שהאזור ממוקם על פני שטח רחב יותר וככל שהוא עשיר יותר בשכבות ובתאי שומן כך טכניקת השאיבה תהיה גדולה ומאסיבית יותר.

טכניקות ממוקדות יותר יותאמו לאזורים קטנים או לאזורים בהם עודף תאי השומן אינו גדול. טכניקות אלו הינן טכניקות מעצבות ומחטבות בעיקרן. כאן גם המקום להזכיר כי מועמדים רבים בעלי עודפי שומן קטנים וממוקדים בוחרים בסופו של דבר לעבור טיפולים אסתטיים אחרים, פולשניים פחות ולא פחות יעילים דוגמת הצרת היקפים והמסת שומן.

שלוש שיטות שאיבת שומן בהתאם לנפח השומן העודף והאזור בגוף

1. שאיבות שומן קטנות - שאיבות שומן אלו מיועדות לאזורים בהם ישנו מצבור של בין 1-3 ליטר תאי שומן. שאיבות שומן אלו נחשבות למוצלחות ביותר ומשתמשים בהן אצל מועמדים בעלי עודף שומן נמוך, בדרך כלל באזורי הזרועות, מותן, ישבן, ירכיים ובמקרים של צמיגים קטנים בבטן.

2. שאיבות שומן בינוניות - שאיבות שומן אלו מיועדות לאזורים בהם יש מצבור תאי שומן בהיקף של 5-6 ליטר. שיטות אלו בדרך כלל משמשות עבור מטופלים בעלי עודף משקל בינוני שמרוכז באזור אחד או שניים בגופם. האזורים בהם סביר כי יעשה שימוש בשיטות אלו הם הבטן, מותניים, ישבן, ירכיים וזרועות.

3. שאיבות שומן גדולות - מדובר בטכניקה פולשנית שמיועדת להתמודד עם אזורים בגוף בהם מצבורי תאי השומן גדולים ביותר ואינם נעלמים גם לאחר מאמצי דיאטה ופעילות גופנית. היקף תאי השומן במקרים אלו מגיע ל- 6 עד 12 ליטר.

בנוסף לכל זאת ישנם אזורים רבים נוספים מהם ניתן לבצע שאיבת שומן. אזורים דוגמת: זרועות אחוריות, עורף, סנטר כפול, קרסול, ירכיים אחוריות ועוד. אזורים אלו פחות פופולאריים והתאמת שיטת הטיפול בהם תעשה לאחר התייעצות עם רופא פלסטי בעל ניסיון בתחום, כאשר השאיפה הכללית היא לשימוש בשיטות שאינן פולשניות.

לסיכום, ניתן לבצע ניתוח שאיבת שומן כמעט בכל אזור בגוף וזו אולי גם הסיבה שהניתוח הפך לכה פופולארי וכה רלוונטי למספר רב של אוכלוסיות. יחד עם זאת נחזור ונבהיר כי שאיבת שומן אינה תחליף לדיאטה ולפעילות ספורטיבית ומנותחים שלא יקפידו על אורח חיים בריא ימצאו את עצמם חוזרים ומשמינים באזורים אחרים בגוף ומבקשים לעבור עוד ועוד ניתוחים פלסטיים.

פגישה עם המנתח הפלסטי
טרם הניתוח, עוד בזמן הגישושים, נפגשים המטופלים עם המנתח הפלסטי אליו פנו על מנת שיאבחן את הצורך שלהם ויתאים עבורם את טכניקת הניתוח האופטימאלית. במהלך פגישה זו מספרים המטופלים על רצונם ועל התוצאה הרצויה מבחינתם. על המנתח מוטלת האחריות לבדוק האם הציפיות אכן אפשריות ומציאותיות ואיזו טכניקת ניתוח תוכל להביא להגשמת מרבית הציפיות, תוך פגיעה מינימאלית בגוף. בנוסף, בפגישה זו בוחנים המטופל והמנתח את הדינימקה בניהם וכן מוגשת הצעת מחיר לניתוח.

בסיום הפגישה, באם הוחלט על ידי שני הצדדים להתקדם, ישלח המנתח הפלסטי את המטופל למספר בדיקות רפואיות כלליות שיעידו על בריאותו טרם הניתוח.
צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לאזורים לטיפול שאיבת שומן
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי דר' רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
הצרת היקפים