שאיבת שומן גורמת להגדלת חזה

מאמרים - שאיבת שומן

שמועות ברחבי העולם גורסות בעקשנות כי ניתוח שאיבת שומן מהבטן הביא להגדלת החזה באופן טבעי. האם זה יתכן? האם ניתוח שאיבת מהבטן מביא להגדלת חזה?
מחפש מידע אודות שאיבת שומן גורמת להגדלת חזה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
ניתוח שאיבת שומן פותח במהלך שנות ה- 80 על ידי פרופ' פול ג'רארד אילוז. הניתוח פותח במטרה לסייע לאנשים להפחית מצבורי שומן עודף ממקומות שונים בגוף. מדובר היה בעודפי שומן שהמטופלים כבר לא הצליחו להיפטר מהם באמצעות דיאטה או פעילות גופנית.  

לניתוח היו תופעות לוואי רבות ומאות מחקרים נעשו עליו במטרה לשפר אותו, וכך אכן היה. עם זאת אחת מתופעות הלוואי שהחלו לשמוע עליה המנתחים הפלטיים הייתה מפתיעה - דיווח של נשים בכל העולם על הגדלת חזה בעקבות ניתות שאיבת שומן.   

מחקר
בעקבות השמועות הרבות שנפוצו בכל עבר החליטו פרופ' ון דר ליי וצוותו מאוניברסיטת גרונינגן בהולנד לקיים מחקר רציני ויסודי בנושא ולבחון את התופעה. את המחקר פרסמו החוקרים בעיתון האיגוד האמריקני לכירורגיה פלסטית.  

במסגרת המחקר עקבו החוקרים אחר 48 נשים שעברו ניתוח שאיבת שומן מאיזור הירכיים והבטן והושוו לקבוצת ביקורת של נשים שעברה רק ניתוח מתיחת בטן, ללא ניתוח שאיבת שומן.  

ממצאי המחקר הראו כי בקרב 23 מבין הנשים שעברו ניתוח שאיבת שומן, כ- 40% סך הכל, נצפתה עלייה אובייקטיבית של גודל הקאפ בשדיים.  

המחקר כמובן בחן הכל באופן מדיד כך שהעלייה בנפח החזה לא נגרמה עקב תחושת המטופלת בעקבות הפרופורציות החדשות של גופה. מדובר בגדילה מדידה של החזה.   

בנוסף, כאשר הושוו הנשים הללו לקבוצת הביקורת נמצא שרק הן עברו הגדלת חזה טבעית עקב הניתוח, כך שיש קשר ישיר לשאיבת שומן.  

סיבות וגורמים
הסיבות או הגורמים להגדלת חזה לאחר ניתוח שאיבת שומן עדיין אינה ברורה לגמרי. עם זאת מדובר ככל הנראה בשינוי במאזן ההורמונאלי בגוף אשר מבתטא בעליית נפח השד.