התאמה לניתוח שאיבת שומן

מי מתאים לעבור ניתוח שאיבת שומן?

שמו של ניתוח שאיבת שומן כבר נישא למרחקים ואנשים רבים מבקשים להיעזר בו ולהסיר קילוגרמים מיותרים מגופם. אולם, ניתוח שאיבת שומן, ככל ניתוח פלסטי, אינו מתאים לכולם וחלק מהפונים לניתוח ידחו בשל מגוון סיבות ויוצגו להם אופציות טיפוליות חלופיות. להלן מידע על התאמה לניתוח שאיבת שומן.
מחפש מידע אודות התאמה לניתוח שאיבת שומן?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
ניתוח שאיבת שומן מאפשר למטופלים להיפטר במהירות מעודפי שומן באמצעות שאיבה של תאי שומן עודפים מאזורים מסויימים בגוף, בהתאם לרצונם. במסגרת הניתוח שואבים שומן מאזור אחד או יותר בגוף, כאשר תאי שומן שנשאבו לא ישובו עוד לאותו האזור.

התאמה לניתוח שאיבת שומן
כלל האצבע הראשון הוא שניתוח שאיבת שומן מתאים לאנשים בריאים הסובלים מעודף משקל בינוני עד גדול, הממוקד באזור מסויים בגופם וגורם לא פעם לחוסר פרופורציות של מראה הגוף. הניתוח מתמקד באזורים הבעייתיים בלבד ושואב מהם את תאי השומן העודף. ישנם ניתוחי שאיבת שומן בהם שואבים מאזור אחד בגוף, וכאלו שמשלבים שאיבת שומן מכמה אזורים בגוף.

במידה והמועמד עומד בתנאי עודף המשקל, התנאי הבא שיש לבדוק הוא אלסטיות העור באזור הניתוח המיועד. הסיבה שעל העור להיות אלסטי היא שיוכל להתכווץ למימדים החדשים לאחר שיוסרו תאי השומן המיותרים. כלל זה חשוב ביותר שכן עור אלסטי לא יישאר רפוי לאחר הניתוח ולא יגרור אחריו ניתוחים פלסטיים נוספים למתיחת העור או הסרתו (דוגמת ניתוח מתיחת בטן).

נציין כי גיל אינו מהווה שיקול בהתאמה לניתוח שאיבת שומן, אולם יתכן ומועמדים מבוגרים יותר יידחו כיוון שעורם כבר לא יהיה אלסטי דיו, או שיעברו את הניתוח אך לא ייהנו מאותן תוצאות מהן ייהנו מועמדים צעירים, בעלי עור אלסטי ומתוח. כמו כן לא מומלץ לעבור את הניתוח לפני סיום גיל ההתבגרות, כאשר הגוף מתעצב באופן סופי וניתן להגדיר האם יש בעיית עודף משקל המצריכה התערבות כירורגית.

מועמדים שיגיעו למרפאות עם עודף משקל קל בלבד ידחו ויוצעו להם טיפולים אסתטיים מתאימים יותר כטיפול המסת שומן וטיפול הצרת היקפים. אגב, טיפולים אלו אינם פולשניים כניתוח שאיבת שומן ונחשבים לטיפולים יעילים ביותר ובטוחים.

ידועים מצבים בהם אנשים מתבקשים להעלות במשקלם על מנת להגיע לרף התחתון של התאמה לניתוח שאיבת שומן. מקרים אלו הם יוצאים מהכלל ומתרחשים כאשר המועמד נמצא בקירוב להגדרת משקל עודף רב וניכר כי דיאטות שונות, פעילות ספורטיבית והטיפולים ה'קלים' יותר דוגמת המסת שומן או הצרת היקפים לא יסייעו לו.

פגישה עם המנתח הפלסטי לקראת שאיבת שומן
כל המועמדים לניתוח שאיבת שומן יפגשו עם המנתח הפלסטי על מנת להגדיר את ציפיותיהם מהניתוח ולהפוך אותן למציאותיות יותר. בנוסף במהלך פגישה זו ישמעו המועמדים על הליך שאיבת השומן, על הסיכונים, ההחלמה והתוצאות הצפויות. זה המקום לשאול את כל השאלות ולבצע באופן סופי את ההחלטה האם לעבור את הניתוח.

המנתח הפלסטי יבחן את האזורים בגוף מהם מעוניין המטופל לשאוב תאי שומן, יבחן האם הוא יכול לבצע את הניתוח בפעם אחת, או שיהיה צורך בשני ניתוחים שונים (בכל פעם שאיבת שומן מאזור אחר). לאחר הבדיקה ושיחה עם המטופל יוכל המנתח להציע מחיר עבור הניתוח, לשיקולו של המטופל.

פגישת היכרות וייעוץ זו חשובה ביותר, שכן במהלכה נקבעים אלמנטים רבים בניתוח, החל מההליך, דרך המחיר וכלה באופן בו יקבל המטופל התייחסות בזמן החלמתו והנגישות של הקליניקה והרופא הפלסטי לכל צורך שלו.
צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ להתאמה לניתוח שאיבת שומן
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי ד"ר רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
הצרת היקפים