שאיבת שומן תפחית טריגליצרידים וסיכון למחלות לב

שאיבת שומן

מבין המחקרים הרבים על ניתוח שאיבת שומן ישנו מחקר אחד מיוחד וחשוב - לפי מחקר זה ניתוח שאיבת שומן אינו מעניק למטופל רק יתרון אסתטי הוא גם מסייע בהפחתה של טריגליצרידים וסיכון למחלות לב.
מחפש מידע אודות שאיבת שומן תפחית טריגליצרידים וסיכון למחלות לב?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מחקר: שאיבת שומן הביאה להפחתה ברמות הטריגליצרידים בדם המטופלים
המחקר שפורסם בכנס השנתי של האגודה האמריקאית לרפואה פלסטית גורס כי לניתוח שאיבת שומן יכולות להיות השפעות חיוביות, הרבה מעבר להשפעות האסתטיות שלו.  

לפי המחקר אצל מטופלים שסבלו מרמות גבוהות של טריגליצרידים בדם, הניתוח היה בעל השפעה חיובית ביותר הן על רמות הטריגליצרידים בדם שפחתו והן על הסיכון למחלות לב, שבץ וסוכרת שפחתו גם הם.  

במחקר השתתפו 322 מטופלים שעברו ניתוח שאיבת שומן, ולעיתים בנוסף, גם ניתוח עיצוב בטן. כ- 71% מהם עברו ניתוח שאיבת שומן בלבד. החוקרים בדקו את רמות הטריגליצרידים בדמם של הנחקרים לפני ואחרי הניתוח.  

הממצאים:
נמצא כי אצל מטופלים שנמדדו להם בדם רמות תקינות של טריגליצרידים טרם הניתוח, משמע רמות נמוכות מ- 150 מיליגרם לדציליטר, לא חל שינוי ברמות הטריגליצרידים בעקבות הניתוח.  

אולם, אצל מטופלים שטרם הניתוח נמדדו אצלם רמות טריגליצרידים גבוהות העולות על 150 מיליגרם לדציליטר, נמצאה הפחתה של 43% ברמות הטריגליצרידים לאחר הניתוח. ממצא מדהים זה נמצא אצל גברים ונשים כאחד והוא כל כך משמעותי שכן הפחתה שכזו לא הייתה מתקבלת אצל המטופלים הללו גם אילו היו נוטלים תרופות המיועדות להפחתת טריגליצרידים.  

הממצאים מצביעים על כך שלשכבות השומן התת עורי השפעה על רמות הטריגליצרידים, וזאת בניגוד למה שחשבו עד אז, שרק לשומן הבטני יש השפעה על הטריגליצרידים. לממצא זה השפעות בריאותיות ניכרות.  

בנוסף, נמצא כי המטופלים הפחיתו ב- 11% את תאי הדם הלבנים בדמם, כאשר ידוע כי רמה גבוהה של תאי דם לבנים קשורה לדלקות, סיכון ללחץ דם, מחלות לב וסוכרת.

את הממצאים השונים עדיין לא הפכו למסקנות והמלצות וזה לא שניתוח שאיבת שומן הופך לניתוח רפואי במקום פלסטי. אבל הוא הופך לניתוח שיש לו השפעות חיוביות, שאינו מסכן חיים ומי יודע, אולי לאחר שיפורסמו מחקרים נוספים הוא עוד יהפוך למומלץ ביותר.