מחקר: שאיבת שומן הוא מהניתוחים הפלסטיים הבטוחים

שאיבת שומן

רבות דובר על ניתוח שאיבת שומן. מדובר בניתוח ותיק שנעשו עליו מחקרים רבים ונכתבו עליו אינספור מילים. לרוב, נכתב על הסיחכונים שבניתוח ועל תוצאות אפשריות, אולם ממחקר חדש עולה שניתוח שאיבת שומן הוא דווקא אחד מהניתוחים הפלסטיים הבטוחים ביותר.
מחפש מידע אודות מחקר: שאיבת שומן הוא מהניתוחים הפלסטיים הבטוחים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מחקר חדש: שאיבת שומן הוא ניתוח פלסטי בטוח 
מחקר חדש מעלה את האפשרות שניתוח שאיבת שומן הוא דווקא אחד מהניתוחים הפלסטיים הבטוחים שיש. ממצאי המחקר נראה שהוא בטוח לא פחות מניתוחים נפוצים אחרים, כל עוד הוא מבוצע על ידי מנתח פלסטי מיומן ומומחה בתחומו.   ממצאי מחקר זה באים כמובן בניגוד למחקרים אחרים בתחום, ולכן הוא כה מעניין וחשוב.  

ממצאי המחקר 
המחקר הוצג בכנס השנתי של ה- ASAPS, האיגוד האמריקני לניתוחים פלסטיים קוסמטיים, שנערך בניו יורק. הממצאים אותם הציגו החוקרים מצביעים על כך שאחוז התמותה מהניתוח נמוך ביותר ועומד על אחד ל- 46,000. בעוד אחוז התמותה בניתוחים שכיחים יותר הינו גבוה יותר.  

במסגרת המחקר עקבו החוקרים אחרי 94,000 אנשים שעברו ניתוח שאיבת שומן. נמצא שאם במהלך הניתוח בוצע ניתוח נוסף על מנת לתקן את מראה הבטן שפעמים רבות היא נפולה עלה הסיחכון לתמותה פי 14. גורמי סיכון נוספים שנמצאו ועדיין מתקיימים הם ביצוע של הניתוח באדם שבריאותו הכללית ירודה והסרה מוגזמת של תאי שומן עודף.  

עם זאת בשורה משמחת היא שמרבית המנתחים הפלסטיים, כ- 98%, דיווחו שיסרבו לערוך את הניתוח למטופל במצב בריאותי ירוד.  

מה השתנה במהלך השנים?
המחקר הקודם בתחום גרס כי אחוז התמותה עקב ניתוח שאיבת שומן גבוה בהרבה ועומד על אחד ל- 5,000 מנותחים. מובן שמדובר בשינוי דרמטי מאד בתאות שמה שמפרחד בניהן אלו 5 שנים של עשייה נרחבת בתחום.  

התברר כי לאחר המחקר הראשון החלו חוקרים ורופאים לבדוק מה מוביל לכל כך הרבה מיתות ומה הם גורמי הסיכון. נראה שקרישי דם בריאות היה הגורם המרכזי וכמוהו גם הסרה מוגזמת של תאי השומן, מצב בריאות כללי ירוד של המנותח, שימוש בהרדמה מקומית, שימוש בנוזלים רבים בזמן הניתוח וביצוע של מספר שאיבות שומן רב באזורי גוף שונים באותו הניתוח.  

המיפוי של כלל גורמים אלו הביא לשינויים מרחיקי לכת. איגוד הפלסטיקאים אסף את כל הראיות השונות והוציא חוברת הדרכה ברןורה שמידעת ומזהירה את המנתחים הפלסטיים בכל העולם מפני גורמי סיכון אלו ודורשת מהם לבחור היטב את החולים המתאימים לניתוח ולא לקחת סיכונים בעבורם רק בשל הכסף שהם משלמים.   

כאשר מתבוננים בממצאי המחקר הנוכחי נראה שתוכנית ההדרכה של האיגוד הצליחה ועשתה שינוי אדיר בעולם.  

נשיא האיגוד האמריקאי לניתוחים פלסטיים, ד"ר דניאל מורלו, הגיב באומרו שהממצאים מדגישים את חשיבות המנתח הפלסטי בשינוי המגמות וכי אין תחליף למנתח מומחה ומנוסה.