טיפול בצלוליט - שאלות ותשובות

מידע מקיף ושאלות נפוצות על טיפול בצלוליט

תופעת הצלוליט היא תופעה שמטרידה נשים רבות, בעיקר מבחינה אסתטית. צלוליט בא לידי ביטוי על ידי הופעת עור גבשושי ולא אחיד בעיקר באזור הירכיים (עור הנראה כקליפת תפוז). נשים הסובלות מצלוליט מחפשות אחר טכניקות טיפול לצלוליט ומעוניינות לצבור כמה שיותר מידע אודות הטיפול בתופעה והדרכים להעלימה. להלן מגוון שאלות ותשובות על טיפול בצלוליט.
מחפש מידע אודות טיפול בצלוליט - שאלות ותשובות?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מהו השם הנכון לתופעה: צלוליט או צלוליטיס?
כאשר מתכוונים לתופעה בה ישנה הצטברות תאי שומן מתחת לעור ומעין 'עור תפוז' גבשושי הכוונה היא לתופעת הצלוליט. אנשים רבים מתבלבלים ומכנים תופעה זו צלוליטיס בשל השם הדומה של התופעות. רק נציין כי תופעת הצלוליטיס היא דלקת חריפה וחמורה של רקמות החיבור התת-עוריות ואין בינה לבין תופעת הצלוליט דמיון פיזי.

כיצד מאופיינת תופעת הצלוליט?
תופעת הצלוליט מאופיינת על ידי הופעת גבשושיות שומן על העור ולמעשה בשינוי טופוגרפי של מראהו. יש מי שמכנים את התופעה כעור קליפת תפוז. תופעת הצלוליט מופיעה אצל 90% מנשות העולם, ללא קשר לגיל, גזרה או משקל.

האם תופעת הצלוליט מסוכנת מבחינה בריאותית?
התשובה היא לא. התופעה אינה מסוכנת מבחינה בריאותית, והיא מטרידה בעיקר מבחינה אסתטית, מה שמביא נשים לחפש שיטת טיפול בצלוליט. יחד עם זאת במקרים נדירים עשויה תופעת הצלוליט להתפתח ולהחמיר עד כדי התפתחות דלקת מסוג צלוליטיס.

האם ניתן למנוע מראש את תופעת הצלוליט?
לשאלה זו אין מענה ברור. תופעת הצלוליט הייתה ידועה בעבר כמחלה של מלצריות ושל נשים שעומדות זמן רב על הרגליים ומונעות בכך זרימת דם עוצמתית לאזור הירכיים, מה שהוביל לפירוק חלקי של תאי שומן ויצירת הגבשושיות. מאוחר יותר ניתנו פתרונות לבעיה בדמות גרביונים ונעליים נוחות, אך עד היום לא ברור האם ניתן למנוע לגמרי את התופעה, שכפי שנכתב אינה מתחשבת בגיל ומשקל. נראה שגם בתחום המחקרי עדיין מחפשים תשובות אחר הסיבות המדוייקות להיווצרות התופעה ולדרכים למנוע אותה.

מהם האזורים המועדים לתופעת הצלוליט?
האזורים המועדים לתופעת הצלוליט הם אזור הבטן, המותניים, הישבן והירכיים. בדרך כלל מתלוננות מרבית הנשים על היווצרות צלוליט באזור הירכיים, ומחפשות אחר דרכים שונות להעלים אותה ולכסות על המראה הפיזי שיוצרת. 

האם ישנן דרכי טיפול בצלוליט?
ישנן מספר דרכים שונות לטיפול בצלוליט בהן: טיפול בצלוליט בטכניקת אנדרמולוגיה, טיפול בצלוליט בעזרת Tri-Active, טיפול בצלוליט באמצעות שאיבת שומן, טיפול בצלוליט על ידי אולטרה סאונד וחום Dermasonic וטיפול בצלוליט בטכניקת מיזותרפיה. לכל אחת מהדרכים יתרונות וחסרונות וכל אחת מהן מתאימה לאוכלוסיה שונה במקצת.

מה אורך החיים של תוצאות טיפול בצלוליט?
תוצאות הטיפול בצלוליט מחזיקות לטווח ארוך, אך אינן לצמיתות. נשים שעברו טיפול להעלמת צלוליט יהנו מזמן ארוך נטול צלוליט ועור גבשושי, אך יאלצו, בעתיד, לעבור טיפול נוסף על מנת לשמר את התוצאות. כמו כן לא ניתן למנוע את המשך היווצרות הצלוליט, מהסיבה הפשוטה שהמדע עדיין לא מצא תשובה ברורה למרכיבים שיוצרים את התופעה.