שיזוף בהתזה

כל המידע על שיזוף בהתזה

כדי לקבל מראה שזוף ויפה אפילו בחורף, ישנן שיטות שיזוף מלאכותיות פשוטות ומהירות. אחת מהשיטות הנפוצות לשיזוף, גם לא בחודשי הקיץ ובימים בהם ישיבה בים אינה אופציה, היא שיזוף בהתזה. שיזוף מלאכותי מעניק לעור את הגוון המבוקש מבלי להחשף שעות לשמש ולסכן את הבריאות. 
מחפש מידע אודות שיזוף בהתזה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

שיזוף בהתזה - מידע כללי
שיזוף מלאכותי הפך לאחד הטיפולים האסתטיים המבוקשים ביותר בשנים האחרונות, בעיקר בשל המחקרים הרבים והבאזז הגדול סביב הסכנה שבשהייה בשמש ושיזוף עמוק. השיזוף המלאכותי נותן מענה לצורך להיראות שזופים מבלי לסכן את העור מבחינה בריאותית. שיזוף בהתזה, בדיוק כפי ששמו מעיד עליו, הוא שיזוף מלאכותי שכולל התזת חומר המעניק מראה שזוף על העור החשוף. ניתן להתיז את החומר ידנית או על ידי מכונה. לכל אחת מהשיטות יש את היתרונות והחסרונות שלה.

שיזוף בהתזה ידני
שיזוף ידני לוקח מעט יותר זמן והוא כולל אדם עם אקדח צבע אשר משפריץ את הצבע על גוף המטופל. היתרון בשיזוף בהתזה ידני הוא שאפשר לקבוע אילו חלקים בגוף מקבלים יותר שיזוף ואפשר לעבור את השיזוף תוך לבישת בגדים תחתונים.

שיזוף בהתזה במכונה
בשיטה זו של שיזוף בהתזה, נכנסים למכונה שמתיזה את צבע השיזוף. תהליך זה מהיר יותר ולרוב ממליצים לבצע אותו בעירום. החיסרון בשיטה זו הוא שלא ניתן לקבוע אילו אזורים רוצים לשזף יותר, מצד שני מרבית המטופלים מעוניינים בכל מקרה בגוון אחיד.

לאחר שעוברים התזת צבע, חובה לחכות מעט זמן על מנת שהצבע יתייבש. כדי לא לפגוע בגוון הרצוי, אסור להתקלח כמה שעות. הצבע יראה כבר לאחר המקלחת, אך לאחר שמונה ימים או יותר, הוא ידהה. אפשר לבוא שנית למכון שיזוף בהתזה על מנת לחדש את הצביעה.

הכנות לשיזוף בהתזה
על מנת שתקבלו את התוצאות הרצויות מהליך של שיזוף בהתזה ישנם מספר תהליכים מקדימים שנדרשים.
אם כן, לפני שמתחילים בשיזוף קובעים את הגוון שאליו רוצים להגיע בשיזוף בהתזה, כמו כן, קובעים את מספר הפגישות בהן אתם מעוניינים לבוא ולהשתזף. לפני השיזוף כדאי לערוך ניקוי יסודי של העור, כאשר מומלץ לעשות פילינג כדי להסיר תאי עור מתים. כמו כן אוספים את השיער בכובע ים ואם אפשר מומלץ להוריד שערות מאזורי השיזוף.

על מנת שהחומר המשזף ייספג בעור ויהיה פעיל, יש להימנע משימוש בדאודורנט או קרמים וחומרים קוסמטיים על הגוף. לרוב, לפני מהלך השיזוף, תתבקשו למרוח קרם גוף באזורים שנוטים לקלוט יותר את החומר המשזף, וכיוון שכפי שכתבנו קודם הקרמים פוגעים בקליטת החומר, מריחה של אזורים אשר נוטים לקלוט יותר מהחומר למעשה תאזן את השיזוף. אזורים אלו הם המרפקים, אצבעות, ברכיים וקרסוליים. וכמובן אם לא רוצים לצבוע את הגוף בצורות גיאומטריות כדאי להוריד משקפיים ותכשיטים.

הצבע ממנו מכינים את השיזוף בהתזה מעורבב עם חומר שהוא כמו מייק אפ. לאחר ההתזה לעיתים המייק אפ נוזל מעט. לכן, מומלץ לבוא לשיזוף בהתזה עם בגדים רחבים, נוחים והכי חשוב בגדים שלא אכפת לכם אם הם יספגו מעט כתמים.

בדיקות לפני שיזוף בהתזה
על מנת למנוע מראש תופעות לוואי לא נעימות שנגרמות מהפעלה חובבנית של השיזוף בהתזה, כדאי לבדוק אם המכון שאליו אתם הולכים להשתזף קיבל רישיון ממשרד הבריאות לעסוק בתחום. בנוסף שימו לב ששיזוף בהתזה אינו מתאים לנשים בהריון או לאנשים האלרגיים לאחד מהחומרים שמרכיבים את החומר שממנו מכינים את החומר לשיזוף בהתזה.