שיזוף מלאכותי

כל השיטות ליצירת שיזוף מלאכותי

תמיד חלמת להיות שזוף כל עונות השנה ולהסתובב עם גוון עור מוקה מדהים גם כשבחוץ סופות רעמים? בא לך לפתוח את הקיץ עם הצבע הנכון? לא סובלת את החול בים אבל לא מוכנה לוותר על השיזוף? הפתרון המושלם הוא שיזוף מלאכותי.

מחפש מידע אודות שיזוף מלאכותי?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

שיזוף מלאכותי - מידע כללי
המראה השזוף הפך לסמל יופי בעולם המערבי. כולנו רוצים להיות שזופים כל ימות השנה, ולא לכולם מתחשק ללכת לים או לבלות שעות בבריכה כדי להשיג את המטרה הזו. בנוסף, ידוע היום על נזקי השמש ורבים שהיו נוהגים בעבר להיצלות שעות בשמש שינו ממנהגם והיום הם משתמשים בתכשירי ההגנה ונשארים בצל, מה שמגן על עורם, אך מונע מהם את המראה שזוף שאהבו.

שיזוף מלאכותי הוא פתרון נוח וקל להשגת מראה שזוף, במידה מושלמת, ללא עבודה קשה ובכל ימות השנה.

כיום קיימות שיטות רבות ומגוונות להשיג עור שזוף ויפה באופן מלאכותי. חלק מהשיטות יקרות, חלק מצריכות יצאה מהבית ושימוש במתקני שיזוף וחלקן אפשריות לשימוש ביתי. חשוב לזכור כי לכל שיטה יתרונות וחסרונות ויש לעמוד עליהם לפני הבחירה בטכניקת השיזוף. בעת הבחירה וטרם ההחלטה יש לקחת בחשבון שיקולים לא מעטים: שיקולים כלכליים, שיקולי בטיחות, זמינות ועמידות.

שיטות לשיזוף מלאכותי

מיטות שיזוף
נתחיל בהסבר כללי על המתקן שנקרא מיטת שיזוף. מיטה לשיזוף מלאכותי היא מתקן סגור באופן חלקי בתוכו מותקנות מנרות אולטרה סגול הפולטות קרניים המחקות את פעולת השמש ליצירת מראה עור שזוף ברמות שונות כתלות ברצון המשתזף ובסוג עורו.

עם התקדמות הטכנולוגיה הצליחו מדענים לייצר מיטות שיזוף ממודל חדש "מיטות לחץ גבוה" (high pressure) אשר חושפות את המשתזף בעיקר לקרני השמש הבטוחות - UVA ופחות לקרניים המסוכנות - UVB. במיטת הלחץ הגבוה עוצמת הקרניים חזקה יותר ועל כן השיזוף מהיר ויעיל יותר וכמובן מזיק פחות.

בעת בחירת מתקן השיזוף מומלץ מאוד לוודא כי המקום פועל תחת פיקוח של משרד הבריאות ולהיוועץ בצוות על מנת להשיג תוצאות טובות ביותר, בשיטה הבטוחה ביותר והמתאימה ביותר לסוג העור של המשתזף.

עוד יש לקחת בחשבון, את הזהרות הרופאים והמומחים באשר לסכנה הבריאותית הכרוכה בשיזוף מלאכותי במיטות שיזוף, לפיהן החשיפה לקרניים אולטרה סגוליות עלולה להעלות משמעותית את הסיכוי לחלות בסרטן העור כמו גם להאיץ את הזדקנות העור. לכן, כדאי לבצע את השיזוף באופן מבוקר תוך נקיטה בכל אמצעי הזהירות הנדרשים.

שיזוף בהתזה
שיזוף בהתזה הוא התשובה המקצועית למי שמעוניין לשוות לעורו גוון שזוף ולא על ידי שימוש במיטת שיזוף. טכניקת שיזוף בהתזה היא טכניקה חדישה ויתרונה הבולט טמון בהיותה בטוחה מבחינה בריאותית (להוציא רגישויות למרכיבי התכשיר אותו מתיזים על הגוף בעת השיזוף). שיזוף בהתזה מתבצע לאחר פגישת ייעוץ עם מומחה בתחום במהלכה מוסבר התהליך ונבחר גוון השיזוף הרצוי.

תוצאותיו של טיפול שיזוף בהתזה נראות באופן מיידי ומשתמרות בעיקר אם מקפידים לבצע כראוי את ההכנות לטיפול. הכנות אלו כוללות: הרחקת שיער מיותר, ניקוי יסודי של העור (פילינג עדין מומלץ לשם עידוד ספיגת חומר השיזוף), הימנעות משימוש בדאודוראנטים ושמני גוף ומריחת קרם לחות על אזורים יבשים מאוד, כמו מרפקים למניעת ספיגה מוגברת של חומר שיזוף באזורים היבשים.

לאחר הטיפול מומלץ לא להתקלח מספר שעות כדי להשלים את תהליך ספיגת הצבע על ידי העור.

גם בהתזת צבע מומלץ לבחור במכון מורשה המשתמש בתכשירים המאושרים על יד משרד הבריאות, להקפיד לבדוק את מפרט הרכיבים של התכשיר למקרה של אלרגיות ובנוסף לבצע מבחן רגישות לחומר השיזוף על חלק קטן של העור טרם השימוש המלא.

שיזוף מלאכותי בבית
חידוש מהפכני ביותר מאפשר לנו לשוות לעורנו גוון של שיזוף באופן עצמאי בביתנו. היום ניתן להשיג מבחר גדול של תכשירים כמו מגבוני שיזוף, ספריי, ג'לים, מוסים וקרמים שמטרתם לאפשר לנו להשיג שיזוף בקלות במהירות ובלי לשלם סכומי עתק.

כמו בשיזוף בהתזה כדאי לבצע מספר הכנות לפני מריחת תכשיר השיזוף העצמית כמו פילינג והסרת שיער, זאת בכדי לאפשר ספיגה מקסימאלית ותוצאות מיטביות. את תכשיר השיזוף יש למרוח או לרסס על העור בצורה אחידה על ידי עיסוי עדין, לאחר המריחה יש להמתין לספיגת החומר, אם מדובר במגבון המריחה האחידה תהיה קלה יותר. לאחר הספיגה יש להמתין מספר שעות לפני המקלחת ולהימנע ממריחת קרם לחות. שימוש על בסיס קבוע בתכשיר שיזוף ביתי יעמיק את הגוון וישפר את התוצאות.

יש לציין כי שיזוף עצמי בבית יוצר גוון פחות מדויק שמחזיק זמן קצר יותר מסוגי השיזוף המלאכותי האחרים שהוצגו במאמר זה. כמו כן, עשויות להיות רגישות לרכיבים של התכשירים השונים ולכן מומלץ תמיד לבצע בדיקת רגישות על חלק קטן של העור.