שיטות המסת שומן

המסת שומן

המסת שומן הוא טיפול הפועל במספר שיטות שמטרתן להמיס את מצבורי תאי השומן העודף ומסייעות לגוף להיפטר מהפסולת בדרכים הטבעיות. אזורים בהם בוצע טיפול המסת שומן לא יפתחו תאי שומן חדשים וישארו צרים.
מחפש מידע אודות שיטות המסת שומן?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

ישנן כמה טכניקות לטיפול המסת שומן, כל אחת מהן בעלת יתרונות וחסרונות. הטכניקות השונות כוללות שימוש בחומרים הממיסים את תאי השומן באמצעות אנרגיות שונות בהן גלי קול (אולטרסאונד), קרן אור, קרני לייזר, גלי רדיו ועוד. 

עם התפתחות ושכלול המכשירים המשמשים לטיפול המסת שומן הפך הטיפול לפופולארי ביותר ועלה מספר הקליניקות והמכונים המציעים את הטיפול. כל מכון, כאמור, עובד בשיטה אחרת ועל מנת לבחור היטב בין המכונים השונים, על המטופל לעמוד על ההבדלים בין הטכניקות השונות. 

טכניקות המסת שומן

הטכניקות הפופולאריות לטיפול המסת שומן הינן:
המסת שומן בגלי רדיו
המסת שומן בלייזר
המסת שומן בגלי קול - אולטרסאונד
המסת שומן באמצעות זריקת גז אוזון (O3)
ליפוליזיס - המסת שומן באמצעות זריקה של חומרים ממיסי שומן

הסברים על הטכניקות השונות:
המסת שומן בגלי רדיו
שיטה זו פועלת על ידי שימוש בשתי אלקטרודות. האחת, ממוקמת על פני העור מוחדרת למצבור תאי השומן העודף. אלקטרודה זו לוחצת על העור מלמעלה ומשדרת גלי רדיו לכיון האלקטרודה השנייה, הנמצאת בתוך מצבור השומן. הזרם אותו יוצרות שתי האלקטרודות הוא שמביא להמסת תאי השומן והריסתם. הפסולת יוצאת מאוחר יותר מהגוף באופן טבעי, באמצעות מערכת השתן ומערכת הלימפה. 
שיטת המסת שומן באמצעות גלי רדיו מפיקה אנרגיית חום אשר מעודדת את העור להתחדשות וליצירת קולגן המסייע למיצוק העור.

המסת שומן בלייזר
טיפול המסת שומן בלייזר הוא הטיפול הפופולארי ביותר בתחום המסת השומן. במסגרת טכניקה זו מרדימים את אזור הטיפול בהרדמה מקומית ועוברים עליו עם מכשיר הלייזר. האנרגיה שמפיק מכשיר הלייזר מפרקת את מצבורי תאי השומן וממיסה אותם. הפסולת נספגת בגוף ויוצאת באופן טבעי דרך בלוטת הלימפה.
עם סיום הטיפול חובשים את אזור הטיפול, וניתן לחזור לשגרת היום, ללא חשש מכאבים או מתופעות לוואי אחרות.

המסת שומנים בגלי קול (אולטרסאונד)
טכניקת המסת שומן באמצעות גלי קול מבוצעת על ידי שימוש במכשיר אולטרסאונד אשר מפיק אנרגיה באמצעות קול. את האנרגיה שולחים בפולסים לאזור הטיפול בו יש מצבור של תאי שומן, כאשר ידית המכשיר מוצמת לאזור הטיפול. 
אנרגיית הקול הורסת את תאי השומן והם נשטפים בזרם הדם, ומחוץ לגוף באמצעות מערכת הלימפה ומערכת השתן.

המסת שומן בזריקה של גז אוזון - אוזונותרפיה
טיפול באמצעות הזרקה של גז אוזון הוא טיפול שמיועד לפתור מספר בעיות אסתטיות בהן המסת שומן, הצרת היקפים, טיפול בצלוליט ומתיחת עור.
טיפול המסת שומן בזריקת גז אוזון נעשה בפרקים. הטיפול אורך כ- 10 מפגשים שבועיים, כאשר במהלך כל מפגש מזריקים למטופל ממיסי שומנים, גז אוזון (O3) וכן משלבים אנרגיה נוספת מהמסת שומן בלייזר, אולטרסאונד או גלי רדיו. 

הזרקת האוזון יוצרת תהליך של המסת שומן והמסה של צלוליט. בנוסף, היא משפרת את המיצוק ומתיחת העור ומשפרת את מראהו ואת הצבע האחיד שלו.
המסת שומן בזריקה של גז אוזון היא הליך מורכב יותר מיתר שיטות המסת שומן, אך התוצאות שוות כל רגע וכל השקעה.

ליפוליזיס - המסת שומן באמצעות מסיסי שומנים
המסת שומן בהליך של ליפוליזיס מיועד, מלבד להמסת שומן, גם להליך של חיטוב ומיצוק הגוף וגם להצרת היקפים.
במסגרת הליך ליפוליזיס על המטופל להגיע למכון במשך שלושה חודשים, לטיפול אחת לחודש. בכל טיפול יוזרקו למטופל מסיסי שומן במינון נמוך, המבוססים על החומר פוספטידיל כולין. כל זריקה מכוונת היטב למצבורי השומן מהם מעוניינים להיפטר. בעת המפגש עם החומר מתפרקים בהדרגה תאי השומן ויוצאים מהגוף באמצעות דרכי השתן. 
לשיטה זו מספר יתרונות: טיפול ללא כאב, חזרה מיידית לשגרה, טיפול קצר, אין צורך בהרדמה או הכנה מיוחדת.

המגוון הרחב של השיטות להמסת שומן מעיד על העיניין הרב שיש לציבור בתחום זה, ועל החיפוש התמתיד אחר טיפול יעיל שיענה על כמה שיותר צרכים (טיפול מהיר, חד פעמי עד כמה שניתן, בטוח, ללא תופעות לוואי, טיפול שיוכל להמיס כמה שיותר תאי שומן במחיר משתלם). מרגע המצאת טיפול המסת שומן יש רבים שמתעניינים בו ומבקשים אחריו. העובדה כי הוא מעניק אופציה להיפטר מתאי השומן העודפים ללא מאמץ וללא ניתוח פלסטי נותנת לו יתרון גדול. 

למעשה טיפול המסת שומן הוא טיפול כמעט דיסקרטי, אין לו תופעות לוואי, וניתן לקבוע אותו כמעט בכל מועד שכן אין צורך בזמן החלמה או התאוששות אחריו. ניתן לשלב אותו בשגרת היום ולמעשה בין מגוון מטלות היום גם לחטב את הגוף.