שיטות השתלת שיער

מהן השיטות המובילות להשתלת שיער?

שוק האסתטיקה רווי היום בשיטות שונות לטיפול השתלת שיער. השיטות השונות נבדלות האחת מהשנייה באופן הביצוע ובטכניקה וחלקן נחשבות מתקדמות יותר הן מבחינה רפואית והן מבחינה אסתטית. להלן מידע על השיטות המובילות בתחום השתלת שיער.
מחפש מידע אודות שיטות השתלת שיער?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
כאמור, שוק האסתטיקה הרפואית נמצא בהתקדמות מתמדת ובתוך כך ישנם חידושים תמידיים כמו גם בשיטות טיפול השתלת שיער. על אף מגוון התכשרים הרפואיים והקרמים שיצאו לשוק בשנים האחרונות והבטיחו שיער שופע, עדיין לא נמצאה תרופה מוכחת ביעילותה להתקרחות ולמניעת נשירת שיער. עובדה זו מציבה את טיפול השתלת שיער כמוצא האחרון והיחיד של מטופלים רבים המבקשים לעצמם ראש מלא שיער.

מה שהתפתח והתקדם עם השנים, הן שיטות השתלת שיער. היום כלל שיטות השתלת שיער שמות דגש רב יותר על האסתטיקה ונמנעות מיצירת אותה צלקת מפורסמת בעורף. השתלת שיער לנשים הפכה פופולארית יותר עקב האסתטיקה העולה וכן, גם גברים נאותים יותר לפנות לטיפול.
 
להלן סקירה על שיטות השתלת שיער המובילות המוצעות במכונים ובמרפאות להשתלת שיער:

שיטות טיפול השתלת שיער
שיטת F.U.T - Follicular Unit Transplantation
שיטה זו להשתלת שיער כוללת השתלת יחידות פוליקולריות (קבוצות קטנות של 5-1 זקיקי שיער הצומחים בסמוך אחד לשני) המופרדות מהאזור התורם באמצעות מיקרוסקופ.

במהלך הטיפול שוכב המטופל במשך רבע שעה על הבטן ונלקחות ממנו רצועת שיער דקות ונבחרות מאזור העורף. מאותן רצועות שיער ארוכות הנלקחות מהטופל מופרדות יחידות פוליקולריות תחת מיקרוסקופ, ליחידות המכילות בין 5-1 זקיקי שיער. יחידות קטנות אלו יושתלו לאחר שהופרדו לאזור ההתקרחות. העובדה כי בשיטה זו מושתלים בכל פעם בין 1-5 זקיקי שיער בלבד הופכת את השיטה ליעילה ומהירה. השתלת שיער בשיטת F.U.T מתבצעת באמצעות הרדמה מקומית וכמעט ללא כאב בזמן ההשתלה ואחריה.

שיטת חדשה להשתלת שיער היא שיטת ה- F.U.E- Follicular Unit Extraction
בשיטה זו נלקחים זקיקי השיער אחד אחד על שורשיהם על ידי מכונת ניקוב זעירה המזכירה בצורתה מחט חלולה. מכונה זו חותכת פיסות עור זעירות שבהן מצויים זקיקי השיער. לאחר שהזקיקים הוצאו מעורפו של המטופל (או מ- 'אזור תורם' אחר) מופרדים זקיקי השיער באמצעות מלקחיים ומוחדרים אחד אחד לאזור בו קיימת התקרחות על ידי מחט דקה וכמעט בלתי מורגשת.

שיטה זו אינה נחשבת לפולשנית ומערבת רק את שכבת העור העליונה. כמו כן לא נלקחת מהאזור התורם רצועות שיער אלא זקיקים בבודדים, ובשל כך משאירה אחריה השיטה צלקות מינימאליות בלבד וכמעט בלתי נראות. עם זאת חסרונה של שיטת ה- F.U.E לעומת שיטת ה-F.U.T הוא איטיות הטיפול. בכל טיפול בשיטה זו יועברו בין 400-6000 זקיקים והטיפול עלול להתארך עד ל- 6 שעות ולכסות שטח מצומצם בלבד. בנוסף, מאחר ושיטת ה- F.U.E חדשה יחסית עדיין לא ברורה יעילותה לטווח הארוך.

NATURAL HAIR IMPLANT
שיטה חדשה להשתלת שיער טבעי המעניקה למטופל מראה שיער טבעי ובריא תוך שימוש בשיערו הטבעי וכמעט ללא צלקות.
ייחודה של שיטת השתלת שיער NATURAL HAIR IMPLANT הוא שהטיפול מבתבצע באמצעות שימוש במחטים כירורגיות (מחטים חלולות) המרפות את רקמת העור שסביבן, כך שניתן להוציא את זקיקי השיער מהמקום הנבחר ולהעבירם, מבלי שיגעו בציוד רפואי (כגון סכינים) כלשהו, למקומם החדש בבטחה.
בשיטה זו כל זקיק שיער מועבר בנפרד ובאופן ישיר מהאזור ה"תורם" אל האזור החדש, בו הוא ממוקם. בשיטה זו לזקיקי השיער סיכוי גבוה ביותר לשרוד, לא להתייבש ולא להינזק עקב מחסור בחמצן או מזון, ולהיקלט בשלמותם באזור החדש.

לכל אחת מהשיטות יתרונות וחסרונות עליהם יפרטו המכונים והקליניקות השונות שמציעים את הטיפול. כלל האצבע היחיד שיש ללכת אחריו בעת בחירת שיטת הטיפול הוא שהשיטה הנבחרת מתחשבת גם באזור התורם ואינה משאירה אותו מצולק. ידועים מקרים בהם לאחר טיפול השתלת שיער נשארה צלקת אורכית מאוזן לאוזן בעורף, כזו שלא ניתן להסתיר על ידי תסרוקת (אולי רק על ידי קעקוע...).