שימור החלקה יפנית

טיפים ועצות לפני ואחרי החלקת שיער יפנית

הבשורה החדשה בעולם עיצוב וטיפוח השיער היא ללא ספק ההחלקה היפנית. החלקה יפנית באה לתת מענה לכל הבנות שתמיד חלמו על שיער חלק אמיתי וקצו בכל השיטות והטכניקות המזיקות והלא נוחות להחלקת שיער לטווח הקצר. מי שכבר עברה החלקת שיער יפנית מרגישה בשינוי באופי השיער וביכולת שלה להתהדר בו מבלי להתעסק איתו יותר מידי. אבל מה צריך לעשות בשביל לשמור על ההחלקה היפנית? ריכזנו את מיטב הטיפים בעמוד הבא.

מחפש מידע אודות שימור החלקה יפנית?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

טיפים להחלקה יפנית 
החלקת שיער יפנית בטוחה בהרבה משיטות החלקת שיער שקדמו לה, ומספקת תוצאות הנראות באופן מיידי ומחזיקות למשך זמן ארוך מאוד. חשוב לא פחות, ההחלקה היפנית, על אף שנעשה במהלכה שימוש בחומרים כימיים, מותירה את השיער עם מראה בריא ומלא ברק.

טיפים לפני החלקת השיער
ראשית, אל תתביישו להתייעץ, וכמה שיותר לפני ההחלקה, כך תוכלו לוודא ששיערכן מתאים לטיפול, וכן תוכלו להכיר ולהכין את עצמכן מראש לכל הליך החלקת שיער ומה שככרוך בו.

שנית, ספרים רבים ומיומנים ממליצים לבצע את ההחלקה במהלך חודשי החורף, זאת מאחר והחורף הוא עונה בה השער "סובל" פחות מפגעי מזג האוויר ועל כן בריא וחזק יותר.

ולבסוף, השתדלו לחפוף את השער מספר ימים לפני ההחלקה ולא באותו היום, אם הספר רוצה לחפוף לכן, בקשו שלא יסבן את הקרקפת. הסיבה לכך היא שהקרקפת מפרישה באופן שומן טבעי שמגן עליה ועל השיער מפני רדיקלים חופשים שמסתובבים באוויר. תפקידה של הפרשה שומנית זו תופס מקום לא פחות חשוב בעת ההחלקה היפנית, אלא שהפעם מגנה שכבת השומן הדקה על הקרקפת מפני החומרים הכימיים המעורבים בתהליך ההחלקה.

טיפים בזמן החלקת שיער
להחלקה עצמה כדאי לבוא עם הרבה סבלנות, מוסיקה טובה לשמיעה, או ספר טוב לקרוא. החלקה יפנית היא תהליך ארוך הלוקח בין 3-8 שעות לכן מומלץ להגיע מוכנים, כדי שהזמן יעבור בכיף ככל האפשר.

טיפים לאחר החלקת שיער
בשלב זה נמנה מספר טיפים כלליים שיעזרו לכן לשמר את ההחלקה וכמובן לדאוג לבריאות שיערכן. הטיפים נחלקים לשניים - עשי ואל תעשי:

אל תעשי:
הימנעי משימוש בפן לייבוש השיער.
אל תברישי את השיער כאשר הוא רטוב.
השתדלי לא לאסוף את השיער בשבוע הראשון, שמרי אותו ישר כל הזמן. 
השתדלי לא להשתמש באביזרי שיער כמו קשת וסיכות שיער.
לאחר חפיפת שיערך דאגי שיתייבש במצב ישר ולפני השינה.

עשי:
השתמשי בשמפו בעל רמת PH נמוכה.
השתדלי לחדש את התספורת ולקצץ את קצוות השיער אחת לחודשיים או שלושה חודשים.
השתמשי במסכות עשירות בויטמינים ובלחות בכדי לעזור לשערך לשמור על מראהו הבריא והמבריק.

*כמובן שכדאי להיוועץ במומחה שביצע את ההחלקה שלכן לקבלת טיפים ממוקדים על סמך היכרות עם שיערכן!