טיפול לשיער דליל

מידע על הפתרונות לנשירת שיער ושיער דליל

לא כל הנשים בורכו ברעמת שיער מלאה ושופעת- חלק נכבד מהנשים מתמודדות עם שיער דק ודליל איתו נולדו. השאלה היא כיצד להתמודד עם השיער הדליל וכיצד יהיה הנכון ביותר לסרק אותו ולספר אותו. כמו כן ישנם טיפולים קוסמטיים המתאימים לשיער דליל ומקנים לו מראה מלא ושופע.
מחפש מידע אודות טיפול לשיער דליל?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

שיער דליל הוא בעיה אוניברסלית ממנה סובלות נשים רבות מכל קצוות תבל. הבחירה בפתרונות לשיער דליל הם אינדוודואלים, למרות שקיימים מספר פתרונות וטריקים שרבים מסכימים שהם הופכים את מראה השיער מעייף וחסר נוכחות למרשים ומלא.

טיפולי קוסמטיקה לשיער דליל
באופן כללי נשים בעלות שיער דליל צריכות להימנע מלשים על השיער קרמים וחומרים המכילים שומן וסיליקון. חומרים אלו מפחיתים את הנפח של השיער וגורמים לו לא פעם להיראות "דבוק" לקרקפת. במידה ורוצים בכל זאת לעצב את השיער ניתן להשתמש במוס או בספריי.
בכל מקרה כל חומר לשיער יש לשים במרחק של 5 סנטימטרים מעור הקרקפת.

טיפול אסתטי פופולארי בו משתמשות נשים רבות הוא אבקה למילוי שיער של סיבי שיער הטעונים בחשמל סטטי ומשתלבים עם השיער הקיים עד ליצירת אשליה מושלמת של קרקפת מלאה ושיער עשיר.

בנוסף, במידה ונשירת השיער היא מתמשכת מומלץ לפנות לרופא עור שיבחן את מצב הקרקפת והאם ישנם חוסרים או חוסר איזון הורמונאלי כלשהו שיש לבחון ולטפל בו.

תספורת מתאימה לשיער דליל
באופן גורף ממליצים ספרים וסטייליסטים לבעלות שיער דליל לעשות תספורת קצרה. כך השיער מקבל נפח, נראה מלא ובריא ואינו מקבל מראה של "חוטים". העיקרון הוא ששיער ארוך הוא שיער כבד יותר ולכן הנפח שלו הולך לאיבוד, נפח שכה חסר לבעלות שיער דליל.
שיער מתולתל וגלי - לנשים אלו מומלץ לקצר את השיער לתספורת באורך בינוני עם דירוג קל, על מנת שהתלתלים לא ייראו בודדים ומסכנים.
שיער חלק - לנשים אלו מומלצת תספורת קארה, עם פוני ישר ודירוגים עדינים, על מנת שהקצוות לא ייראו דלילים.

תסרוקת מתאימה לשיער דליל
לרוב ממליצים לבעלות שיער דליל ולסובלות מתופעת נשירת שיער ללכת עם שיער פזור כך שיכסה באופן טבעי על השבילים הגלויים בקרקפת. אולם, מי שמעוניינת לאסוף את השיער הדבר אפשרי, רק יש לדעת כי לרוב זה מדגיש את הדלילות. הפתרון האפשרי הוא לעשות שביל בצד במקום באמצע ואפילו להחליף בין הצדדים של השביל מידי פעם וכן לאסוף את השיער בסגנון 'טופיר' - מנקודת האמצע של הגבה הימנית עד לנקודת האמצע של הגבה השמאלית. בנוסף, מי שאינה מעוניינת להשקיע בתסרוקת יכולה פשוט לאסוף את השיער ברישול כך שיפול על החלקים הדלילים בקרקפת ויסתיר אותם.

צבעים לשיער המתאימים לשיער דליל
בגדול, צבעי שיער בהירים שנראים דומים יותר לעור הקרקפת מדגישים פחות את דלילות השיער. בנוסף, גוונים בהירים מעניקים לשיער אשליה של נפח וככל שהשיער כהה יותר, הוא נראה דק יותר. מכאן שאם השיער כהה מדי, הפער בין צבע הקרקפת לצבע השיער בולט, וזה מדגיש את הדלילות. יחד עם זאת יש כאלו שממליצים בכל זאת על גוונים כהים.

שיער דליל - טיפים
שיער דליל מחייב טיפול זהיר ומושקע, שכן חבל על כל שערה שנשברת והולכת לאיבוד.
1. לחפוף בבוקר. הסיבה היא שחפיפה לפני השינה והליכה לישון עם שיער רטוב גם גורמת לשיער להיצמד לעור הקרקפת ולאבד את הנפח וגם מביאה לשבירה של שיערו רבות בזמן שהן מונחות על הכרית רטובות והמטופל זז תוך כדי שינה ומסבך אותן.

2. לעסות את הקרקפת. במהלך חפיפת השיער מומלץ לבצע עיסוי של הקרקפת שממריץ את זרם הדם אל שורשי השיער ומחזק אותם. באותו נושא, גם כאשר מנגבים את השיער עדיף לספוג את המים בעדינות ולא לשפשף בחוזקה.

3. להסתרק בעדינות. יש להסתרק במסרק רחב שיניים ולא במברשת, ששוברת יותר את השיערה, ולהתיר את הקשרים בעדינות ומלמטה. כמו כן עדיף לסרק את השיער כשהוא כמעט יבש. שבירת שיער ונשירת שיער יכולה להיגרם מסירוק יתר של השיער.

4. השתמשו בשמפו מתאים. שיער דליל ושמנוני צריך שמפו לשיער לשיער יבש שכן שמפו לשיער שמן מעודד בדרך־כלל הפרשה מוגברת של שומן ואף מחמיר את הבעיה. כמו כן מומלץ שלא להשתמש במרככים כלל שכן הם מפילים את השיער ופוגעים בעור הקרקפת.