שכפול שיער

מאמרים - השתלת שיער

הדלדלות שיער והתקרחות הן שתי בעיות שמטרידות אנשים רבים ברחבי העולם. גברים ונשים כאחד סובלים מתופעות אלו והרפואה מנסה בכל עת למצוא להן פתרונות רפואיים ואסתטיים. מחקרים חדשים עובדים על תוכנית מהפכנית לשכפול שיער.
מחפש מידע אודות שכפול שיער?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
פתרונות להתקרחות
כיום, קיימים מספר פתרונות להתקרחות נשית או גברית ולהתדלדלות שיער. אחד הבולטים שבהם הוא טיפול השתלת שיער. הבעיה המרכזית בטיפול זה היא שלכל אדם מספר זקיקי שיערה מוגבל אותם ניתן לשאוב מהאזור התורם ולהשתיל באזור המיועד. מספר זקיקי השיער של כל אדם הוא סופי ומוגבל.  

הבעיה היא כאשר באזור התורם אין זקיקים רבים, או שהאזור המיועד להשתלה נרחב ביותר. הפתרון לבעיה זו נעוץ ביכולת האנושית המלאכותית לייצר או לשכפל זקיקי שיער שנלקחו מהמטופל.   

באם יצליח המין האנושי לשכפל זקיקי שיערה ובכך להגדיל את ההיצע ניתן יהיה להמעיט בשאיבת זקיקי שיער מהאזור התורם (מה שיקטין את הצלקת באזור) ולהפיק מכל זקיק מספר רב של זקיקים שיכסו על שטח נרחב יותר באזור ההתקרחות. כך המטופל יוכל להינות מכל העולמות - מזעור של השטח התורם והרחבה של שטח ההשתלה תוך שימוש בשיער טבעי הזהה לשיערו של המטופל.  

על פתרון זה של שכפול זקיקי שיער עובדות במרץ חברות מתחום הביוטכנולוגיה המתמחות בהנדסת רקמות.  

כיצד תפעל שיטת שכפול שיער 
הרעיון הוא פשוט - נטילת זקיקי שיער מהמטופל, העשרה שלהם וייצור במעבדה של זקיקי שיער על בסיס הזקיקים הקיימים.  הייצור המעבדתי מתבסס על הידע הקיים על תאי גזע, כאשר המדענים מבודדים תאי גזע מאותם זקיקים, מגדלים אותם במעבדה ואחר כך מחזירים אותם למטופל, באזור ההשתלה, תוך הזרקה תת עורית מתחת לשכבת ה"דרמיס". תאים אלו לאחר שהושתלו יגדלו להיות זקיקי שיער חדשים ויצמיחו שיער חדש.  

השיטה נותנת מענה למספר הסופי של הזקיקים שניתן להשתיל, וכן מונעת דילול של אזור אחד בראש לטובת אזור אחר. כיום עובדות שתי חברות גדולות על פיתוח השיטה ומציאת דרך להפוך אותה ליעילה ולשימושית בקרב הקהל הרחב.  

סיכום - שכפול זקיקי שיער
שיטת שכפול השיער היא ההבטחה הגדולה הקיימת היום בתחום הטיפול בהתקרחות והדלדלות שיער. בשילוב עם השתלת שיער יכולה השיטה להוות פתרון מושלם עבור קהל לקוחות גדול. חשוב לזכור שהשיטה עדיין לא יצאה לשוק והיא נמצאת בשלבי מחקר מתקדמים.