סיכונים ותופעות לוואי בטיפול בודי טייט

טיפול Body Tite

בטיפול Body Tight כבכל טיפול רפואי, ובפרט טיפול בו יש מידה של פולשנות, יש גם סיכוי להופעת תופעות לוואי ויש גם מעט סיכונים. על המטופלים לדעת מראש על האפשרות להופעת תופעות לוואי לאחר טיפול בודי טייט, על מנת שבמקרה הצורך ידעו לפנות לרופא לצורך טיפול ופתרון בעיות.
מחפש מידע אודות סיכונים ותופעות לוואי בטיפול בודי טייט?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
סיכונים ותופעות לוואי בטיפול בודי טייט
ידוע כי הופעתן של תופעות לוואי לטיפול Body Tight מתקיים בעיקר בשבוע הראשון שלאחר הטיפול. לאחר מכן במשך תקופה של חודש עדיין יש סיכוי להופעתן אך ככל שעוברים הימים הסיכוי יורד.  

תופעות הלוואי המוכרות בטיפול בודי טייט כוללות בעיקר שינויים נצפים באזור הטיפול, דוגמת אסימטריה, גושים קטנים שהצטברו תחת העור ומראה של גבשושיות שומן. תופעות אלו קשורות לתהליך סילוק הרעלים והפסולת של הגוף. טיפול טוב ומאוזן על פני כל האזור המבוקש, מסאז' מעמיק ושימוש נכון בתחבושת הלחץ יכולים להפחית את התופעה ואף למנוע אותה.  

בנוסף, תופעות לוואי נפוצות הן נפיחות של אזור הטיפול, אדמומיות וסימנים כחולים, סגולים וירוקים המעידים על שטפי דם פנימיים שנוצרו כתוצאה מההליך. תופעות אלו לא רק נפוצות הן גם קלות ונעלמות מעצמן עם הזמן. תחבושת הלחץ עוזרת להפחית אותן, מה שעוזר למטופל בעיקר מבחינה אסתטית.   

תחושת כאב לאחר הטיפול
רבים מהמטופלים מדווחים על כאבים באזור הטיפול בימים שלאחר הטיפול. אין זה מפתיע, הרי הטיפול הוא פולשני מעט ולמרות שאינו גורם לטראומה לגוף הוא עדיין משפיע על הרקמות ועליהן להחלים. על הכאבים ניתן להתגבר באמצעות משככי כאבים.   

עוד חשוב לציין שכיוון שההרדמה במהלך הטיפול הינה מקומית ההתאוששות מהירה וגם הגוף מגיב בקלות רבה יותר. לא מדובר בכאבים עזים כמו לאחר ניתוח שאיבת שומן מלא.  

תופעות לוואי נוספות בטיפול Body Tight
סיבוכים קלים נוספים הנקשרים לטיפול Body Tite הינם זיהומים קלים באזור הטיפול או צריבה של החתכים שטרם התאחו. את שתי התופעות ניתן לפתור בקלות באמצעות שימוש באנטיביוטיקה ועל ידי מריחת מישחה אנטיביוטית לפי מרשם רופא המסייעת לחתכים לשמור על ניקיונם ולהתאחות.   

כמובן שמי שיודע שגופו מגיב לאט לפצעים עליו לקחת בחשבון שהחתך יכול להתאחות גם במשך שבוע ימים. בכל זמן ההתאחות יתכן ויצא מהחתך נוזל צהצהב או אדמדם, אלו שאריות הנוזלים שעל הגוף לסלק וזה טבעי לגמרי שהן יצאו גם דרך החתך שעוד פתוח.  

הרדמה מלאה בטיפול Body Tight
כאשר המטופל עובר את הטיפול תחת הרדמה מלאה, בשל ריבוי אזורי טיפול או מצבורי תאי שומן גדולים, עליו לקחת בחשבון שההתאוששות מהרדמה כללית קשה יותר וארוכה יותר. תופעות לוואי וסיכונים לאחר הרדמה מלאה הם גדולים יותר ולעיתים מופיעים בעוצמה גבוהה יותר.  

בעיקר חשוב לקחת בחשבון שההתאוששות לאחר ההרדמה היא ארוכה ולא ניתן לנהוג או לשוב לשגרה מייד לאחר מכן. יש לארגן את הימים שלאחר טיפול כזה בנוחות ובאופן שיאפשר לגוף להתמודד עם הטראומה שעבר.