תופעות לוואי בהסרת שיער באינפרא אדום

מהן תופעות הלוואי והסיכונים בטיפול הסרת שיער בקרן אור

טיפול הסרת שיער באינפרא אדום הוא טיפול שמטרתו להסיר את מרבית השיער העודף באזור שטופל, לטווח ארוך. במהלך טיפול הסרת שיער זה יש אפשרות להופעתן של מספר תופעות לוואי, עליהן מומלץ לדעת לפני התחלת הטיפול. מדובר בתופעות לוואי מוכרות וידועות שרובן נעלמות מעצמן לאחר זמן מה.

מחפש מידע אודות תופעות לוואי בהסרת שיער באינפרא אדום?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

הסרת שיער באינפרא אדום - תופעות לוואי נפוצות
תופעות הלוואי של טיפול הסרת שיער בקרן אור כוללות אדמומיות ונפיחות קלה באזור הטיפול, תופעות שעוברות תוך שעה קלה מסיום הטיפול ובמקרים בודדים נמשכות מספר ימים. תופעת לוואי נוספת המוכרת לאחר טיפול לא זהיר של הסרת שיער באינפרא אדום היא כוויות באזור המטופל כתוצאה מההליך. הכוויה נוצרת כאשר עוצמת הקרן גבוהה מידי ואינה מתאימה לעור (ופעמים רבות המטופל ירגיש זאת עוד בזמן הטיפול שכן יכאב לו יותר מדרך כלל). המצב יוצר חימום של המקום ובמקרים מסויימים כוויות קלות ולא נעימות. התופעה אינה שכיחה ותלויה ברגישות העור של המטופל.

באופן כללי בעלי עור רגיל, שאין לו רגישות מיוחדת, יחוו לאחר טיפול הסרת שיער אדמומיות קלה בלבד בעוד לבעלי עור רגיש יתכנו כוויות קלות. חומרתן של הכוויות אינה צריכה להיות חמורה ובטח שהן אינן צריכות להשאיר צלקות, אך בכדי להבטיח זאת בחרו במטפל, רופא או קוסמטיקאית מומחים ומיומנים, היודעים כיצד להשתמש במכשיר קרן אור ולהתאימו לכל מטופל. וכן, למי שיקשיב לכם במידה ויכאב לכם במהלך הטיפול.

תופעת לוואי נוספת המוכרת לאחר טיפול הסרת שיער באינפרא אדום היא שינוי בצבע עור או פיגמנטציה בעור. מדובר בתופעה נדירה, שהסיכוי להיתקל בה גדל ככל שצבע עורה של המטופלת כהה יותר, מה שדורש עוצמת קרן גבוהה יותר בזמן הטיפול. מעבר לכך, גם חשיפה לא מבוקרת לשמש לאחר טיפול יכולה לגרום לפיגמנציה, ובמקרה הזה כל המטופלות, ללא קשר לסוג העור חשופות לבעיה. לכן, לפחות חודש לפני טיפול הסרת שיער בקרן אור ובין הטיפולים בסדרה חשוב להימנע מחשיפה לשמש ולהקפיד על קרם הגנה בעל מקדם הגנה גבוה שיגן על העור בכל פעם יוצאים לשמש.

תופעות הלוואי האחרונות שנציין הינן תופעות לוואי ששכיחותן היא הפחותה ביותר והן מופיעות לעיתים נדירות ביותר. התופעות כוללות הופעתם של פצעונים, עקצוצים ורגישות באזור המטופל. תופעות אלו ניתנות לטיפול לאחר התייעצות עם רופא.

נקווה כי אף אחת מהתופעות המצוינות לא תטריד אותך ולא תופיע על עורך לאחר הטיפול, כך שתוכלי להינות במהירות מגוף חלק ונטול שיער עודף. כמו כן, נחזור ונדגיש שטיפול הסרת שיער בקרן אור נחשב לטיפול בטוח ומטופלים רבים יוצאים מרוצים ממנו כבר לאחר מספר בודד של טיפולים.