תוצאות הסרת שיער באינפרא אדום

תופעות לוואי ותוצאות הסרת שיער בקרן אור

עברת טיפול הסרת שיער באינפרא אדום והשיער העודף מתחיל להעלם לו - כייף לך!. תוצאות טיפול הסרת שיער מתחילות להיראות ולהשתמר כבר לאחר שלושה טיפולים וההנאה מכך גדולה. אולם, לעיתים, לצד העלמותו של השיער העודף מופיעות גם תופעות לוואי נוספות של הטיפול. אומנם מדובר בתופעות לוואי קלות שבדרך כלל אין בהן כל סיכון, אך בכל אופן מומלץ לדעת עליהן.

מחפש מידע אודות תוצאות הסרת שיער באינפרא אדום?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

תוצאות הסרת שיער באינפרא אדום
לאחר מספר טיפולי הסרת שיער בקרן אור (אינפרא אדום) השיער העודף מתחיל להיעלם ובאזורים המטופלים נרשמת האטה ודילול בצמיחת השיער. לקראת סיום הטיפול כבר תוכלו להינות מאזורים חלקים כמעט לגמרי שאין צורך לשוב ולגלח אותם או להסיר מהם את השיער העודף בשעווה. תוצאות הסרת שיער באינפרא אדום מתחילות להיראות לאחר שלושה טיפולים והן רק מתעצמות עם הזמן.
עם זאת, טיפול הסרת שיער בקרן אור יכול להוביל גם להופעתן של מספר תופעות לוואי מוכרות, ואם יודעים עליהן מראש ניתן ללכת לטיפול הסרת שיער בראש שקט יותר, ולא להיות מופתעים במידה והתופעות אכן מופיעות.

תופעות לוואי בטיפול הסרת שיער באינפרא אדום
צמיחת שיער מחדש לאחר הטיפול
בימים שלאחר טיפול הסרת שיער בקרן אור, צומחות אצל חלק מהמטופלים מעט שיערות חדשות באזור הטיפול. השערות הללו דקות והן ינשרו תוך מספר שבועות מעצמן כך שאין סיבה להילחץ מהן. יחד עם זאת, שיערות אלו יכולות להציק למטופל מבחינה אסתטית, ורבים מבקשים להסיר אותן. נציין כי אין לעשות זאת על ידי שעווה, מריטה או הבהרה, אלא רק באמצעות גילוח, אחרת מהלך הטיפול יפגם. 

מדוע השערות צומחות אחרי הטיפול? תופעה של צמיחת שיערות לאחר טיפול בקרן אור נובעת מתגובה טבעית של העור לטיפול. בכל מקרה, כפי שכבר נכתב, השיערות נעלמות מעצמן, בדיוק כפי שהופיעו (ויש מי שמצליח אפילו להוציא אותן באמצעות שתי אצבעות מהעור ללא כל מאמץ).

אדמומיות ונפיחות
לעיתים לאחר טיפול הסרת שיער באינפרא אדום מופיעה אדמומיות ונפיחות על העור באזור שעבר טיפול. חלק מהמטופלים אף חשים ומדווחים על צריבה קלה או תחושת עקצוץ. שתי תופעות אלו מוכרות ונורמאליות. העור מגיב ברגישות לקרן העור שנוגעת בו ולאחר זמן מה הן האדמומיות והן תחושת אי הנוחות נעלמות. יחד עם זאת, במידה והתחושה בלתי נסבלת או לא נעימה ישנם רופאים הממליצים על שימוש בקרם או משחה מרגיעה (כאלוורה) על הגוף כטיפול הרגעה לאחר הסרת שיער.

חשיפה לשמש ומריחת קרמים לאחר טיפול
אזור הטיפול ממנו הוסר השיער העודף יהיה רגיש במשך מספר ימים למגע של חומרים שונים. העור רגיש והרופא המטפל או הקוסמטיקאית ייתנו לך הוראות כיצד לנהוג. למשל, אחרי טיפול הסרת שיער בלייזר או הסרת שיער באפילציה (מחט חשמלית) חשוב מאד להימנע מחשיפה אינטנסיבית לשמש ומשיזוף שעלולים לגרום לכוויות ופיגמנטציה (כתמים) על פני העור. לפיכך, יש המלצה כללית לעבור את טיפולי הסרת שיער בחורף, ובמידה ועוברים אותם בקיץ יש להקפיד על מריחת קרם הגנה בעל מקדם הגנה גבוה ולהימנע מחשיפה לשמש.

הצלחת טיפול הסרת שיער באינפרא אדום
כבר לאחר מספר בודד של טיפולים ניתן לחוש בשינוי ולראות כיצד השיערות באזור המטופל מתדלדלות ונעלמות בהדרגה. היעילות המקסימאלית של הטיפול מגיעה לאחוזי הצלחה של 80%-85% כך שיש סיכוי שיהיו מעט שיערות שימשיכו לצמוח, אותן ניתן יהיה להסיר בקלות באמצעות אפילציה, שעווה או גילוח. כמו כן יש סיכוי גדול שאותן שיערות בודדות פשוט לא יפריעו ואפילו לא תראו אותן.

טיפול הסרת שיער באמצעות קרן אור משפיע באופן שונה על מטופלים שונים. עבור חלק מהמטופלים הסרת השיער היא לפרק זמן ארוך ביותר בעוד אחרים יאלצו לעבור טיפולי שימור במהלך השנים. שינויים הורמונאליים הם אחד הגורמים לצמיחה מחודשת של שיערות, אולם לא ניתן לנבא מראש כיצד ישפיע הטיפול על כל אדם.

ניתן לקרוא במאמר הבא עוד על תופעות לוואי בטיפול הסרת שיער בקרן אור.

באופן כללי מטופלים שעוברים טיפול הסרת שיער באינפרא אדום מדווחים על שביעות רצון מהתוצאות עוד במהלך הטיפול. לרוב, כיוון שעוברים אבחון מראש ובדיקת התאמה לסוג הטיפול בדרך כלל התוצאות מצויינות ונראות לעין במהירות. אי לכך גם מספר פגישות הטיפול הוא דינאמי וכל מטופל יכול להחליט מתי להפסיק את הטיפול השוטף ולהגיע רק לטיפולי השלמה מאוחרים יותר.