תיקון מחיצת אף באמצעות ניתוח אף

ניתוח אף

מחיצת האף היא הסחוס אשר מחבר וגם מפריד בין שני חלקי האף, הימני והשמאלי. מחיצת האף ממוקמת בין הנחיריים והיא עשויה סחוס דק וגמיש המצופה ברירית. ככל איבר אחר בגוף גם מחיצת האף אינה סימטרית ונוטה לכיוון מסויים. לרוב הדבר אינו מפריע, גם כי הוא בלתי נראה וגם כי הסטייה היא קטנה ואינה מפריעה לנשימה תקינה של הפרט.
מחפש מידע אודות תיקון מחיצת אף באמצעות ניתוח אף?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מתי יש לבצע תיקון במחיצת האף?
מחיצת אף בעלת סטייה גדולה אשר גורמת לקושי נשימתי עקב היצרות של אחד מהנחריים, או לקושי להריח היא מחיצה שיש לתקן מבחינה רפואית. לעיתים כאשר הסטייה גדולה מתווספת לבעיית הנשימה גם בעייה של דימומים חוזרים, נזלת שאינה פוסקת, נחירות רבות עוצמה, וקושי נשימתי הממוקד בשעות השינה.   

אנשים אשר סובלים מאסימטרייה גדולה של מחצית האף יכולים לאנפף, משמע לדבר מהאף, להתקשות בפעילות גופנית ולהרבות בנשימה דרך הפה.  

חשוב לציין שחסימה של אחד מפתחי האוויר עקב מחיצה עקומה יכולה להיות מאד מסוכנת ובמידה ואינה מטופלת, לגרום לבעיות כרוניות. בשל כך, מרבית קופות החולים מעניקות מימון של ניתוח אף שמטרתו תיקון מחיצת אף הגורמת לבעיה רפואית.  

עיניין של אסתטיקה
למרות שמחיצת האף במרבית המקרים אינה נראת לעין, לעיתים, במיוחד כאשר היא בעלת נטייה חזקה לאחד הצדדים ניתן לראות זאת גם מבחינה חיצונית. במקרים כאלו מדובר בפגם אסתטי שגם אותו ניתן לתקן.  

תיקון מחיצת אף באמצעות ניתוח אף
כאשר מעוניינים לתקן מחיצת אף עקומה הדרך לעשות זאת היא באמצעות ניתוח אף. ניתוח אף שכזה מתמקד יותר בתיקון המחיצה ושחרור פתח האוויר החסום, אולם הוא יכול בו זמנית לעסוק גם בתיקון אסתטי. במקרים כאלו חשוב לברר שהמנתח הפלסטי הנבחר בקי בשני סוגי הניתוחים ובעל ניסיון בניתוחי אף משולבים מסוג זה.  

אופן הניתוח
ניתוח אף שמטרתו תיקון מחיצת האף הוא ניתוח אף סגור, משמע, ניתוח שמתבצע דרך הנחיריים. תוך כניסה דרך הנחיריים המנתח מסיר חתיכות סחוס ועצם עקומות אשר חוסמות את אחד הצדדים ומזיז את המחיצה לאמצע, שם הוא מקבע אותה באמצעות תפרים.   

כאשר מעורב בניתוח גם פן אסתטי המנתח בנוסף לשינוי במחיצת האף מעצב מחדש את גשר האף, הסחוס והעצם, ליצירת מראה חדש ואסתטי.