הסרת שיער IPL ושחלות פוליציסטיות

הסרת שיער

מחקר חדש בבית חולים ברצלונה בחן את השפעתו של טיפול הסרת שיער IPL וקיומו של אפקט פרדוקסלי. נמצא כי נשים בעלות שחלות פוליציסטיות היו סבלו יותר מהאפקט.
מחפש מידע אודות הסרת שיער IPL ושחלות פוליציסטיות?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
אפקט פרדוקסלי
נתחיל מהסבר על מהו אפקט פרדוקסלי. טיפול הסרת שיער בקרן אור מטפל בזקיקי השיערה והורס אותם. לעיתים לצד אותו זקיק שיערה שנהרס נמצא זקיק רדום, שלא טופל, ו"התעורר" עקב אנרגיית האור שהיתה לידו.  

המחקר
במסגרת המחקר השתתפו 49 נשים, בנות 13-44, אשר נחשבות לבעלות שיער עודף רב יחסית. הנשים עברו טיפולי הסרת שיער מהפנים, כאשר הן צולמו לפני כל טיפול על מנת שניתן יהיה לבצע השוואה בין הטיפולים ולראות את התקדמות הטיפול. מטרת המחקר הייתה להעריך מהם המאפיינים ההורמונליים אצל נשים הנחשבות שעירות.   

לאחר 9 חודשי טיפול ומעקב נמצא כי רק אצל 5 מהנשים הופיע אפקט פרדוקסלי.  

החוקרים בחנו את חמש הנשים הללו על מנת להבין מה מייחד אותן מיתר הנשים. התגלה כי כל החמש סובלות מתסמונת שחלות פוליציסטיות.  

תסמונת שחלות פוליציסטיות
מדובר בתסמונת מוכרת (PCOS) בה מבנה מיוחד של השחלות גורם לתסמינים של מיעוט או העדר ביוץ ועודף בהורמונים זכריים, מה שמוביל להופעתם של תסמינים חיצוניים כמו שיעור יתר ואקנה. מדובר בתסמונת נפוצה יחסית והיא מהגורמים השכיחים לאי-פיריון בקרב נשים בגיל הפריון.  

הסרת שיער IPL ושחלות פוליציסטיות
נראה כי במקרים בהם נשים הסובלות התסמונת עוברות טיפולים הדבר יכול לעודד שיעור יתר וצמיחה של זקיקים רדומים. נראה כי התסמונת יחד עם הטיפול מפרים אחד את השני ומעודדים שיער במקום להפסיקו.