אסתטיקה של החזה

הגדלת חזה

"האסתטיקה של החזה" נושא זה יחכול לעמוד במרכזו של קורס אקדמי שלם ולהזין מספר תזות ודוקטורטים בפקולטות לפילוסופיה ולמדעי החברה. כיצד איבר נשי אחד הפך להיות סמל של אסתטיקה ובעל חשיבות כה גדולה בכל התרבויות? ומה כוללת אסתטיקה של החזה? בכל תרבות החזה מסמל דבר מה שונה, וחשיבותו משתנה בהתאם להיסטוריה ולאמונות של אותה התקופה. מה שלא משתנה הוא התייחסות לחזה הנשי.
מחפש מידע אודות אסתטיקה של החזה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
אסתטיקה
אסתטיקה באופן כללי עוסקת באופן פילוסופי בשאלת היופי. מהו יופי וכיצד ניתן לאפיין יופי. עוד בימי אפלטון התפתח דיון אודות האסטתיקה והאם היא אוניברסלית. שאלה זו עומדת למבחן היום כאשר הפרט נמצא במרכז ותפיסת היופי כמו דברים נוספים נחשבת אוידיווידואלית.  

יחד עם זאת ועל אף התפיסה שהאדם במרכז וכל תפיסה היא אינדוודואלית עדיין יש כמה מוסכמות לבי מהי אסתטיקה, מוסכמות שלא פעם המדע נותן להן אסמכתה רשמית. דוגמא אחת לכך היא לתפיסה של פנים ואיברים סימטריים כמושכים יותר. נמצא שככל שהאדם בעל פנים סימטריות יותר כך הוא ידורג בקרב יותר אנשים כאטרקטיבי.  

אסתטיקה של החזה
המידע אודות הסימטריה מחזיר אותנו לאסטתיקה של החזה ונראה שזה הדבר הראשון שאנשים מבחינים בו. חזה יפה ואסתטי הוא חזה סמטרי, משמע, ששני השדיים זהים בגודלם, צורתם ומיקומם. נשים אשר סובלות מאסימטריה פעמים רבות עוברות ניתוח לשינוי המצב.   תפיסה זו היא כלל עולמית ונראה שכמו בעולם המערבי גם בשבטים מרוחקים באפריקה חזה סימטרי נחשב למושך יותר.  

גודל החזה - גודלו של החזה זו סוגיה מורכבת ביותר. אם מתבוננים בסוגיה בעין ביולוגית חזה שופע ועם זאת לא גדול מידי הוא חזה אשר יכול להעיד על פוריות האישה וכן להיות נוח מבחינה הישרדותית, במקרים בעבר בהם היה צורך לברוח חזה גדול במיוחד היה יכול להכביד על האישה ולהקשות עליה.  
מכאן שחזה שופע, בגודל בינוני הוא ככל הנראה חזה הנחשב בעל אסתטיקה גבוהה.   

פרופורציה - כן, הפרופורציה של החזה ביחס ליתר הגוף חשובה לא פחות על מנת להפוך אותו לבעל אסתטיקה גבוהה. הרי לא ניתן לנתק את החזה מיתר הגוף ולכן עליו להיות חלק בלתי נפרד מהמראה הכללי. כך אישה בעלת גוף גדול יחסית תראה פחות טוב עם חזה קטן בעוד אישה בעלת מבנה גוף קטן ונערי יכולה להיראות מעולה עם אותו חזה נערי.    

נראה שלצורך כך נועד ניתוח הגדלת חזה שמטרתו להעניק חזה גדול יותר לנשים המעוניינות בכך.
צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לאסתטיקה של החזה
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי דר' רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.