טיפול בוטוקס

העלמת קמטים זה טיפול בוטוקס!

"הקמטים מילאו לי את כל הפנים, נכון, אומרים לי שהם קמטי צחוק... אבל הייתי שמחה שהם לא יהיו כל כך בולטים..." משפט כגון זה הופך נפוץ יותר ויותר ומספר על הרצון של אנשים רבים לטשטש ולהעלים את קמטי ההבעה שעל פניהם.

בוטוקס
הוא החומר הידוע והשימושי ביותר להעלמת קמטי הבעה מאזור הפנים. מדובר ברעלן שמיוצר באופן טבעי על ידי חיידק הקלוסטרידיום בוטולינום ופעולתו משתקת באופן חלקי ולזמן קצוב את השריר אליו הוא מוזרק. השימוש בבוטוקס החל בשלהי שנות השמונים, אז שימש לצרכים רפואיים, כאשר כיום משמש בוטוקס בעיקר בתחום האסתטיקה רפואית בטיפול העלמת קמטים.

מחפש מידע אודות טיפול בוטוקס?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהו בוטוקס?
בוטוקס הוא רעלן שמשפיע על הגוף ובפרט על השרירים על ידי שיתוק יכולת התנועה שלהם. הבוטוקס חדר לעולם האסתטיקה הרפואית והקוסמטיקה בתחילת שנות האלפיים לאחר שה- FDA, גוף ממשלתי הפועל תחת משרד הבריאות האמריקאי, אישר את שימושו לצורך טיפולים קוסמטיים ואסתטיים. מרגע שאושר, הפך הבוטוקס לחומר מילוי פופולארי שמשמש באלפי טיפולי העלמת קמטים. טיפול בוטוקס לצורך העלמת קמטים או מילוי קמטים הפך לאחד הטיפולים הקוסמטיים הנפוצים באנגליה, ארה"ב וגם כאן בישראל.

טיפול הזרקת בוטוקס שהיה בעבר נחלתן של נשים בלבד, הפך בשנים האחרונות לטיפול שגם גברים רבים מבקשים לעבור, וכיום הפניות לטיפול מתקבלות משני המינים באופן כמעט שווה. השימוש בבוטוקס נעשה באמצעות הזרקת בוטוקס ממוקדת לשריר היוצר את קמט ההבעה. הבוטוקס משתק את השריר ומונע ממנו להמשיך וליצור את הקמט.

השפעת בוטוקס על השרירים ועל הקמטים 
בוטוקס הוא חומר המורכב מרעלן בוטולינום מסוג A והוא מוזרק בכמויות מזעריות אל סיבי השריר היוצרים את קמטי ההבעה. הרעלן בוטוקס משפיע על הגוף בכך שהוא חוסם את שחרורו של חומר בשם אצטילכולין. הביטוי של חסימת האצטילכולין, שהינו מוליך עצבי המשתתף בהעברת מסרים במערכת העצבים ועיקר פעילותו מתמקדת במערכת הקשורה בהנעת השרירים הרצונית בגוף, הינו שיתוק קל של השרירים. כך, שאותם שרירים שמכונים שרירי הבעה בפנים ושבמרוצת השנים גורמים להופעתם של קמטי הבעה בעצם משותקים, וקמטי ההבעה מופחתים בצורה משמעותית ולעיתים אף נעלמים לגמרי. הבוטוקס משפיע לתקופה של שלושה עד שישה חודשים, הטיפול בו אינו מצריך הרדמה ומשמש להעלמת קמטי הבעה בעיקר באזור שבין הגבות, במצח ובצידי העיניים.

לאחר שהתפרסם השימוש בבוטוקס ואושר על ידי ה- FDA נעשו לא מעט טיפולי העלמת קמטים המוניים בהזרקת בוטוקס שבמרבית הפעמים נעשו ללא השגחת רופא ובאופן לא מקצועי. האירועים או "מסיבות בוטוקס" הללו נעלמו לאחר מוות של אחת המשתתפות שפיתחה אלרגיה לבוטוקס וכעת נמצאים כל הטיפולי להזרקת בוטוקס תחת פיקוח ומבוצעים על ידי אנשי מקצוע מוכשרים ובעלי רישיון בתחום האסתטיקה.

כאן המקום לציין כי טיפולי בוטוקס נחשבים לטיפולים בטוחים והופעות אלרגיה חמורה היא נדירה ביותר, ועם זאת זהו עדיין הליך רפואי שיש לבצע במקום מסודר, תחת השגחה רפואית ולאחר שההיסטוריה הרפואית של הנבדק נבחנה ונשללה אפשרות לאלרגיה לחומר.

טיפול הזרקת בוטוקס לצורך העלמת קמטים
לאחר פגישה אישית עם מנתח פלסטי והגדרת האזורים שיטופלו בבוטוקס לצורך העלמת הקמטים הרופא המטפל יחטא ויסמן את האזורים הרצויים להזרקה. הטיפול עצמו הוא פשוט ומדויק וכולל הזרקה של הבוטוקס לאזור הנבחר ומתן מספר הוראות טיפול לימים הבאים. טיפול הזרקת בוטוקס למילוי והעלמת קמטים נמשך כ- 10 דקות ומבוצע ללא הרדמה וללא כאבים. החזרה לשגרה לאחר הזרקת בוטוקס היא מיידית ואת התוצאות הראשוניות אפשר לראות כבר לאחר 48-72 שעות. האזורים הנפוצים לטיפול בבוטוקס הם: מצח, האזור שבין הגבות והאזורים לצידי העיניים.

זה המקום לציין כי לבוטוקס שימושים נוספים כגון טיפול בהזעת יתר.

מרבית האנשים שמחפשים מידע על בוטוקס עושים זאת לצורך העלמת קמטים. הבוטוקס הוא, כאמור, חומר המילוי הפופולארי ביותר למילוי קמטים והוא נמצא בשוק זמן רב ביותר. יעילותו של בוטוקס מוכחת, ומטופלים שבוחרים בו כחומר להעלמת קמטים אינם מתאכזבים. הטיפול אינו קשה וההתאוששות ממנו קלה יחסית וכוללת רק אדמומיות ו/או נפיחות שנעלמות במהרה. התוצאה שמעניק טיפול בוטוקס להעלמת קמטים היא יפה, עמידה ומעניקה לפנים מראה צעיר ורענן.

 כאשר משתמשים בבוטוקס במידה ובאופן מבוקר הוא מעניק לפנים מראה צעיר ורענן מבלי שהשינוי הפלסטי כה ניכר. המשמעות היא שאלו שמשתמשים בבוטוקס לא נראים "מנותחים" או מתוחים באופן לא טבעי, אלא פשוט נראים טוב. המראה הטבעי מאפשר למטופלים להינות ממנו בלי לספק הסברים על הטיפול שעברו או לא עברו.

פעמים רבות לאחר שהשפעת הבוטוקס מתפוגגת חוזרים המטופלים לסדרה נוספת של הזרקות בוטוקס שמטרתה לשמר את המראה החלק שהשיגו ומתחיל להתפוגג. נראה שקשה לחזור ולראות את הקמטים לאחר שהם כבר נעלמו בעבר, וכן יש תחושה שהקמטים והמראה המבוגר קופצים בפתאומיות ובבת אחת על הפנים (ממש כפי שהבוטוקס מתחיל להתפוגג בבת אחת). טיפול נוסף בבוטוקס, לאחר שהחומר שהוזרק בפעם הראשונה התפוגג, נפוץ ואפשרי וכל עוד הגוף מגיב כמו שצריך ניתן להמשיך ולהזריק את הבוטוקס לפנים ולהעלים את הקמטים.

תוצאות טיפול בוטוקס
לאחר הזרקת בוטוקס לשרירי הפנים יש למטופל תחושה חדשה של היכולת שלו ליצור הבעות. רבים מוצאים את עצמם עומדים מול המראה ומנסים את הבעות הפנים המוכרות להן, תוך צפייה במבע החיצוני שהן יוצרות. המטופלים מתרגלים לכך שתנועות השרירים שלהם פחות מורגשות ויוצרות פחות קמטים, ועם זאת, היום מקפידים על השארת יכולת התזוזה של השרירים ועל כך שמטופלים עדיין יכולים להביע את עצמם באמצעות הבעות הפנים.