בוטוקס לשפתיים

הזרקת בוטוקס לשפתיים ובוטוקס להעלמת קמטים

בוטוקס משמש כבר למעלה מ- 30 שנה בתחום הרפואה. בתחילה ניתן הבוטוקס כטיפול בעין עצלה ופזילה, וכן כטיפול בהפרעות תנועה אשר נוצרו מעודף מפעילות של השרירים. אבל, עם השנים התגלה הבוטוקס כטיפול יעיל גם לצורך העלמת קמטים וצמצום קמטי הבעה, והיום זהו אחד השימושים העיקריים שלו. כחלק מהטיפול בקמטי הבעה נעשה שימוש בבוטוקס לשפתיים, כאשר הוא מוזרק לצידי השפתיים ומצמצם את הקמטוטים המופיעים שם.
מחפש מידע אודות בוטוקס לשפתיים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
בוטוקס
פעילותו של הבוטוקס היא על שרירי הפנים עצמם. הבוטוקס, שהוא למעשה רעלן, משתק ומרפה את פעילות השרירים ובכך מונע מהם ליצור את קמטי ההבעה אשר נוצרים ומתחזקים בכל יום, כאשר אנו מביעים את עצמנו באופן טבעי על ידי חיוך, כעס, ריכוז, תמיהה וכדומה. בפועל, שיתוק והרפיית השריר משתק את הקמט.

הזרקת בוטוקס לצידי השפתיים
הזרקת בוטוקס לאזור השפתיים הוא טיפול שאינו כה נפוץ בארץ ורק לאחרונה נחשפים אליו יותר ויותר אנשים. הטיפול עצמו זהה לטיפולי הזרקת בוטוקס אחרים בהם רופא מוסמך, ורופא בלבד, מזריק כמות קטנה של בוטוקס לאזור השפתיים ובכך גורם להרפיית שרירי האזור ולהעלמת קמטים. הליך ההזרקה הוא פשוט למדי ואף אינו דורש זריקת הרדמה. בפועל, מורח הרופא חומר אלחוש על המקום ולאחר רבע שעה מוריד אותו ומבצע את הזרקת הבוטוקס שאורכת מספר דקות בלבד.

השרירים אליהם הוזרק הבוטוקס נשארים רפויים למשך ארבע עד שישה חודשים, שלאחריהם יש צורך בטיפול נוסף על מנת לשמר את התוצאות. חשוב לציין כי אחד מיתרונותיו הגדולים של הבוטוקס הוא שהוא אינו מתפשט בגוף, אלא נשאר מרוכז באזור ההזרקה, כך שאין סיכוי כי שרירים אחרים בפנים ישותקו, מלבד אלו שאליהם כוונה הזריקה.

נציין כי האזורים השכיחים היום להזרקת בוטוקס וטיפול בקמטי ההבעה הם המצח, צידי העיניים ובין הגבות. באזורים אלו נחשב הבוטוקס לטיפול הנפוץ והיעיל ביותר לצורך העלמת קמטים וכמוהו מבוצעים מאות ביום.

תוצאות טיפול הזרקת בוטוקס 
לאחר שלושה עד ארבע ימים מתחיל הבוטוקס לפעול וניתן לחוש ולראות את התוצאות. על מנת שהטיפול יהיה מושלם נקראים המטופלים לביקורת כשבועיים לאחר ההזרקה, במהלכה בודק הרופא האם כמות הבוטוקס מספיקה, האם יש צורך בהזרקה נוספת והאם ישנם מקומות אשר התפספסו בעת הטיפול הראשון.

בטיחותו של טיפול בוטוקס
במהלך השנים נעשו מחקרים קליניים רבים אשר הוכיחו כי שימוש בבוטוקס הינו בטוח ויעיל. המחקר המוסדר יחד עם שנות הניסיון הרבות שצברה תעשיית האסתטיקה והרפואה מציבות היום את הבוטוקס בראש רשימת החומרים הבטוחים לשימוש, וכאשר מקפידים על כל הוראות הבטיחות, המינונים ומשכי הזמן הרצויים בין טיפול לטיפול ניתן לעבור טיפולי בוטוקס גם במשך שנים ארוכות ללא נזק.

האם בוטוקס מיועד לעיבוי שפתיים?
לא! כיום לא נעשה שימוש בבוטוקס לעיבוי שפתיים ולצורך כך משתמשים הרופאים הפלסטיים בחומרי מילוי אחרים דוגמת קולגן, ביו אלקמיד וחומצה היאלורונית. טיפול בבוטוקס הוא לצידי השפתיים, לצורך העלמת קמטים בלבד. הזרקה של בוטוקס לשפתיים עצמם תשתק את פעולתם ולא תעבה אותם.