בטיחות הסרת משקפיים בלייזר

האם ניתוח הסרת משקפיים בטוח?

האם ניתוח הסרת משקפיים בלייזר הוא ניתוח בטוח? האם הוא יעיל ועומד בציפיות? שאלות אלו מטרידות ומעסיקות מטופלים רבים המתעניינים בניתוח ושוקלים לעבור אותו. לפיכך, ריכזנו את המידע על בטיחות הסרת משקפיים.
מחפש מידע אודות בטיחות הסרת משקפיים בלייזר?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

בטיחות הסרת משקפיים בלייזר
מגוון רחב של מחקרים נעשו על ניתוח הסרת משקפיים בלייזר, כשהשאלה העיקרית שבחנו היא האם הניתוח הפופולארי ובעל היתרונות האסתטיים הוא גם ניתוח בטיחותי.

אחד המחקרים שהתקיים בשנים 2003-2004 בחן את בטיחות הניתוח על ידי בדיקת נתונים של חברות הביטוח וכמה תביעות בגין הניתוח דווחו. לאורך השנים הגיעו החוקרים למסקנה כי מרבית התביעות שדווחו עקב ניתוח הסרת משקפיים נבעו מתיאום ציפיות לקוי בין הלקוח למטפל ולא בשל רשלנות כלשהי במהלך הניתוח. משמע, הניתוח בוצע כנדרש אך הלקוח עדיין לא היה מרוצה או שנדרש לטיפול נוסף עקב חוסר התאמה בסיסית לניתוח שהניבה תוצאה שאינה מושלמת.

עוד מצא המחקר שמרבית האנשים שאכן היו זקוקים לטיפול נוסף סבלו מאחד או יותר מהקריטריונים הבאים: גיל מבוגר, תיקון מספר גבוה, ואַסְטִיגְמָטִיזְם. בשל קריטריונים אלו הוציאו בבריטניה הנחיות ברורות יותר לגבי ההתאמה הראשונית לניתוח הסרת משקפיים.

חשוב לציין שרופאים רבים בטוחים שמחקר זה מיושן ושנתונים עדכניים יותר, מהשנים האחרונות יובילו לתוצאות אחרות לגמרי וורודות הרבה יותר. שכן הטכנולוגיה והטכניקות השתכללות מאד בתחום וניסיון גבר.

ואכן, מחקרים מהתקופה האחרונה מצביעים על כך שכ-98% מהמטופלים סיימו את הליך הניתוח בהצלחה ולא היו זקוקים להמשך טיפול. מבחינתם ניתוח הסרת משקפיים עמד בציפיות.

עוד מוסיפים כי במהלך השנים ירד אחוז הסיבוכים מניתוח הסרת משקפיים בלייזר מ- 5% ל-1% בלבד. נתון מדהים לכל הדעות שנובע ממספר גורמים: אבחון טוב יותר של המועמדים לשיטות הניתוח השונות, תיאום ציפיות נכון והגיוני למול המטופל, והתקדמות משמעותית בטכנולוגיה.

לפיכך, אנשים המעוניינים לעבור ניתוח הסרת משקפיים כיום יכולים לחוש רגועים ולדעת כי הוא נחשב לאחר הניתוחים הבטוחים ביותר שיש.