ביו אלקמיד חומר מילוי קמטים

מילוי קמטים

ביו אלקמיד הוא חומר מילוי קמטים ותיק באופן יחסי בתעשיית האסתטיקה הרפואית. בפועל מדובר על מעין קוקטייל המורכב מ-95-97 אחוז מים ויתר האחוזים הנותרים מחומר כימי המכונה ביו-אלקמיד, שעל שמו נקרא חומר המילוי.
מחפש מידע אודות ביו אלקמיד חומר מילוי קמטים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מילוי קמטים באמצעות ביו אלקמיד
קוקטייל הביו אלקמיד המיועד למילוי קמטים מצטיין בעיקר בשתי תכונות, כיסוי שטחים גדולים ושקעים מתחת לפני העור, ובעת הצורך היכולת של הרופא להוציא את התרכובת החוצה. החומר משמש בתעשיית האסתטיקה הרפואית באירופה וארצות הברית כבר מספר רב של שנים והוא מאושר לשימוש על ידי ה- CE, מינהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) ומשרד הבריאות הישראלי.

אז כאמור, באמצעות הביו אלקמיד ניתן למלא שטחים גדולים יחסית וכן שקעים עמוקים על פני העור. דבר זה ייחודי לחומר, שכן בלא מעט חומרים ניתן לעשות שימוש רק לצורך מילוי קמטים ממוקדים. החומר ביו-אלקמיד מיוצר במעבדות באופן סינטטי ומאפשר לרופאים המשתמשים בו להגיע למראה פנים חלק, הומוגני ואחיד. זאת באמצעות המים הרבים המרכיבים אותו ומתפזרים באופן אחיד על פני שטח הפנים של אזור המילוי.

הליך הזרקת ביו אלקמיד לצורך מילוי קמטים
הזרקת חומר המילוי ביו אלקמיד נעשת לאחר מתן הרדמה מקומית לאזור הטיפול. אחר כך מתחיל הרופא להחדיר את החומר לגופו של המטופל, לרקמת השומן התת עורית. ההזרקה נעשית כאשר בכל פעם מדובר בכמות קטנה של חומר, על מנת לראות כיצד היא מתיישבת ומתפשטת באזור הטיפול, לפני מתן מנה נוספת. במידה ובכל זאת הוזרקה כמות גדולה מידי של חומר, יש תגובה אלרגית חריפה או שהמטופל אינו מרוצה מהתוצאה ומעוניין להוציא את החומר הדבר אפשרי על ידי שאיבה שלו.  נציין כי חומרי מילוי אחרים לרוב אינם ניתנים לשאיבה ולכן זה יתרון גדול לביו-אלקמיד. 

לאחר הטיפול על המטופל להגיע לפגישת ביקורת אצל הרופא במהלכה יכול הרופא לבחון האם החומר התיישב במקום המתאים, להזיז אותו ולעצבו באמצעות מסאז'. במידה והמטופל לא יגיע לפגישה זו החומר יכול להתקשות ויהיה מאוחר מידי לעצבו כראוי ובהתאם למראה הפנים המבוקש.

מחיר טיפול בביואלקמיד נחשב לנמוך יחסית לחומרי מילוי אחרים ונע באזור ה- 1,000 שקלים ל- 1 סמ"ק מהחומר.

אזורי טיפול בביו אלקמיד
יתרונותיו של החומר מאפשרים לרופאים לעשות בו שימוש מקיף והוא אכן משמש בכמה אזורי טיפול בניהם: מילוי שקעים וקמטים הנחשבים עמוקים, מילוי קמטים שיטחיים, מילוי צלקות בעור הפנים, עיבוי שפתיים, מילוי לחיים ועיצובן ומילוי הסנטר ועיצובו. 

אזורים נוספים בהם משתמשים בביו אלקמיד הם חלקי גוף אשר המטופל מעוניין למלא, בכמות לא גדולה של נפח, דוגמת צלקות ופגמים על הגוף עצמו שהמטופל מעוניין לטשטש, מילוי ישבן ומילוי חזה (ושוב - באופן מתון). 

כאשר מזריקים מהחומר לשכבה התת עורית הוא בתחילה מתפזר וממלא את השטח וכמה שבועות מאוחר יותר נוצרת סביבו רקמה אשר מפרידה אותו מיתר הגוף ולמעשה הופכת אותו למעין שתל, רק כזה עם מראה ומגע טבעי וללא ניתוח.

תוצאות הזרקת ביו אלקמיד
באופן כללי תוצאות טיפול מילוי קמטים העושה שימוש בביו אלקמיד מניבות תוצאות אחידות, הומוגניות, טבעיות, רכות למגע ויפות מאד. יחד עם זאת במידה ואזור הטיפול כלל שטח נרחב מאד או עמוק, על אף יכולותיו המעולות של החומר להתפשט באופן אחיד עדיין יתכנו פגמים קלים באחידות.

תוצאות הטיפול נשמרות לאורך חמש עד 15 שנה מבלי שיש צורך בטיפול נוסף, או אפילו בשימור או תיקון. זאת כיוון שמדובר בחומר סינטטי אשר אינו מתפרק בגוף במהירות גבוהה.

סיכונים ותופעות לוואי
כאשר בוחרים להשתמש בביו אלקמיד לצורך מילוי קמטים יש לקחת בחשבון שהזרקת החומר הסינטטי יכולה לגרום לזיהומים באזור ההזרקה, במיוחד אם הוא קרוב לאזור השפתיים. הפתרון הוא פשוט, מטופלים רבים מתחילים לקבל אנטיביוטיקה כשבוע לפני הליך ההזרקה על מנת למנוע את הזיהום האפשרי. 

תופעות לוואי אפשריות כוללות נפיחות של אזור הזריקה, דלקת באזור הטיפול ובצקות, ובמקרים נדירים בלבד תגובה אלרגית לחומר. מרבית התופעות חולפות לאחר מספר ימים או שנעלמות עקב הטיפול האנטיביוטי המונע.

 התאמה   נשים וגברים כאחד                                                              
 אזורי טיפול  שקעים וקמטים עמוקים ושטחיים, עיצוב לחיים, עיבוי שפתיים, מילוי צלקות, מילוי סנטר 
 משך הליך  עד 40 דקות
 מספר טיפולים   בדרך כלל שניים
 החלמה  יום - יומיים
 תוצאות   מחזיקות בין 5-15 שנה