Laviv חומר מילוי קמטים ועיבוי שפתיים

מילוי קמטים

חומר המילוי laviv (לביב) הוא חומר מילוי קמטים חדשני שכן הוא מיוצר מתאים אשר שייכים למטופל עצמו. לאחרונה אישר מינהל התרופות האמריקאי, ה- FDA, את השימוש בחומר לצורך מילוי קמטים ועיבוי שפתיים.
מחפש מידע אודות Laviv חומר מילוי קמטים ועיבוי שפתיים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
Laviv - מילוי קמטים ועיבוי שפתיים מתאי המטופל
חומרי מילוי קמטים אשר מילאו וממלאים את שוק האסתטיקה הרפואית עד היום הינם, לרוב, חומרים אשר מיוצרים באופן סינטטי במעבדות כאשר הרכבם הכימי מבוסס על חומרים הנוצרים באופן טבעי בגוף, דוגמת חומצה היאלורונית.

החידוש והרעש הגדול סביב חומר המילוי laviv אשר פותח בארצות הברית, הוא שחומר זה מיוצר על בסיס תאים אשר נלקחים מגופו של המטופל. למעשה עד כה הטיפול היחיד שניתן להגיד שדומה לזה הוא טיפול הזרקת שומן עצמי לחזה במהלכו נשאבים תאי שומן מאזור אחד בגוף המטופלת ולאחר עיבוד וניקוי במעבדה מוזרקים בחזרה לגופה, לחזה.

חומר המילוי laviv מבוסס על תאים הקרויים פיברובלסט, תאים שאחראים לייצור קולגן וסיבים ונמצאים באופן טבעי בין רקמות העור.
תאים אלו נבחרו שכן ייצור של קולגן, אותו הם מעודדים, יחד עם החלבון אלסטין מביאים לגמישות, נפח ומראה רענן וצעיר של העור.

אם כן, כיום נפתחת האפשרות להזריק לעצמות הלחיים, השפתיים, לקמטי העומק שסביב הפה, לקמטוטים, לקמטים שבין הגבות, לסנטר, לשקעים בפנים ולצלקות האקנה תאים טבעיים ועצמוניים במקום חומרי מילוי המובססים באופן סינטטי על אותם חלבונים טבעיים. 

למעשה, ניתן לראות שחומר המילוי laviv יוכל להוות בעתיד תחליף לחומרי מילוי רבים, אולם לא לכולם. החומר לא יוכל להחליף חומרי מילוי כמו בוטוקס שמטרתם העלמת קמטי ההבעה. עבור קמטים אלו פעילותו לא תהיה יעילה.

הליך מילוי קמטים באמצעות Laviv
ההליך מילוי קמטים זה מתחיל באופן שונה מיתר תהליכי מילוי הקמטים והוא מורכב ובעל שלבים רבים יותר. בפגישה הראשונה נלקחת מהמטופל דגימת תאי פיברובלסט מאזור מאחורי האוזן, כאשר לקיחת הדגימה אינה כואבת ואינה משאירה סימן מיוחד. מטופלים אשר רגישים לכאב יוכלו לבקש אלחוש או הרדמה מקומית.

הדגימה נשלחת למעבדה מיוחדת בה מגדלים את תאי הדגימה ויוצרים מהם "בנק" של תאים בהם ישתמשו מאוחר יותר לצורך מילוי הקמטים. הגידול הראשוני של התאים אורך כשלושה חודשים בממוצע. זמן זה הוא זמן חד פעמי שהמטופל נאלץ לחכות. אחרי הפעם הראשונה שהתאים גודלו ניתן להמשיך לגדלם במהירות במידה והמטופל יבקש לעבור טיפולים נוספים.

לאחר שגדלו והתרבו נארזים התאים החדשים ונשלחים לרופא המטפל. כעת הליך מילוי קמטים באמצעות חומר המילוי laviv הופך זהה לכל יתר ההליכים הנעשים עם חומרי מילוי מוכרים. המטפל מזריק את חומר המילוי לאזורים המבוקשים ולאחר סיום ההזרקה ניתן לראות את התצאות. 

לרוב, על מנת להגיע לתוצאות אופטימליות יש צורך בסדרה של שלוש הזרקות לפחות עבור כל מטופל, שבסופן ניתן יהיה לראות את התוצאות. 

תוצאות הטיפול נשמרות כשנה בממוצע עד שחומר המילוי מתפרק ונספג בגוף, ממש כמו התאים המקוריים מהם גדל. חשוב לציין כי כיוון שהחומר מותאם אישית לכל מטופל לא צריכות להיות תופעות לוואי ייחודיות לאחר הזרקתו, ורק במקרים נדירים ידחה הגוף את התאים שהוזרקו לתוכו.

מחיר חומר מילוי Laviv
עלות הטיפול בחומר ככל הנראה תתחלק לשניים. המחיר הראשון שיהיה על המטופל לשלם הוא על לקיחת דגימת התאים וגידולם במעבדה. בחלק זה יעמוד המחיר על 4,000-6,000 שקלים. התשלום על חלק זה בתהליך הוא חד פעמי שכן מרגע שהתאים גודלו ניתן להמשיך לייצר ולשמר אותם בכל פעם מחדש.

המחיר השני אותו יש לשלם יהיה על הזרקת החומר, עלות של 2,000 שקלים בקירוב לכל הזרקה. כיוון שמרבית המטופלים יצטרכו כ-3 הזרקות על מנת להגיע לתוצאות, המחיר אינו זול. יחד עם זאת, כאשר מדובר במטופלים אשר זקוקים לכמות גדולה של חומר מילוי ויודעים כי יעברו את הטיפול בכל שנה בממוצע הטיפול ב- laviv יוצא משתלם יותר מאשר טיפול בחומרי מילוי זמניים אחרים כחומצה היאלורונית. 
בנוסף, ישנם מטופלים אשר חוששים מהזרקה של חומר סינטטי לגוף ויהיו מוכנים לשלם את המחיר עבור הזרקה של תאים אשר נוצרו בגופם.

האם ניתן לעבור את הטיפול בארץ?
התשובה לשאלה זו היא - כרגע לא, עוד מעט. כיום חומר המילוי laviv אינו מצוי בארץ אולם הוא צפוי להיכנס לשוק האסתטיקה הרפואית המקומי בעוד מספר שבועות עד חודשים.
 
 התאמה   נשים וגברים כאחד 
 אזורי טיפול   מילוי שקעים והעלמת שקעים בפנים, מילוי שפתיים 
 משך הליך   שלושה חודשים של גידול התאים (חד פעמי), ואחר כך עד שעה לטיפול 
 מספר טיפולים   הממוצע נע בין 3-4
 החלמה  מהירה
 תוצאות  מחזיקות עד שנה בקירוב