האם בוטוקס מונע רגשות?

בוטוקס

מחקר חדש טוען כי לטיפול בוטוקס יש השפעה לא רק על העלמת קמטי ההבעה, אלא גם על הרגשות עצמם. כל המידע מייד. האם בוטוקס מונע רגשות?
מחפש מידע אודות האם בוטוקס מונע רגשות??
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
האם בוטוקס מונע רגשות?
בעיתון Emotion ובמאמר של מערכת העיתון Health news day פורסם כי מחקרים חדשים שבוצעו באמריקה גורסים כי טיפולי בוטוקס אינם רק מונעים את הבעצ הרגשות באופן חיצוני על ידי השרירים אלא גם את היכולת לחוש רגשות באופן זמני. חשוב לציין שהרגשות אינם מנעלמים לגמרי, אבל הם מתקהים.  

נראה כי היכולת ליצור הבעות פנים היא חלק בלתי נפרד מהיכולת לחוש וליצור רגשות.   

על מנת לעשות סדר בדברים הסבירו רופאים מומחים את תוצאות המחקר: נראה כי במחקרים נמצאה מערכת פידבק אשר מקשרת בין היכולת ליצור הבעות פנים המביעות רגשות מסויימים, לבין העוצמה בה ניתן לחוש ברגשות אלו.   

מערכת זו היא מערכת מעגלית אשר מזינה את עצמה, כך שיצירת הבעה של שמחה תגרום להרגשת שמחה גדולה יותר, והרגשה של שמחה פנימית תביא ליצירת הבעת פנים מתאימה.  

טיפולי בוטוקס אשר מפחיתים את היכולת להבעה חיצונית של הרגשות ככל הנראה משפיעים על אותה מערכת הפיבדק ומחלישים גם את העוצמה שבה מרגישים את הרגשות הללו. לפי המחקר, הבעות פנים שאינן מתבצעות עקב שיתוק השרירים פחות נחוות באופן מוחי.   

יש לציין שאותה מערכת פידבק מונעת גם בכיוונים הפוכים. מחקרים מצאו שאנשים שמזייפים חיוך גורמים מבלי ידיעתם לתהליך כימי במוח הגורם להם לחוש רגש שמחה אמיתי שבתורו הופך את החיוך המזוייף איתו התחילו לחיוך אמיתי. מכאן שניתן לשלוט מעט במצב הרוח על מנת לשפר אותו, גם אם ההתחלה מזוייפת מעט.  

טיפול בוטוקס, לא רק אסתטי
כיום הזרקת בוטוקס היא אחד הטיפולים האסתטיים הפופולאריים ביותר, אם לא הפופולארי מכולם. הטיפול שעובד כבר שנים מציע לקהל הרחב את האפשרות להפחית את קמטי ההבעה ולהחליק את הפנים ליצירת מראה צעיר, חלק ורענן.  

מטופלים ששמעו על המחקר החלו, מן הסתם, לחשוש מהטיפול ולחשוב עליו פעמיים ושלוש וגם הפלסטיקאים ששמעו על המחקר ומסקנותיו ביקשו להגיב ולהסביר מספר דברים. 

לדברי הפלסטיקאים האופן שבו הבוטוקס משפיע על הבעות הפנים תלויה בדרך בה מזריקים אותו. לטענתם כאשר הוא מוזרק באופן אחראי ומבוקר הוא אומנם מפחית את המימיקה אך אינו משתק את ההבעה הרגשית באופן מוחלט. לפיכך התקשורת עם אנשים ועם התחושות האישיות אינה צריכה להיפגע.  

הם מוסיפים ואומרים שפעמים רבות הבוטוקס מעלים דווקא את קמטי הזעף והדאגה, כך שלפי תוצאות המחקר סביר שאנשים שעברו את הטיפול יחושו פחות רגשותץ כעס, דאגה וזעף ולמעשה התקשורת שלהם ותחושתם הפנימית תשתפר.   

כמו כן אומרים הרופאים הפלסטיים שישנו דיווח ממאות ואלפי מטופלים אשר עברו את הטיפול במהלך השנים האחרונות כי לאחר הטיפול הם החלו לחוש טוב יותר מבחינה אישית, רגשית ופיזית.