החלמה ותוצאות ניתוח הגדלת חזה

איך מרגישים בזמן החלמה מניתוח הגדלת חזה?

ההחלמה מניתוח הגדלת חזה כוללת תקופה בה הגוף מתמודד עם טראומת הניתוח ועם השתלים, שהם עצם זר, שהוחדרו לחזה. ההחלמה מניתוח הגדלת חזה לא נחשבת לקשה, אולם בימים הראשונים צפויים כאבים וקושי מסויים בהנעת פלג הגוף העליון. בכדי להקל ולהתכונן לתקופת ההחלמה שמגיעה ישר לאחר ניתוח הגדלת חזה חשוב לדעת למה יש לצפות, וכמובן, לזכור עבור איזו מטרה עוברים תקופה זו - כיצד צפוי החזה להיראות בסיום תקופה זו. 

מחפש מידע אודות החלמה ותוצאות ניתוח הגדלת חזה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

איך יראה החזה לאחר ניתוח הגדלת חזה?
מן הסתם, ממש כפי שרצית, החזה שלך יהיה גדול יותר מזה הטבעי, ובימים הראשונים ישאר חבוש. ברוב הניתוחים הפלסטיים בחזה עם סיום הניתוח והחזרה לבית להמשך התאוששות והחלמה נשארת על החזה חזיית לחץ שמקבעת ו'מחזיקה' את השתלים במקומם ואינה מאפשרת לחזה תזוזות מיותרות. בנוסף, לעיתים, בהתאם למידת הדימום בזמן הניתוח והחלטת המנתח, משאיר המנתח בנוסף לחבישת הלחץ גם שני נקזים (אחד לכל שד) שמטרתם לנקז את הדם והמוגלה מחוץ לגוף ולתחבושת ולמנוע שטפי דם למשך היום-יומיים הראשונים.

תקופת ההחלמה מניתוח הגדלת חזה חולקת לשני פרקי זמן:
ימים ראשונים (יום עד שלושה ימים)
כאבי הניתוח הולכים ופוחתים, אולם נותרת מידה מסוימת של כאב ואי נוחות בעת הרמת הידיים מעל לגובה הכתפיים, תנועה אשר יוצרת מתיחה בחזה. כאבים אלו ייעלמו בתוך שבוע ימים. ניתן להשתמש במשככי כאבים ובעיקר לנוח ולתת לגוף זמן להתמודד עם המצב החדש. שלושת הימים הראשונים אינם קלים ועבור מרבית הנשים אלו ימים מתסכלים, שכן בנוסף לכאב החזה חבוש ואפילו לא ניתן לחזות בתוצאה ולהיזכר מדוע עוברים זאת. 

שבועיים - שלושה לאחר ניתוח הגדלת חזה -
לאחר שהימים הראשונים עברו והכאבים הגדולים נעלמו החזה נותר רגיש למגע ולתזוזה למשך השבועות הראשונים שלאחר הניתוח. בתקופה זו יכולה האישה לחוות ירידה זמנית בתחושה בחזה, בעיקר באזור הפיטמה, או להפך, ייתכן ותתפתח תחושת גירוי יתר. הרגישות של החזה תחלוף לאחר מספר שבועות ותחושת המגע תחזור לאחר מספר חודשים. בתקופה זו בכל יום שעובר התחושה טובה יותר ונשים רבות כבר חוזרות לשגרת יומן באופן כמעט מלא לגמרי.

החלמה מניתוח הגדלת חזה 
תקופת ההחלמה מניתוח הגדלת חזה היא ממושכת ויכולה לערוך מספר שבועות. אין זה אומר שלאורך כל תקופה זו ישנם כאבים או צורך במנוחה, ועם זאת רגישות החזה עודנה גבוהה. על מנת להקל על תקופה זו ישנם מספר דברים אותם ניתן לעשות, דברים שנקשרים לתפקוד היום-יומי: 

מקלחת - את המקלחת לאחר הניתוח יש לעשות בשלבים. בימים הראשונים להחלמה, כאשר התחבושות טרם הוסרו, לא ניתן יהיה להתקלח באופן "רגיל" ויש לשטוף רק חלקי גוף נבחרים. מדובר בימים בודדים בלבד. בהמשך, ניתן להתקלח באופן מלא, תוך הקפדה על שטיפה עדינה של אזור הניתוח. לפעמים יהיה צורך בסיוע בזמן המקלחת שכן קשה להזיז את פלג הגוף העליון בכלל ולהרים ולהניע את הידיים בפרט. עבור נשים אשר הולבשו בחזייה המקלחת תהיה קלה יותר - פשוט להוריד את החזיה ולהחזירה מיד עם סיום המקלחת. טיפ קטן - מומלץ לרכוש חזייה נוספת זהה שכן זו של הניתוח תהיה מלוכלכת בדם.

התמודדות עם תפרים - במרבית הניתוחים להגדלת חזה עושים שימוש בתפרים תת-עוריים שנספגים מעצמם. במידה ונעשה שימוש בתפרים מסוג אחר הם מוסרים לאחר שבוע על ידי הרופא המנתח, בזמן הגעה לביקורת. 

ביגוד - לאחר הניתוח מומלץ ללבוש בגדים רחבים ונוחים, ולא כאלו הנלבשים דרך הראש ומאלצים הרמת ידיים. החולצה המועדפת על נשים רבות היא חולצת גבר גדולה מכופתרת מקדימה. בחולצה זו יש מספיק מרחב עבור החזה, היא מאפשרת תנועה קלה ללא לחץ על אף אזור רגיש והיא ניתנת להסרה בקלות רבה.   

יחסי מין - לא מומלץ לקיים יחסי מין מלאים בשבועיים הראשונים לאחר הניתוח. יחסי מין מעלים את לחץ הדם ויכולים לפגוע בחזה שחלק מכלי הדם שלו נפגעו (מאותה הסיבה גם פעילות ספורטיבית אחרת אינה מומלצת). בתם השבועיים, כאשר תוכלי לקיים יחסי מין הקפידי כי יהיו עדינים וכן שהמגע בחזה עצמו יהיה רגיש.

עיסוי החזה - מומלץ לבצע מסג'ים קלים של החזה על מנת לשפר את זרימת הדם בעור ולהקטין את הנפיחות והבצקת של העור. חלק מהפלסטיקאים ממליצים על עיסויים עמוקים יותר, אשר מקטינים את שכיחות ההתקשות סביב שתל הסיליקון.

איך תראי לאחר הניתוח?
בתחילה, השדיים יהיו נפוחים וזקורים מאד ולאחר שתופעות הלוואי הגורמות לכך יתפוגגו (תופעות כגון בצקת והצטברות נוזלים) החזה יצנח מעט, לגובה טבעי, וגם נפחו ירד. בתחילה יכולים להיות עליו שטפי דם ומבחינת תחושה הוא יהיה קשה. עם הזמן יעברו כל תופעות הלוואי של הניתוח והחזה יחלים לגמרי ומראהו ישתפר פלאים מידי יום.
צלקות הניתוח מתבהרות במשך הזמן ולאחר שנה וחצי יגיעו לצורתן הסופית ויהיו כמעט בלתי נראות. באופן כללי החזה יהיה בעל נפח גדול יותר, בהתאם לנפח השתל שנבחר והוחדר פנימה. בנוסף, במרבית המקרים החזה גם יעמוד ויראה נפלא.

ככלל יש לציין שהמנתחים הפלסטיים מקפידים היום על ביצוע ניתוחים פלסטיים ששומרים על מראה טבעי של החזה, כך שלמרות שנפחו גדל, החזה עדיין נראה נעים לעין ומותאם ליתר פרופורציות הגוף.