ניתוח הגדלת חזה - שאלות ותשובות

שאלות ותשובות על ניתוח הגדלת חזה

המחשבה לעבור ניתוח הגדלת חזה יכולה להעלות לא מעט שאלות חשובות ביותר ובעלות השפעה על ההחלטה האם לעבור את הניתוח. בין השאלות הראשונות שעולות ניתן למנות שאלות העוסקות בהליך ניתוח הגדלת חזה, התאמה לניתוח, הכנות, תוצאות הניתוח והשפעתו על המשך שגרת החיים ותגובות הסביבה. להלן מידע על ניתוח הגדלת חזה.
מחפש מידע אודות ניתוח הגדלת חזה - שאלות ותשובות?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהו ניתוח הגדלת חזה?
ניתוח הגדלת חזה הוא ניתוח פלסטי במהלכו מגדילים את נפח החזה הנשי באמצעות שתלים. מטרת הניתוח היא לשוות למטופלת חזה יפה ושופע, בעל נפח גדול, תוך מינימום פגיעה ברקמות החיצוניות והשארת צלקת מזערית.

מי מתאימה לעבור ניתוח הגדלת חזה?
הניתוח מתאים כמעט לכל אישה בריאה המעוניינת לעבור אותו. קהל היעד של ניתוח הגדלת חזה מורכב מנשים בנות כל הגילאים אשר סוברות שמימדי החזה שלהן קטנים מידי והן מעוניינות להגדילם. לפי הגדרות רפואיות המיועדות לניתוח הגדלת חזה הן:
* נשים צעירות שסובלות מתת התפתחות של החזה
* נשים אחרי לידות שהחזה שלהן ירד לאחר ההריונות, הלידות וההנקה
* נשים אשר מבקשות חזה גדול מסיבות מקצועיות

כיצד מחליטים על נפח השתל לחזה? 
במסגרת ההכנות לניתוח נפגשת המטופלת עם הרופא הפלסטי ויחד הם מתאימים לה את גודל השתל שיוכנס לשד. הרופא יכול להמליץ על נפח השתל לפי התאמה לפרופורציית הגוף וכן הוא מראה למטופלת את השתל עצמו כך שיש מעין סימולציה.
בנוסף, כל מטופלת מגיעה עם ציפיות אישיות ותקוות לגבי גודל החזה שיהיה לה, ואלו בעלות השפעה מכרעת.

מהו נפח השתל שניתן להחדיר בניתוח הגדלת חזה?
נפח השתלים המצויים על המדף נע בין 75 ל- 800 סמ"ק. הטווח אומנם רחב ביותר, אולם חשוב לדעת ששתלים גדולים במיוחד גורמים לצניחה מוקדמת של החזה בשל כובדם. עבור אישה בעל מידות גוף קטנות וחזה טבעי קטן גודל השתל ההמוצע יהיה 300 סמ"ק, בעוד עבור אישה בעלת משקל ממוצע וגובה של- 1.70 סנטימטרים, נפח השתל הממוצע המומלץ יהיה 500 סמ"ק.

האם ניתוח הגדלת חזה משאיר צלקות?
כל ניתוח כירורגי או פלסטי משאיר גם צלקות חיצוניות. כאשר מדובר בניתוח הגדלת חזה הטכניקות של היום מאפשרות צמצום של הצלקת עד שהיא כמעט ואינה נראית וכן מיקום שלה באזור מוסתר באופן יחסי.

האם תוצאות ניתוח הגדלת חזה הן לצמיתות?
כן ולא. מבחינת השתל, הוא נשאר בגודל קבוע ואין הוא משתנה במהלך ההתבגרות הגוף. מה שכן יכול להשתנות זו הצורה בה נראה השד. השתל שמוחדר לחזה הוא שתל כבד יחסית (במיוחד ביחס לרקמת השומן הטבעית שהיתה לאישה) ועם השנים כאשר השרירים נהיים רפויים יותר השתל מכביד עליהם והשדיים עלולים לצנוח או ליפול כלפי מטה. גם נשים שלא עברו הגדלת חזה סובלות מתופעת שדיים נפולים כאשר הן מתבגרות, ויש כלל ברזל אחד - שד כבד יותר מושך יותר כלפי מטה. 

כמה זמן אורכת ההחלמה מניתוח הגדלת חזה?
נהוג לחלק את תקופת ההחלמה מניתוח הגדלת חזה לשני חלקים:
1. ימים ראשונים - כאבי הניתוח פוחתים בהדרגה, אולם נותרת מידה מסוימת של כאב כאשר נוצרת מתיחה של העור באזור החזה (למשל כאשר מרימים ידיים על מנת להתלבש). הכאבים יעלמו תוך שבוע בממוצע.
2. שבועיים-שלושה לאחר הניתוח - החזה רגיש למגע. בתקופה זו חווה לעיתים המטופלת ירידה זמנית בתחושה בחזה, או תחושת גירוי יתר. הרגישות תחלוף לאחר מספר שבועות ותחושת המגע תחזור לאחר מספר חודשים.

האם לאחר הניתוח יש תחושת כאב?
כאמור, בשבוע הראשון לאחר הניתוח תחושת כאב באזור החזה פוחתת בהדרגה, אך החזה נותר רגיש לעוד מספר חודשים.

האם ניתן לישון על הבטן לאחר ניתוח הגדלת חזה?
ההמלצה היא לא ליצור לחץ מיותר על החזה. הוא כואב, נפוח וזקוק לזמן החלמה. שינה על הבטן לוחצת על החזה, מטילה עליו את כובד משקלו של הגוף וכן מביאה אותו למגע רב שיכול ליצור תחושת אי נוחות. לאחר ההחלמה מהניתוח, במידה והחזה אינו כואב ואינו רגיש ותנוחת שינה על הבטן היא המועדפת עליך והנוחה לך ביותר את מוזמנת לחזור ולישון בה.  

האם ניתן להניק לאחר ניתוח הגדלת חזה?
ניתוח הגדלת חזה אינו פוגע בצינוריות החלב ובבלוטות ולפיכך אין כל סיבה שתיפגע יכולת ההנקה. נשים רבות שעברו ניתוח הגדלת חזה מדווחות על הנקה תקינה ללא בעיות מיוחדות.

האם השתל נשאר בגוף כל החיים?
כיום ישנם ניתוחים העוסקים בהחלפת שתלים של ניתוח הגדלת חזה. בעיקרון השתלים שהוחדרו במהלך ניתוח הגדלת חזה יכולים להישאר בחזה כל החיים, אך יש מי שמעוניינת להחליף אותם, אם עבור תיקון המיקום שהשתנה במשך השנים ואם על מנת שהנפח ישתנה. כמו כן, ישנן נשים שבגיל מבוגר מבקשות להוציא את השתלים לחלוטין ולחזור למראה טבעי. 

האם ניתוח הגדלת חזה הוא ניתוח בטוח?
הגדלת חזה הוא ניתוח אותו מבצעים בעולם המערבי במשך שנים ארוכות, כאשר השיטה משתכללת בכל רגע וטכניקות ניתוח נוספות נכנסות לשוק. בעולם המערבי נעשים מחקרים בכל רגע נתון על השתלים השונים ושיטות הניתוח, מה שהופך את ניתוח הגדלת חזה בכללותו לניתוח בטוח ביותר.