הגדלת חזה בשומן עצמי

שימוש בשומן עצמי בניתוח הגדלת חזה

כיום, למי שמעוניינת בהגדלת חזה ללא שתלים סינטטיים נפתחת אופצייה חדשה - הגדלת חזה באמצעות שומן עצמי. מדובר על הגדלת חזה על יד הזרקה של תאי שומן שנשאבו מתוך גוף המטופלת לחזה. הפעולה מבוצעת באמצעות שאיבת שומן מחלק בגוף המטופלת שמלא בתאי שומן עודף כמו הבטן, הירכיים או הישבן והזרקתו לחזה לצורך הגדלת הנפח ועיצוב מחדש.

מחפש מידע אודות הגדלת חזה בשומן עצמי?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

עוד מתחילת המאה ה- 19 נעשה שימוש בהזרקת שומן על מנת להגדיל ולעצב מחדש את החזה. אך, רק לאחר יותר ממאה שנה נעשה שימוש מיומן יותר בהזרקת שומן עצמי וזאת בזכות התפתחות הרפואה האסתטית ובייחוד תחום שאיבת השומן. כיום ישנו שימוש נרחב בהזרקות שומן עצמי בשביל עיבוי שפתיים ועיצוב ידיים, אך השימוש בו לצורך הגדלת חזה הוא תחום חדש יחסית שמתפתח בהדרגה.

התאמה הגדלת חזה בהזרקת שומן עצמי
כיום, הגדלת חזה בעזרת שומן עצמי מתאימה לנשים שמעוניינות לשפר את מראה החזה שלהן בשל כריתת שד עקב סרטן השד, שדיים שנפגעו מתאונה או בשביל תיקון שתלים בשדיים. נציין כי השימוש בשומן עצמי להגדלת חזה נעשה בעיקר בכדי לעצב טוב יותר שתלים בחזה על ידי טשטוש הקו בין השתל לרקמה הטבעית של השד.

בשביל להיות מועמדת מתאימה להגדלת חזה בשומן עצמי צריך שיהיה לך דבר אחד הכרחי- שומן גוף בכמות מספיקה לשאיבה, וכמובן התאמה לניתוח מבחינה רפואית.

הליך הגדלת חזה בשומן עצמי
שלא כמו הדרך הקלאסית להגדלת חזה באמצעות שתלים, הגדלת חזה באמצעות שומן עצמי כוללת בתוכה שני הליכים: הראשון - שאיבת שומן והשני - הזרקת תאי השומן שנשאבו אל חזה למטרת הגדלת חזה. כאמור, בראשית ההליך שואבים את תאי השומן מהאזור הרצוי בגוף, כאשר את שאיבת השומן ניתן לבצע במגוון השיטות המוצעות לכך, דוגמת שאיבת שומן בלייזר, בליפותרפיה או באמצעות גלי רדיו.

לאחר ששואבים את השומן לתוך מזרק מעבדים את תאי השומן ומזקקים אותם כאשר את המתאימים מזריקים לחזה. תהליך זה כולל הסרת חומרי ההרדמה ושאר תרופות מהשומן, על מנת לקבל בסופו של התהליך שומן בריא ונקי, ללא רקמות אחרות. תהליך זה קריטי להצלחת הגדלת השד מכיוון ששומן נקי יניב תוצאות עמידות ובריאות יותר.

לאחר שעובדו ונוקו, תאי השומן מוזרקים בעדינות, באמצעות זריקות רבות המכילות כמות קטנה של תאים בכל פעם, לתוך המרווח בין העור לרקמת השד. על ידי השליטה במספר ההזרקות וכמות תאי השומן המוזרקים המנתח הפלסטי מעצב את החזה כרצונו. חשוב לדעת שכיוון שבסופו של דבר מוזרקת כמות שומן קטנה יחסית לחזה הגדלת החזה בשיטה זו היא צנועה יחסית לשיטות אחרות.

יתרונות וחסרונות הגדלת חזה על ידי שומן עצמי
היתרון המשמעותי בהגדלת חזה על ידי שומן עצמי הוא בכך שאין חשש לתגובה אלרגית לחומר ההגדלה מכיוון שתאי השומן מגיעים מאותו הגוף. כמו כן, בסוג זה של הגדלת שדיים, למנתח יש יותר מרחב תמרון בעיצוב החזה מאשר בשיטות הכוללות השתלה של שתל סיליקון או מי מלח. בנוסף צריך לזכור שהגדלת חזה בשיטה זו לא משאירה צלקות שכן אין חיתוך בחזה.

החיסרון בשיטה זו נובע מכך שתאי השומן לא מחזיקים מעמד בטווח הרחוק והם נספגים בתוך הגוף ומשאירים את החזה קטן ועם בליטות. כמו כן, כפי שכבר נאמר, הזרקת שומן יכולה להיעשות רק בכמויות קטנות ולעיתים יש תופעות לוואי של נדידת שומן או תופעות לוואי הקשורות לשאיבת השומן.