בוטוקס לטיפול בהזעת יתר

מידע על שימוש בבוטוקס כטיפול להזעת יתר

להזיע כל היום ומכל מקום בגוף זו חוויה לא נעימה שמפריעה לתפקוד היומיומי וגורמת סבל רב לכל מי שחווה אותה. לתופעה זו קוראים הזעת יתר. אם אתם סובלים מהזעת יתר, מוצעות לכם כיום מספר רב של שיטות טיפול, קרמים, ניתוחים, טיפולים אלטרנטיביים להזעת יתר ועוד, שכולם מתיימרים להעניק פתרון לבעיה. מבין כלל השיטות המוצעות כיום, הטיפול בהזעת יתר באמצעות בוטוקס הוא אחד הטיפולים הפופולאריים, היעילים והמומלצים ביותר לטיפול בהזעת יתר. כל הפרטים על הטיפול ועל השימוש הייחודי בבוטוקס.

מחפש מידע אודות בוטוקס לטיפול בהזעת יתר?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
בוטוקס לטיפול בהזעת יתר
טיפול בוטוקס הוא למעשה טיפול המבוצע באמצעות הזרקת הבוטוקס - בוטוליניום טוקסין, לאזורים בהם מתרחשת הזעת היתר. לרוב מדובר באזור בית שחי, כפות הרגליים וכפות הידיים. החומר הפעיל בבוטוקס גורם לכך שהשריר שמחובר לבלוטת הזיעה ישותק קלות, ובהמשך, לכך שבלוטת הזיעה שגורמת לזיעת היתר תפעל פחות. למעשה ובפשטות, הבוטוקס מרגיע את בלוטת הזיעה ובכך מפחית את הזעת היתר.

הליך טיפול בהזעת יתר באמצעות בוטוקס
טיפול בבוטוקס להזעת יתר אורך בין עשרים דקות לשעה והוא נחשב לטיפול פשוט ואפקטיבי. במסגרת הטיפול, ראשית, מורח הרופא קרם מאלחש על האזור בו רוצים לטפל, מה שמרדים מעט את האזור ואת העור. לוקח זמן לחומר המאלחש לפעול ויש להמתין שעד שהגוף יגיב אליו. שנית, לאחר שהאזור מורדם ומוכן מזריק הרופא את הבוטוליניום טוקסין (בוטוקס) בצורה של שתי וערב למקום. המחט מאד קטנה, מה שמאפשר דיוק רב, והזריקה אינה מורגשת.

לשמחת המטופלים, עם סיום הטיפול אין צורך באשפוז ואין צורך להיות תחת הגבלות כלשהן והשגחה. למעשה, ניתן לחזור לפעילות רגילה כבר באותו יום, פרט להנחיה להימנע משימוש בדאודורנט על החלק שלתוכו הוזרק הבוטוקס. לאחר שהוזרק הבוטוקס, לוקח בין יום ליומיים עד שניתן לחוש בשיפור בכמות הזיעה המופרשת.

יעילות הטיפול ויתרונות
השימוש בבוטוקס כטיפול להזעת יתר יעיל לתקופה של בין שמונה חודשים לשנה, שעם סיומה יש לגשת לקבלת זריקה נוספת של בוטוקס לצורך שימור התוצאות. כמו כן, מומלץ לבוא ולהיבדק אצל הרופא כל כמה חודשים ולבחון את הצלחת הטיפול. במידה והטיפול אינו מצליח או שמופיעות תופעות לוואי, יבדוק הרופא את האזור ויבחן האם יש צורך בהזרקה נוספת של בוטוקס או בשינוי הטיפול.

אחד היתרונות המשמעותיים של טיפול בבוטוקס להזעת יתר הוא שכמות תופעות הלוואי המופיעות לאחר הטיפול נמוכה בהרבה מאשר לאחר טיפולים אחרים. אם בטיפולים אחרים יכול להיות מצב של "הזעה מפצה" בו לעיתים בעקבות טיפול בהזעת יתר הגוף "משלים" את הזיעה ויוצר יותר זיעה בחלקים אחרים בגוף, בטיפול בהזעת יתר בבוטוקס תופעה זו נדירה ואם היא מופיעה, לרוב היא נעלמת מעצמה במהירות לאחר זמן קצר.

התאמה לטיפול בהזעת יתר באמצעות בוטוקס
לא כל אחד מתאים לעבור טיפול בהזעת יתר באמצעות בוטוקס. על מנת לבדוק אם אתם מתאימים לטיפול בזריקת בוטוקס, כדאי להיוועץ עם רופא ולספר לו על מצבכם הרפואי. לרוב, טיפול זה אינו מומלץ לנשים בהריון, או נשים שרוצות להיכנס להריון. כמו כן, הוא לא מתאים לאנשים שאלרגיים לבוטוקס ולאנשים שסובלים מזיהום בחלק גוף בו הם רוצים לטפל ובו יהיה עליהם להזריק את הבוטוקס.

בכל אופן, בדיקת התאמה מדוקדקת ואישית תערך אצל הרופא המטפל שיבחן בו זמנית גם חלופות לבוטוקס (במידת הצורך) וטיפולים נוספים להזעת היתר.