הזרקות

הזרקות לקמטים וחומרי מילוי

הזרקות הן שם כולל למגוון סוגי טיפולים בתחום האסתטיקה הרפואית העושים שימוש בחומרי מילוי שונים המוזרקים לעור הפנים ומטרתם העלמת קמטים, מילוי קמטים וטישטושם. הזרקות מבוצעות עם חומרי מילוי דוגמת חומצה היאלורונית, פרלן, ביו אלקמיד, רסיטלן, ביו אלקמיד, קולגן, רדיאס, טאוסיאל ועוד. קליניקות שונות מחזיקות בחומרי מילוי שונים ולרוב מתמחות בשימוש בחומר אחד או יותר.
מחפש מידע אודות הזרקות?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
אסתטיקה רפואית - הזרקות חומרי מילוי
הזרקות של חומרי מילוי לעור הפנים מיועדות לטישטוש והעלמת קמטים יציבים מאזור הפנים. הזרקת חומרי המילוי מרחיבה את הנפח של רקמת השומן בעור, באזורים בהם היא התדלדלה ולפיכך הפכו הקמטים לבולטים יותר ולשקועים יותר. בנוסף, חומרי המילוי הטבעיים מעודדים ייצור מחודש של קולגן ואלסטין שנוצרים באופן טבעי בגוף ואחראים על מראהו הצעיר של העור, התחדשותו ועל מידת האלסטיות שלו.

אופן הטיפול
באופן כללי, הזרקות חומרי מילוי לקמטים מתחילות בהגעתו של המטופל לייעוץ בקלינקה אותה בחר. בזמן הפגישה המטופל מביע את רצונותיו בפני הרופא המטפל ומסביר לו את הציפיות שלו מהטיפול ותוצאותיו. הרופא מתאים את חומר המילוי האופטימאלי בעבור המטופל, תוך התחשבות במראה קמטיו, העומק שלהם, צפיפותם, האזור בו הם נמצאים, המחיר אותו מוכן לשלם המטופל וכן, האם יש תאריך יעד שבו המטופל מעוניין להיראות במיטבו.

לאחר ההחלטה על סוג חומרי המילוי מתחיל הליך הטיפול, בו נעשה שימוש באביזרים סטריליים לחלוטין (חומרי חיטוי ומחטים). במהלך הטיפול מוחדר חומר המילוי הנבחר לנקודות בעור הפנים שסומנו קודם לכן ומוקמו כך שהחומר ימלא את כל אזור הטיפול באופן הומוגני.
ההליך אורך מספר דקות בודדות ויש מי שחוזר מייד אחריו לעבודה ולשגרת חייו ללא צורך במנוחה. יש שמכנים טיפולים מסוג זה "טיפול הפסקת צהריים".
 
חומרי המילוי המשמשים בזמן הזרקות הם ברובם חומרי מילוי טבעיים וזמניים, משמע, חומרים שנוצרים גם באופן טבעי בגופינו, ולכן כאשר הם מוחדרים לגוף הוא אינו דוחה אותם ואינו רואה בהם חומר זר. ברובם הם מושתתים על בסיסה של חומצה היאלורונית.
בשל העובדה שחומרים אלו נוצרים בגוף באופן טבעי הם גם מתמוססים בו באופן טבעי ולכן הם מכונים זמניים - לאחר תקופה של כמה חודשים חומרי המילוי מתפוגגים בגוף והשפעתם וביטויים החיצוני נעלם.

איך יודעים באיזה חומר מילוי לבחור?
בדרך כלל את הבחירה בחומר המילוי שיוזרק לפנים מבצעים ביחד ובהמלצת הרופא המטפל והקליניקה שנבחרה. לכן, כבר בבחירת הקליניקה בה יערכו הטיפולים מומלץ לברר באילו חומרי מילוי הם משתמשים (בכל קליניקה ישנו שימוש בחומרים אחרים). ההיבטים החשובים ביותר בעת בחירת חומר מילוי הם:
תאריך יעד בו מעוניינים להיראות במיטב - אורך החיים של חומרי המילוי משתנה מאחד לשני ובמידה ויש אירוע גדול בו מעוניינים להיראות חלקים, יש לחשב מראש איזה חומר מילוי יחזיק מעמד עד אותו אירוע.
מחיר - כל חומר מילוי מתומחר באופן שונה, על המטופל לשקול את המחיר אותו הוא מוכן לשלם ולהצהיר עליו בפני הרופא, כך שתהיה בכך התחשבות.
אזור הטיפול - כיוון שלכל חומר מילוי תכונות שונות במקצת יש חומרים המתאימים יותר לאזור X בפנים ואחרים לאזור Y.