הזרקת בוטוקס

הזרקת בוטוקס להעלמת קמטים

טיפול באמצעות בוטוקס לצורך העלמת קמטים הוא טיפול נפוץ ומבוקש בקרב נשים וגברים בעולם המערבי. את הטיפול מבצעים על ידי הזרקת בוטוקס לשרירים שיוצרים את קמטי ההבעה אותם מעוניינים להעלים. הזרקת הבוטוקס משתקת קלות את השרירים ומונעת מהם להמשיך וליצור את קמטי ההבעה באמצעות תנועה.
טיפול הזרקת בוטוקס הוא טיפול פשוט ועדין ובעת ביצועו המטופל כמעט ואינו מרגיש בהזרקת החומר.
מחפש מידע אודות הזרקת בוטוקס?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
הזרקת בוטוקס
מרבית טיפולי העלמת קמטים מבוססים כיום על אחת משתי אופציות פופולאריות: חומרי מילוי קמטים שונים (קולגן, חומצה היאלורונית, רסיטלן, ביו אלקמיד וכדומה) או טיפולי העלמת קמטים באמצעות הזרקת בוטוקס שהינו רעלן שמשתק באופן חלקי את שרירי הפנים ומונע מהם להמשיך ולהעמיק את קמטי ההבעה. הבוטוקס מוחדר לשרירים באמצעות הזרקתו באופן ממוקד וישיר לשריר שיוצר את הקמט.

טיפול בוטוקס
טיפול הזרקת בוטוקס הפופולארי הוא טיפול עדין שיחד עם כל הדיבורים עליו אורך בסך הכל עשר עד עשרים דקות. במהלך הטיפול מסמן הרופא, יחד עם המטופל, את האזורים אליהם הוא עתיד להזריק את הבוטוקס ומייד לאחר מכן מבצע את ההזרקה, בכל פעם קצת. בטיפול הזרקת בוטוקס אין צורך בהרדמה או בטשטוש, המטופל אינו מרגיש דבר מלבד הדקירה הקטנה של המחט בעור (כמו בזריקה רגילה).

כמות החומר המוזרקת לשרירים היא קטנה מאד, זאת על מנת לאפשר לרופא לבחון את השפעת החומר על שרירי המטופל, ורק לאחר בחינת השפעתו הראשונית להחליט האם יש צורך בהזרקת כמות נוספת של בוטוקס לאותו האזור. הסיבה לזהירות שננקטת היא שכמות גדולה מידי של בוטוקס או הזרקה לא מדוייקת של בוטוקס לשרירים עלולה לגרום לשיתוק משמעותי יותר של השרירים, ובמקרים בהם הטיפול התבצע באזור המצח היו אף מקרים בהם הזרקת בוטוקס גרמה להיווצרות מצב זמני של צניחת עפעפיים.

לאחר שהרופא מסיים להזריק את החומר לכל האזורים בהם נראו קמטי הבעה שמהטופל ביקש להעלים ולטשטש יש לחכות כ- 48 עד 72 שעות לתוצאות ראשוניות.

התאוששטות מטיפול הזרקת בוטוקס
לאחר טיפול הזרקת בוטוקס אין צורך בזמן התאוששות או בימי החלמה. כל עוד טיפול הזרקת בוטוקס נעשה על ידי רופא פלסטי מנוסה, שבודק שהמטופל אינו רגיש לבוטוקס (רק במצבים נדירים המטופלים רגישים), והכלים בהם הוא משתמש בעת הזרקת בוטוקס הם סטריליים, אין כל סיבה לדאגה ואנשים רבים חוזרים לאחר הטיפול ישירות לשגרת יומם.

תוצאות
מראה הפנים לאחר טיפול בוטוקס הוא מתוח ורענן יותר. כיום מקפידים הרופאים ליצור מראה טבעי לצד השגה של מטרת העל - העלמת קמטים. חשוב לדעת שמטופלים אינם יוצאים כיום מהטיפול כאשר אין ביכולתם לחייך או לשלוט בהבעות הפנים שלהם, כפי שקרה בעבר. הפנים נשארות בעלות מראה טבעי, צעירות יותר ומטופחות יותר וכאמור, עם יכולת מלאה לשלוט ולייצר הבעות פנים.

כל כמה זמן יש לחזור על טיפול הזרקת בוטוקס?
טיפול בוטוקס הוא טיפול אסתטי בעל תוצאות זמניות שמחזיקות מעמד מספר חודשים- עד שהשפעת הבוטוקס מתפוגגת והשרירים חוזרים לתפקוד מלא. לפיכך, על מנת לשמר את התוצאות יש לחזור על טיפול הזרקת בוטוקס אחת לכמה חודשים, בהתאם לתחושה ולמצב מראה הפנים. הזמן הנדרש לחכות בין הטיפולים מושפע הן מעומק הקמטים והן מכמות הבוטוקס המוזרקת בכל טיפול. הרופא הפלסטי עורך רישום מדוייק של מידע זה והוא יוכל להגיד לכל מטופל כמה זמן עליו לחכות עד הגעה לביקורת.