הזרקת סיליקון

סיליקון למילוי קמטים ועיבוי שפתיים

חומרי מילוי לקמטים יש בשפע וכמה מהם אף נחשבים למצויינים. אולם, מי שמעוניין בתוצאות לצמיתות ובטיפול באזורים הנחשבים לקשים במיוחד לטיפול דוגמת הקמטוטים וקווי העישון מסביב לפה ותיקון של צלקות אקנה מוטב שיבחן את אפשרות הזרקת סיליקון.
מחפש מידע אודות הזרקת סיליקון?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
הזרקת סיליקון
הזרקה של חומר הסיליקון לפנים בשיטת מיקרו דרופלט מיועדת להשגת תוצאות מעולות ולצמיתות באזורי טיפול קשים בפנים, לצורך העלמה או ריכוך צלקות אקנה וכן בעבור עיבוי שפתיים.

‎בפועל שיטת מיקרו דרופלט להזרקת סיליקון כוללת הזרקה של מיקרו טיפות סיליקון רפואי אשר יוצרות מבנה ייחודי אשר מעודד הצטברות של קולגן - חומר טבעי הנוצר בגוף ומשפיע על נפח העור, גמישותו והחיוניות שלו. כלל המבנה עצמו והקולגן שמצטבר בו מקנים את התוצאה של מילוי קמטים יפה.

אזורי טיפול
באופן כללי ניתן לטפל בכל אזור בפנים באמצעות סיליקון. יחד עם זאת, לרוב, הטיפול באמצעות סיליקון מתמקד באזורים הנחשבים לפגומים יותר או קשים יותר לטיפול. הזרקה של סיליקון לצורך מילוי קמטים מתבצעת בעיקר אצל מטופלים המעוניינים לטפל במצבים הבאים:
1. קמטי חשיבה עמוקים במצח ובין הגבות
‎2. קמטים מסביב לפה 
3. עיבוי שפתיים בסיליקון
‎4. טיפול בצלקות אקנה וצלקות אחרות

‎מספר טיפולי הזרקת סיליקון
עבור מרבית המטופלים אשר יבחרו לעבור הזרקת סיליקון טיפול בודד לא יהיה מספיק על מנת להגיע לתוצאות אופטמליות. לרוב עובר כל מטופל מספר טיפולים אשר מתפרשים על פני מספר חודשים. בכל טיפול מוזרק רק מעט מהחומר, על מנת שהמטופל יוכל לראות כיצד נראות התוצאות ולהחליט האם הוא מעוניין בהזרקה נוספת או שהמצב הקיים מספק אותו.

בנוסף ההזרקה האיטית מסייעת לקיבוע החומר, הצטברות הקולגן ולהתרגלות של הגוף לחומר הזר שבתוכו. 

בין כל טיפול וטיפול יש לחכות זמן של חודש עד שישה חודשים, ומטופל ממוצע עובר בין 3 ל- 8 טיפולים.

תופעות לוואי
לאחר הזרקה של שמן סיליקון לעור הפנים יש סיכוי כי המטופל יסבול מנפיחות מסוימת באזור, שטפי דם, אדמומיות ותחושת כאב. התופעות נעלמות בהדרגה. עם הזמן וככל שיבנה יותר קולגן על מבנה הסיליקון האזור יראה טוב יותר ויתקרב לתוצאה הסופית. בכל אופן במידה ומרגישים לא טוב או חוששים מתגובה חריגה יש לפנות ישירות לרופא המטפל.

בטיחות הזרקת סיליקון ה- FDA, מנהל התרופות האמריקאי, אסר על הזרקת סיליקון נוזלי בשנת 1991 לאחר תופעות לוואי שהתגלו במטופלים. זאת למרות שכבר נעשה טיפול בסיליקון נוזלי במשך 22 שנות טיפולים מוצלחות. כיום, עמדתו של מנהל התרופות האמריקאי עודנה שלילית וזאת על אף מחקרים אשר מראים כי אין קשר ישיר בין הזרקת סיליקון נוזלי בתעשיית האסתטיקה לבין מחלות כרונית מערכתיות וכן שתופעות הלוואי השונות היו קשורות להזרקה של כמויות גדולות ועודפות של החומר.

בישראל ישנו אישור על שימוש בחומר למטרות קוסמטיות ואסתטיות ומומלץ רק לבדוק ולוודא את מיומנותו של הרופא המטפל. 

הזרקת סיליקון לצמיתות
בגדול הזרקה של סיליקון לאזור הפנים לצורך מילוי קמטים היא קבועה. יחד עם זאת במקרים בהם המטופל אינו אוהב את התוצאות והן אינן ניתנות לתיקון או שיקום ניתן לבצע הזרקות קטנות של סטרואידים אשר ממיסים את הסיליקון ומפרקים אותו. חשוב לדעת כי המסה באמצעות סטרואידים ניתנת לביצוע רק בחודשים הראשונים לאחר הטיפול.

מטופל אשר יבקש להוציא את הסיליקון לאחר מספר חודשים יוכל לעשות זאת רק באמצעות ניתוח.

 התאמה   נשים וגברים כאחד 
 אזורי טיפול   קמטים עמוקים, אזורי טיפול קשים, צלקות אקנה, עיבוי שפתיים   
 מספר טיפולים     בין 3 ל-8 בממוצע
 משך טיפול  עד 20 דקות לטיפול 
 החלמה  מהירה
 תוצאות  לצמיתות