החלמה מניתוח הצרת נרתיק

ניתוח הצרת נרתיק

עם השנים ולאחר מספר לידות, נרתיק האישה נוטה להתרחב ולאבד מהאלסטיות שלו. הדבר פוגע באישה הן מבחינה רפואית והן מבחינה בין אישית, שכן התרחבות הנרתיק משפיעה על חיי המין וגורמת לירידה במידת החיכוך בין הגבר לאישה ובהנאה המשותפת שלהם. כמו כן יכולה התרחבות הנרתיק להשפיע גם מבחינה רפואית על תפקוד האישה. על מנת לפתור את הבעיה יכולה האישה לעבור ניתוח הצרת נרתיק. עבור מי שמעוניינת ומתעניינת בכך להן מידע על ההחלמה מהניתוח והתוצאות הצפויות.

מחפש מידע אודות החלמה מניתוח הצרת נרתיק?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
הצרת נרתיק
כאמור, מטרת ניתוח הצרת נרתיק היא להצר את קוטר הנרתיק שהתרחב ולחזק את קירותיו שהתרופפו לאחר לידות והתבגרות הגוף.

החלמה מניתוח הצרת נרתיק

החלמה מניתוח הצרת נרתיק נחשבת קלה ושחרור המטופלת לביתה למנוחה והחלמה הוא מהיר ביותר. עבור מרבית הנשים כבר לאחר שעתיים השגחה מתום הניתוח ניתן יהיה לחזור לבית להמשך החלמה. בבית, ממליצים הרופאים לקחת כשבוע החלמה, ללא עבודה, פעילות גופנית או משימות ביתיות שונות. המטרה היא לתת לאזור הרגיש להחלים בסביבה אופטימאלית ותוך מנוחה מלאה, שכן אפילו הליכה או עמידה ממושכת מפעילות לחץ על האזור.

בשל כך, יש גם להימנע מקיום יחסי מין לפחות שבועיים-שלושה לאחר יום הניתוח.

במהלך תקופת ההחלמה סביר כי תורגש תחושת אי נוחות ונפיחות באזור הנרתיק ולעיתים גם כאבים. על הכאבים ניתן להתגבר באמצעות נטילת משככי כאבים (לפי הוראות המנתח הפלסטי) ועל תחושת אי הנוחות והנפיחות ניתן להקל באמצעות אמבטיות פושרות שירגיעו את האזור ויאפשרו מנוחה, וכן על ידי הפחתה בפעילות גופנית ואפילו בהליכה.

במסגרת ניתוח הצרת נרתיק משתמש המנתח הפלסטי בתפרים נמסים, כך שאין צורך לחזור לקליניקה על מנת להסיר אותם. יחד עם זאת, הרופאים עדיין מעוניינים לבדוק שההחלמה עברה באופן תקין ושהתפרים אכן נמסו ולכן לאחר 10 ימים מיום הניתוח מוזמנת המטופלת לפגישת ביקורת. 

חשוב לציין כי במידה והמטופלת חשה בכאבים עזים או תחושות שמעבר ל"אי נוחות" עליה לפנות מיידית לרופא המטפל על מנת לבדוק את המצב ולשלול סיבוכים.

תוצאות ניתוח הצרת הנרתיק
תוצאות הניתוח מורגשות באופן מיידי, קוטר הנרתיק הופך צר יותר וקירות הואגינה (השרירים) מתחזקים ומהודקים. מבחינה בין אישית התחושה בעת קיום יחסי מין, לאחר תקופת ההחלמה, תהיה של חיכוך רב יותר בין אביר המין הזכרי לנרתיק, וכתוצאה מכך הנאה גדולה יותר לגבר והנאה משותפת לשני הצדדים. בנוסף, גם מבחינה רפואית הידוק קירות הנרתיק מסייע לרצפת האגן ושומר עליה מצניחה, כך שתופעות כבריחת שתן נמנעות. 

אורך החיים של תוצאות ניתוח הצרת נרתיק הוא מספר רב של שנים, ונשים רבות מדווחות על שביעות רצון גדולה מהתוצאה.

במידה והאישה תיכנס להריון לאחר הניתוח סביר כי הנרתיק יתרחב שנית עם הלידה, ואולי השגי הניתוח יעלמו. לפיכך, מנתחים פלסטיים מנסים לוודא מול המטופלת שאין היא מתכננת היריון נוסף לפני ההחלטה על הניתוח, במטרה כמובן להבטיח את יעילות הניתוח ולמנוע מהמטופלת אכזבה בעתיד או הוצאה כפולה.