עיצוב שפתי הפות

LABIOPLASTY - עיצוב ואגינה במסגרת אסתטיקה וגינאלית

עיצוב שפתי הפות, הוא טיפול עיצוב ואגינה, שנכלל תחת הכותרת של טיפולי אסתטיקה וגינאלית. הניתוח מיועד לנשים המעוניינות לשפר את המראה האסתטי של האזור האינטימי של גופן, אם מתוך חשיבה אסתטית גרידא ואם מתוך תחושת אי נוחות שמקנות לה שפתי הפות הקטנות, במידה והן גדולות או ארוכות באופן יחסי, בולטות או א-סימטריות.
מחפש מידע אודות עיצוב שפתי הפות?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

ניתוח עיצוב ואגינה מטפל בעיצוב מחדש של השפתיים שמכונות השפתיים התחתונות או הקטנות. מדובר בניתוח פלסטי שנחשב לפשוט, אך כזה הדורש רמה כירורגית גבוהה. במהלך הניתוח מבצע המנתח חיתוך של השפתיים, הידוקן, הסרה של שומן ועור עודף, ולבסוף תפיסה של המקום באופן מהודק יותר. ניתוח עיצוב שפתי הפות מתבצע תחת הרדמה כללית ונמשך עד 20 דקות. לאחר הניתוח יש להישאר בקליניקה למספר שעות התאוששות ולאחר מכן ניתן לחזור הביתה למנוחה של שבוע לערך.

עיצוב שפתי הפות

ניתוח LABIOPLASTY או בעברית ניתוח עיצוב שפתי הפות, הוא ניתוח שנולד מתוך צורך שעלה בקרב נשים שלא קבלו מענה הולם לבעיה של שפתי פות שמפריעות להן.  

מצב של שפתי פות בולטות, מוגדלות או א-סימטריות שמפריעות לנשים רבות בעת קיום יחסי מין או לבישת מכנס צמוד יכולות להיות מולדות או להתקבל לאחר מספר לידות.

מבחינה אסתטית המראה הבולט, הרפוי או הלא סימטרי יכול לגרום אצל האישה לתחושת תסכול, ירידה בהנאה במהלך קיום יחסי מין, ירידה בחשק מיני ולעיתים דימוי עצמי ודימוי גוף ירוד. בנוסף, במידה והשפתיים בולטות או גדולות הן יכולות להפריע בפעילויות יום יומיות כגון רכיבה על אופניים ולבישת מכנס צמוד, וכן יכול להופיעה בהן פריחה, אדמומיות, גירוי מתמיד ולהוביל להיגיינה ירודה.

טיפול עיצוב ואגינה בו מעוצבות מחדש השפתיים הקטנות (LABIOPLASTY) מבטיח למטופלות תוצאות מצוינות מבחינה כירורגית ואסתטית ושיפור מיידי במצב.

ניתוח עיצוב שפתי הפות
הניתוח מתקיים בבתי חולים גדולים וקליניקות המתמחות בניתוחים פלסטיים מסוג זה. טרם הניתוח מגיעה האישה לפגישת ייעוץ עם המנתח הפלסטי במהלכה מוסבר לה כל מהלך הניתוח, התוצאות הצפויות ותופעות הלוואי בתקופת החלמה. בעת פגישת הייעוץ וההכנה על המנתח להתבונן על מבנה השפתיים ולבצע תכנון מקדים לניתוח והגדרת מטרותיו, זאת לצד תיאום ציפיות עם המטופלת.

הניתוח עצמו מבוצע תחת הרדמה כללית ולאחריו יוצאת האישה לכמה שעות התאוששות (בין שעתיים לשלוש) ומשוחררת לביתה למנוחה והחלמה. תקופת ההחלמה כוללת התמודדות עם תופעות לוואי דוגמת נפיחות קלה של השפתיים וכאב קל, עליהם ניתן להקל באמצעות אמבטיות מרובות ומשככי כאבים, כבר מרגע החזרה לבית. ההמלצה למטופלות היא לקחת שבוע מנוחה מלא בו לא ידרשו לביצוע עבודה או פעילות גופנית ויוכלו להקדיש את עצמן למנוחה. הדגש על מנוחה מכל פעילות נובע מכך שעל אזור הניתוח הרגיש מופעלים לחצים אפילו בעת הליכה איטית.
  
מובן שיש להימנע מפעילות שיכולה לפגום בניתוח עד איחוי מושלם וסופי של התפרים, בין הפעילויות האסורות ניתן למנות רכיבה על אופניים ועל סוסים ופעילות מינית (אליה ניתן לשוב כחודש לאחר הניתוח ובאישור הרופא המטפל).

יש לציין כי מעבר למראה האסתטי שמתקבל לאחר הניתוח, מטופלות רבות מדווחות על שיפור ניכר בהנאה מיחסי מין ושיפור בדימוי העצמי ובביטחון העצמי.